Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

am pus pe contul comun de picasa cateva pozici de la baita de aseara cu noul scaunel

ma duc sa incerc sa pun o mofturoasa la nani ca se maraie pe aici si nu ii mai convine nimic, tot trage de laptopul meu , sa nu mai spun de mouse ca deja il are la ros

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


eeei, parca acum are mai multa libertate de miscare Pup broscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Madutz, am uitat sa te felicit pentru kilogramele in minus, bravo mami . As vrea sa dau si macar 2 kg jos dar,pentru asta imi trebuie mai multa ambitie. Sunt o foarte mare mancacioasa si daca nu mananc cand imi este foame totul se transforma pe sistem nervos. Nu ma ridic de la masa pana nu ma satur zdravan iar cel mai nasol lucru este ca mananc seara numai si numai prostii. Dar,de saptamana viitoare intram in post si poate asa imi revin.


Lavinia, ce mai faceti? Hai spune te rog motivul pentru care esti suparata si asa decisa sa intrii rar? Cum merge casuta? Ce urmeaza sa achizitionati pentru ea?


Eduard Andrei 02.04.2011


asta inseamna ca maine e harti, nu?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

eu chiar nu inteleg unde gresesc si ce sa ii mai fac la copchilu asta nu vrea deloc , da deloc sa pape ... cu lingurita nu, cu degetul nu... am sa o pun in bucatarie in vreo juma de ora sa ii schimb mediul, poate nu ii place sa pape in living ? si am sa ii dau bucatele de para asa sa roada ea poate vrea... am incercat sa ii dau inainte de somn, dupa somn, cu lingurita, cu dejtu... ii cant, ma stramb, ma toate alea si ea nimic.... de ce nu mananca ??? e asa frustrant sa citesc cati copilasi mananca de toate pentru toti si a mea nici nu deschide gura ce sa mai vorbesc de mancat supite si carnita sau mai stiu eu ce

cand am vazut ca nu vrea nici cu lingurita si nici cu degetul , sincer imi venea sa imi smulg parul din cap, dar am pus paharul la o parte si am lasat-o in legea ei acolo cu o ligurita, murdara pe la gura cum am incercat eu sa ii dau sa papa para si eu am plecat in bucatarie sa iau o gura de aer

ce frumos deschidea gurita sapt trecuta si a papat chiar si 80 ml de para , de cateva zile nimic... cum ii pun putin mar sau banana in para cum nu vrea deloc... azi nici la para simpla nu a deschis gura, si doar a gustat de pe degetul meu .... nu a vrut si pace....

mda... ma amagesc ca o sa manance cand o fi ea pregatita, dar mi-e teama sa nu aiba lipsa de ceva vitamine sau minerale esentiale... ma simt aiurea, rau si naspa, ca o mama rea, dar eu nu mai stiu ce sa ii fac...

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Strumph, nu te mai stresa.... Si Andra mi-a facut ,mult timp asa...si stiu ce simti.... cand auzi ca alti copii mananca sute de grame si al tau nik...... da-i vitamine sau ia tu ca-i dai san...Sotul cumnata-mii n-a vrut decat san pana la un an...Andrei i-au trebuit 3 luni jumate sa inceaopa sa pape cat de cat... desi si acum are zile de papa 10 linguritze...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

eu chiar nu inteleg unde gresesc si ce sa ii mai fac la copchilu asta nu vrea deloc , da deloc sa pape ... cu lingurita nu, cu degetul nu... am sa o pun in bucatarie in vreo juma de ora sa ii schimb mediul, poate nu ii place sa pape in living ? si am sa ii dau bucatele de para asa sa roada ea poate vrea... am incercat sa ii dau inainte de somn, dupa somn, cu lingurita, cu dejtu... ii cant, ma stramb, ma toate alea si ea nimic.... de ce nu mananca ??? e asa frustrant sa citesc cati copilasi mananca de toate pentru toti si a mea nici nu deschide gura ce sa mai vorbesc de mancat supite si carnita sau mai stiu eu ce

cand am vazut ca nu vrea nici cu lingurita si nici cu degetul , sincer imi venea sa imi smulg parul din cap, dar am pus paharul la o parte si am lasat-o in legea ei acolo cu o ligurita, murdara pe la gura cum am incercat eu sa ii dau sa papa para si eu am plecat in bucatarie sa iau o gura de aer

ce frumos deschidea gurita sapt trecuta si a papat chiar si 80 ml de para , de cateva zile nimic... cum ii pun putin mar sau banana in para cum nu vrea deloc... azi nici la para simpla nu a deschis gura, si doar a gustat de pe degetul meu .... nu a vrut si pace....

mda... ma amagesc ca o sa manance cand o fi ea pregatita, dar mi-e teama sa nu aiba lipsa de ceva vitamine sau minerale esentiale... ma simt aiurea, rau si naspa, ca o mama rea, dar eu nu mai stiu ce sa ii fac...

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


strumph, cand a mancat ultima oara san? poate e satula si nu are nevoie acum de papica. Poate daca ii cati ceva, sau o faci sa rada, sau dai tv-ul pe reclame...merge ceva. Bauiesc ca ai incercat multe din ce am spus eu, dar alte idei nu mai am acum... Nici banana nu vrea? sau mar cu biscuite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, eu vreau sa cred ca esti ocupata cu casutza si de aia nu intri,
viss pup mamica si copilasii...te-am admirat in pozele cameliei...
deea, ai facut-o pe Anna la copiator? mi se pare ca seamana muult cu tine
ally, am facut-o cu 5 linguri... acum astept sa sem raceasca... am pus pestele la cuptor si orezul la oala si ma apuc de abdomene ca acum vine roxy si ma trage de urechi...
Sper sa se scoale sefa sa iesim...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am fost si noi la dr azi, fata dupa cantarul dr-itei are 9 kg, a masurat-o 71 cm, fontanela 2/3. e totul ok doar ca mi-a dat trimitere la dermato pt niste bubite de pe picioruse ca s-ar putea de la aerul uscat+frecatul pielii de dres sa aiba "un pic de dermatita" Am sa sun sa ne programam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cami da l-am vazut si are 2 ani si 4 si nu vb, in afara de Magda, numele mamei nu zice nimic, desi a vb , dar de la 1 an s-a schimbat complet, nu raspunde daca e strigat, se joaca obsesiv doar cu 3 cuburi, le aranjeaza mereu la fel, mananca f putin si doar 2 feluri de mancare peste si snitel, de fructe nu se pune vb, se joaca doar cu jucarii moi, pe cele tari nu pune mana, daca ii intinzi un obiect nu il ia, urla din senin , nu socializeaza, daca vede alti copii incep isteriile. Efectiv din privirea lui se vede ca are probleme.

fetelor , atat am apucat sa citesc si i-am raspuns lui Cami, daca mai am timp mai intru.

La multi ani MIKI, sa fii sanatoasa mami si fericita si la multi ani tuturor sarbatoritilor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Delia, m-ai bagat de tot in ceata, nu am inteles ce ai vrut sa spui cu ”asta inseamna ca maine e harti, nu?„. Este vre-un cuvant sfant ,ceva?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI MIHAELE/GABRIELE!!!
Sa va dea Dumnezeu sanatate multa si fericire cat cuprinde!!

Prajituri mananc de la voi toate..ca eu sunt tare pofticioasa.In sarcina nu am avut nicio pofta iar acum salivez daca imi face ceva cu ochiul...

Madutza..cum iti masoara tie fontanela???La mine nicodata nu se uita la fontanela si vreau sa opun pe doctorita aia la treaba...
Aseara nu am fost pe faza...cearta-ma..eram rupta dupa o zi de curatenie,David ma zapacit si m-am culcat devreme...iarasi am ratat!!Poate mai suplimenteaza astia vreo zi de concert..as vrea la categoria 2.Pup!

Strumfy..asa era si david..manca cand avea chef si au fost zile cand mi-a refuzat si legumele si fructele...nu stiu ce au copilasii astia,dar sfatul meu este sa fi calma (asta daca poti..eu nu reuseam) si sa incerci mereu..incearca si in alt moment al zilei nu neaparat dimineata..eu de exemplu ii dau supa la 17.00 caci altfel nu vrea...Oricum copil nediversificat nu exita..asa ca asta era vorba cu care ma consolam eu...



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Delia, m-ai bagat de tot in ceata, nu am inteles ce ai vrut sa spui cu ”asta inseamna ca maine e harti, nu?„. Este vre-un cuvant sfant ,ceva?...


Eduard Andrei 02.04.2011



harti sunt in zilele de miercuri si vineri in care nu trebuie tinut post. Eu asa stiu.

Mergi la inceput