Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

La multi ani, Antonia!

crisy,te inteleg perfect.nu mai pot.tremur,sunt nervoasa,am un pietroi in stomac,nici s ama rog nu mai pot,ma uit doar la icoana Maicii Domnului.
de cele 200 de gr puse pe el sau nu,maine aflu,depinde daca ii mai face sau nu punctie in intestin sa vada cauza malabsobtie.
ca sa vedeti disperarea, ieri m-am apucat sa-i gatesc pt azi.noroc ca m-a oprit sotul dupa vreo 5 feluri de mancare gatite.saracu' ,avea dreptate,dar eu tot repetam ca nebuna ca trebuie sa pape ca are proteine,ca tre sa puna macar 100 de gr.

pt dermatita am folosit,la recomandarea dnei dr irina Bucur, sampon Surgras de la La Roche Posay.Dupa a 4 a aplicare, bebe are cea mai catifelata piele.nu va puteti inchpiui in ce hal arata inainte.
sunt fff multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Neata!
La multi ani lui Stefan!Victo pentru genunchi.
Baby cand plange pune-l cu fundul in apa calda, cica nu ar mai ustura si poate face pipi cu usurinta. Si noi cred ca tot la doctor ajungem, desi noi am tot facut decalotare cu vit A, dar nimic.
La multi ani,Antonia! Super tare buburuza, am vazut-o si eu, cred ca o sa fie cadou de Craciun desi, Ducu e mic pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Crissy, dar cnd mergeti la BUc? In 12-13 noiembrie?


Victo, tu cand ai examen? Joi sau sambata?

Racusorule, un pup mare pt tine. M-am tot interesat de kineto, aici in Zalau nu am gasit de copii. La Cluj nu am mers, ca am zis ca nu e asa grav. Mai ales ca si pediatra la ctrl de un an a zis ca e ok, doar ca e mai lenes. La fel a zis si med de fam, ca e ok, dar tb stimulat mai mult. Mi-e groaza de mers la Cluj la kineto, ca V nu doarme pe drum, ajunge obosit, sigur nu are chef de muncit. No, eu sper sa progreseze cat mai mult.

De 2 nopti doarme 13 ore pe noapte!!! Bine, cu treziri, cu leganat, cu dormit pe burta mea, cu plansete. Dar total 13 ore! Peste zi cam o ora, maxim 2. Ieri a dormit mult si la amiaza, 3 ore. Si nr18 a spart un pic gingia. Dar ii ies numai jumatati de masele, pana ies de tot incaruntesc.

Antonia, la multi ani!!! Sa fii sanatoasa si vesela mereu, sa ai parte de ce e mai bun in viata! Mami Bambo, ai o comoara de fetita, frumoasa, isteata si energica! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea in fiecare clipa! Ce-mi place cum o alinti, "caprita"



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

noi i-am facut circumcizie la 6 luni.
are o frumusete de puta superdecalotata de care e tare mandru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare!!
La multi ani ANTONIA!!!
Sa cresti mare, sanatoasa si cuminte!!!
Paula, chiar am uitat sa-ti spun, apropo ed marginile drumului. Ultima data cand am fost la Cluj, am scurtat drumul, voiam sa ajungem la Iulius, si am luat-o prin cartierul ala unde stati voi. Si la un moment dat am vazut un domn cu un copil tinut de mana si unul in carucior, pe marginea drumului. Cand ne-am apropiat , mi-am dat seama ca erau ai tai. Chiar m-am gandit ce rau e ca nu sunt trotuare!!! Cum e mana?
Crissy, of, of stiu senzatia!!! Nu e deloc prea placuta. Eu cand am emotii din astea si astept un raspuns, imi fac mai multe scenarii- si daca nu e raspuns favorabil, incerc sa gasesc un scenariu pozitiv, cel putin incerc sa vad macar un pic de optimism si in cea mai neagra optiune. Oricum sunt sigura ca totul va fi bine, dar mai stiu si ca pana nu iti spune dr nu te poti linisti.
Noi suntem din nou pe antibiotic. Tusea nu s-a ameliorat deloc, avem cate 2, 3 reprize de cate o ora pe noapte si tot mucusul ii sta acolo, in jurul gatului. Mucii nu curgeau, pana azi dimineata ( acum sunt galbeni verzui).. Va trece si tura asta de raceala cumva!!!!
Baby, of...mi s-a ridicat parul pe mine. Cuma fot noaptea?
Raul ia si Eurespalul. Ideea e sa-l ia odata, ca daca face pauza, simte gustul ala rau. Si imediat dupa, ii dadeam un fruct. Acum e innebunit dupa mandarine, manaca intre 5 si 8 mandarine pe zi. O fi vreo pb ca mananca asa multe?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Crissy buburuza am vazut-o pe piticul vesel e 75 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata fete!

ANTONIA PRINTESA FRUMOASA, LA MULTI ANISORI SANATOSI SI NOROCOSI, SA AI O VIATA MINUNATA ALATURI DE FAMILIA TA SUPERBA! SI CAT MAI MULTE CADOURI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Bambo, La multi ani Antoniei! Antonia, sa ai o viata minunata, sa ai sanatate si noroc si veselie in fiecare clipa! Sa cresti mare mare! Bambo, felicitari pentru copiii tai frumosi, esti o fericita!

Crispro, multumim ca te-ai gandit ieri la noi, cred ca de asta am avut o zi mai usoara decat preconizam. Baietii s-au simtit suspect de bine, nu sunt perfect sanatosi, dar nici bolnavi nu pot sa zic ca sunt. Ceva muci. Teo tuseste iar dimineata, pana afla ca nu mai merge la gradi. Apoi brusc ii trece. Asa a facut si azi dimineata si iar ne-am lasat pacaliti, bine, eu nu tin neaparat sa mearga la gradi, dac vad ca el nu vera, inseamna ca ii e ok acasa si are timp de gradi si de scoala muuulti ani de aici incolo. Acasa nu mai pupa el sa stea mult de acum inainte si sa fim si noi cu el. Asa ca e baiat destept, se orienteaza el dupa prioritati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

matusa, am cautat de am inebunit pe net dar nu am gasit nicio buburuza care face modele. Caut din nou dupa cheile sugerate de tine

histamina, eu ieri m-am apucat de facut curatenie in hartoage (facturi, planuri casa, gaz, asigurari, acte studii etc). Despre burtica la mine nu pot zice decat ca e f mare, tiroida nu-mi da nicio mana de ajutor, sunt rotunda

crispro, da, atunci o sa fim la Buc. Si luni la 11.30 tb sa fim la maternitatea din Iasi, si mai trebuie sa trec si pe la ai mei la Barlad sa-mi iau muraturile. Bine macar ca Barladul e in drumul nostru spre Is.

paula, deci si voi tot la antib. ati ajuns...

crissteo, hai ca poate se refac si picii tai! Cu tusea de dimineata nu stiu cat te pacaleste Teo, mie mi-a zis o pediatra ca exista "toaleta" de dimineata (din cauza pozitiei culcat se aduna mucozitati iar la trezire si schimbarea pozitiei resimt necesitatea curatarii prin tuse).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Victo, bine ca n-ai patit nimic! Cum ti-a iesit tie santul ala in cale!

Baby, cum e Tudor, ati dormit, il mai doare? Pupam.

Ainotna, of, iar raceala, iar aerosoli? Asa e, nu-s eficienti daca se plange si se zbate? Ca noi am mai facut facut asa- adica de regula asa se intampla? Eu tre sa ajung la pediatru sa vedem ce-I de facut, ca tot timpul au muci, uneori mai rau, alteori mai putin, dar oricum nu sunt perfect sanatosi. Iar cautam pediatru, aveam o pediatar buna, dar s-a mutat de langa noi si mi-e greu sa merg dupa ea. Pupam baietii, sa se faca bine.



Mergi la inceput