Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada pai ce intrebare e asta
NORMAL CA AI VOIE SA MERGI CAND VREI SA TE INCHINI
SI IN TIMPUL SFINTEI LITURGHII TE INCHINI DACA AJUNGI MAI TARZIU IN BISERICA
intra draga mea
mai ales ca vrea bebe
parintii sunt indulgenti cu copii
ma rog, majoritatea

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




multumesc mult Cami, si preotul de la biserica imi place mult, si lui ii plac mult copii. Iarna trecuta il gaseam la o masuta in biserica cu 5-6 copliasi, le povestea din Biblie. Imi este rusine sa trec pe langa preot cand citeste..dar de acum asa am sa fac. Imi place tare mult ca ma trage Cristinel de mana sa intram mereu in biserica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

strumph, delia
daaaaaa
am crescut si noi
avem doar 7 luni

eu sunt fericita
ca tocmai a trecut pe la mine viitoarea menajera
si mi-a confirmat ca vine la sf lui noiembrie
abia o astept
sa facem curatenie generala
am mancat cu ea
si am mai sporovait si eu cu cineva


irina la multe lunite si la multi aniiiiiii

deea

noi maine avem de sarbatorit
ca facem 8 ani de la casatorieeeeeeeeeeee



de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



de sf Nectarie!La multi ani!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada pai ce intrebare e asta
NORMAL CA AI VOIE SA MERGI CAND VREI SA TE INCHINI
SI IN TIMPUL SFINTEI LITURGHII TE INCHINI DACA AJUNGI MAI TARZIU IN BISERICA
intra draga mea
mai ales ca vrea bebe
parintii sunt indulgenti cu copii
ma rog, majoritatea

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




multumesc mult Cami, si preotul de la biserica imi place mult, si lui ii plac mult copii. Iarna trecuta il gaseam la o masuta in biserica cu 5-6 copliasi, le povestea din Biblie. Imi este rusine sa trec pe langa preot cand citeste..dar de acum asa am sa fac. Imi place tare mult ca ma trage Cristinel de mana sa intram mereu in biserica.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

sa pup eu baiatul credincios!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Delia, abia astept sa-mi spui cum a iesit. Ai urmat acea reteta sau ai mai improvizat ceva? La cacao ai lasat 5 sau 3? Te puuuup mult!

Deea, ce mult a crescut Anna si ce dulce este.Imi place parul ei negru si daca nu ma insel etse cel de la nastere, nu s-a schimbat.
Strumpitz,ai o printesica minunata! Mor de dragul ei...Ramane valabila treaba cu incuscritul sau doar m-ai amagit?

Cami, FELICITARI prentru noile cuvintele spune de Antonia! Ai fetita mare, ce sa mai.

Viss, puuuup mult scumpa pe tine si sufletelele tale!


Roxy,nu da-i si tu un lapte cald cu Nesqick??? Unde esti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

helouuuuuu din nou
intru sa va tzuc dulce pt urari si sa urez si eu Mihaelelor, Gabrielelor si tuturor celor apropiati voua care au aceste nume
un LA MULTI ANI !!!!!!...din toata inima

si sa va las un tort virtual cu .....de care vreti voi....imaginatia e la liber
sa mai zic ca imi e dior de voi
merg mai bine sa incarc cateva poze de ieri sa vedeti ce galusca mare am la 8l
o zi minunata sa aveti.....si sa intalniti multi sarbatoriti si sa mancati multe praji


ps..uff iar v-ati supi...mai mai pai ce vreti sa intru mai des sa pun batul pe voi



------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



deea, si tu esti mihaela, nu? stiam ca am uitat pe cineva. la multi ani draguta si multumim de tratatie! Te atsteptam mai des, ca am tot spus..ne e dor de tineee!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Azi dau de baut
Avem in familie mai multe de sarbatorit: ziua Dariei, face 7 luni, ziua sotului care este Mihai, ziua unei bune prietene Gabi, aniversarea nasilor de 3 ani de la casatorie. Toate se vor sarbatori la noi acasa; vom fi cam 14 persoane. Full house
Mai avem un eveniment care nu este de sarbatoare, dar ni-l vom aminti mereu si s-a intamplat tot de Sf. Mihail si Gavril: 5 ani de cand bunica mea nu mai este printre noi.

Azi sunt bucatar: salata de vinete, icre, salata de fasole verde cu maioneza si usturoi, crema de zahar ars, copanele de pui la cuptor cu cartofi si ciuperci
Sper numai sa ma lasa frumusica sa fiu harnica!
Pastrez si pentru voi daca veniti la masa
La multi ani tuturor Mihaelelor, Mihailor, Gabitelor si Gabrielilor!


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



La multi ani sarbatoritilor. Sa petreceti frumos. Si la mine va fi casa plina, dar eu nu fac atatea pregatiri, ca sunt la regim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Madutz, am uitat sa te felicit pentru kilogramele in minus, bravo mami . As vrea sa dau si macar 2 kg jos dar,pentru asta imi trebuie mai multa ambitie. Sunt o foarte mare mancacioasa si daca nu mananc cand imi este foame totul se transforma pe sistem nervos. Nu ma ridic de la masa pana nu ma satur zdravan iar cel mai nasol lucru este ca mananc seara numai si numai prostii. Dar,de saptamana viitoare intram in post si poate asa imi revin.


Lavinia, ce mai faceti? Hai spune te rog motivul pentru care esti suparata si asa decisa sa intrii rar? Cum merge casuta? Ce urmeaza sa achizitionati pentru ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

am pus pozici....dar imi cer scz..eu nu stiu sa le micsorez....asa ca o sa le las putin daca ocupa spatiu mult si le sterg

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



superbee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Madutz, am uitat sa te felicit pentru kilogramele in minus, bravo mami . As vrea sa dau si macar 2 kg jos dar,pentru asta imi trebuie mai multa ambitie. Sunt o foarte mare mancacioasa si daca nu mananc cand imi este foame totul se transforma pe sistem nervos. Nu ma ridic de la masa pana nu ma satur zdravan iar cel mai nasol lucru este ca mananc seara numai si numai prostii. Dar,de saptamana viitoare intram in post si poate asa imi revin.


Lavinia, ce mai faceti? Hai spune te rog motivul pentru care esti suparata si asa decisa sa intrii rar? Cum merge casuta? Ce urmeaza sa achizitionati pentru ea?


Eduard Andrei 02.04.2011


asta inseamna ca maine e harti, nu?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

eu chiar nu inteleg unde gresesc si ce sa ii mai fac la copchilu asta nu vrea deloc , da deloc sa pape ... cu lingurita nu, cu degetul nu... am sa o pun in bucatarie in vreo juma de ora sa ii schimb mediul, poate nu ii place sa pape in living ? si am sa ii dau bucatele de para asa sa roada ea poate vrea... am incercat sa ii dau inainte de somn, dupa somn, cu lingurita, cu dejtu... ii cant, ma stramb, ma toate alea si ea nimic.... de ce nu mananca ??? e asa frustrant sa citesc cati copilasi mananca de toate pentru toti si a mea nici nu deschide gura ce sa mai vorbesc de mancat supite si carnita sau mai stiu eu ce

cand am vazut ca nu vrea nici cu lingurita si nici cu degetul , sincer imi venea sa imi smulg parul din cap, dar am pus paharul la o parte si am lasat-o in legea ei acolo cu o ligurita, murdara pe la gura cum am incercat eu sa ii dau sa papa para si eu am plecat in bucatarie sa iau o gura de aer

ce frumos deschidea gurita sapt trecuta si a papat chiar si 80 ml de para , de cateva zile nimic... cum ii pun putin mar sau banana in para cum nu vrea deloc... azi nici la para simpla nu a deschis gura, si doar a gustat de pe degetul meu .... nu a vrut si pace....

mda... ma amagesc ca o sa manance cand o fi ea pregatita, dar mi-e teama sa nu aiba lipsa de ceva vitamine sau minerale esentiale... ma simt aiurea, rau si naspa, ca o mama rea, dar eu nu mai stiu ce sa ii fac...

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput