Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-noi azi am iesit in parc.s-au trezit la 7.30 , au dormit de la 9.30-11, apoi in parc de la 13.30-14.45.in curand bag a 3-a repriza somn de 1h.ma duc la datorie ca am un baiat marait care vrea somnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea ooaaa ce de sfaturi, ce le stii...eu mi te si imaginez cum ai turui toate astea, nu numai sa le scrii

miki la fel si tu. ce le stiti fetele. aveti si imaginatie, nu glumasa combini aia cu ai....
fetelor, multumim de sfaturi.

azi Anastasia n-a papat decat 50 gr pireut pentru ca am pus ulei de masline. si ca Gheorhita ce sunt, am pus in tot pireutul in loc sa pun numai in putin sa vad cum papa, ca stiam ca nu-i place cu ulei.
dar zic lasa ca o fi uitat de cand nu i-am pus. si nu i-a placut deloc, s-a strambat de ziceai ca-i dau mere acre.
asa ca obligat-fortat i-am bagat pe gatut si a papat vreo 50 gr. era si rupta de somn ca o luase aerul rece asa ca i-am dat titi si la somn cu ea. legume maine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss deci si Sergiu se intoarce in scaun , ai? Sonia inca nu?

deea si vad ca si Anna ta face treburi d-astea

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Strumfy..stii ce ii fac eu lui David care niciodata nu vrea piure de legume???Intai iidau apa cu lingurita ..luiii place la nebuniesa bea apa cu lingurita..apoi strecor si legumele..iar apa,iar legume..pai altfel nu mananca nimik..

Poate tine si la voi...

Miki..te rog INSISTENT sa ne mai spui ce ii gatesti tu bubulinei,caci sincer eu nu am idei deloc..Am poftit si eu om mare la dovlecel la capac cu unt si avocado,,asa ca asta vreau sa ii fac lui Dav maine...Eu nu am deloc idei si nu sunt o bucatareasa extraordinara...Gatesc de obicei cam aceleasi feluri si le cam repet..


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Doamneeeeeee ce sa va mai salut ca as bate-o pe roxi daca r fi linga mine.

1. sunt la regim
2. am salivat cind am vazut pizza, desi...m-am chiombit si eu mai rau ca deea la foto ptr ca nu prea pricepeam cum sa iasa asa gata coapta Dar oricum, am luat teapa
3 cioco a pus capac la toate roxy...''te omor''!

madutza superbi copilasii!!!
viss la multi ani pentru pitici!
ally furntea sus!
simonacuparesenie cum mai papa?
strumphy la cite sfaturi-sugestii ai primit cred ca pitica maine isi gateste singura. Offfff hai curaj si rabdare, trebuie sa mearga! Aaaaa legat de ce am spus eu, ...Ioana sta in scaunul ei in masina cumimte, eu la volan si mama in dreapta.Facusem o proba doar.. Cind merg cu sotul, eu voi sta mereu linga ea
bb_yasmi nu ma deranjeaza ca vb si pe linga subiect, toate am facut-o la un moment dat...sau nu? dar nu are importanta, eu asa cred!
Multam ptr raspuns, faceam referire la legumele preparate ptr steamer. Multam miki!
Apropos, l-am pus si eu astazi in functiune(de steamer vb)au iesit , sincera sa fiu nici nu am vazut cum functioneaza, ptr ca le-am aruncat acolo repede si am fugit din bucatarie in dormitor la Ioana, si am stat sa alaptez mai bine de 15-20 minute, o luase si somnul, si cind m-am dus sa vad ce e cu ele, ..am deschis usa...si m-a lovit un miros fain de ardei (parca faceam sarmale sau ardei umpluti miamm) oricum, sunt f multumita.
A papat I 180Cum credeti? juma din pahar lingura dupa lingura fara sa respire, la jumatate pauza, nu mai deschidea gurita..am lasat-o sa-si traga sufletul..si zic sa-i dau iar..nimic. Ii dau pe deget, hap..cura mare, iar pe deget a doua oara, hap...apoi iam dat cu lingura...hap gura mare, iar deget ...iar 2 linguri...si tot asa pina am terminat si mai dorea..dar nu mai aveam
I-am pus asa: spanac, cartof, praz, morcov, ardei cu lm

Legat de steamer, mandreaac sau happinesscit timp lasati voi legumele? eu le-am lasat 23 de min sa fiu sigur ca le gasec facute, ...cum nu am stat linga aparat..nu am indraznit 15 minute sa setez...zic daca nu le gasesc gata

Una peste alta s emerita ''investitia'' personal mie imi plac f mult, abia astept sa-mi fac de acum toate cele la abur...imi plac maxim Vedeti de ce am spus ca sunt la regim? Adio ulei!

Astazi am umblat dupa ultimile cumparaturi, afara a fost o zi superba!
Aaaaaaaaa inca una si fug... La ora 17 i-am dat iaurt facut de mine, mi-a iesit super bun dar mai mult de 3-4 linguri cu strimbaturi nu a vrut Maine poate am mai mult noroc, il combin cu ...vad eu ce

Daca mai am timp de respiro revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Madutza sunt absolut deliciosi puiutii tai cum papa saleuri si mi s-a facut si mie o poftaaaaaaaa.... mama, mama!



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




te astept pe la mine, ca au mai ramas

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Vin, vin, vin

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank esti a doua care a luat teaza ca si deea la fel s-a chiombelit


lalely ai vazut si deea si miki cate retete stiu. cand ai nevoiie doar intreaba ca imediat te ajuta cineva

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mandreac,Happy,Catank...de care steamer aveti???
Stiu ca ati dat si link..dar eu am dormit pe mine se pare..
As fi si eu interesata...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Roxy..Deea si Miki chiar vorbesc despre diversificare...asta cred eu ca inseamna in adevaratul sens al cuvantului:mereu ceva nou,inventiv,gustos...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank hai ca parca, parca m-ai convins cu steamer-ul ala. cred ca imi iau si eu daca zici ca-i chiar asa bun. tu l-ai ridicat cel mai tare in slavi pana acum si mie imi plac legumele gatite la abur asa ca ar mnerita. nici nu-i chiar asa scump.
tu la regim? hai ca ma faci sa rad....ce sa dai jos? pielea si osul?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput