Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ce nu ziceti ca e gargarita si nu buburuza
Am gasit-o


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cu tusea,ei ,m-am facut de ras in cel mai mare stil.
cum ieseam din camera,strumf tusea.
lasam totul, il luam in brate si tacea.va dati seama ca m-am speriat,auzindu-l de mai multe ori.
imbracat,dus la dr.
misto a fost cand am ajuns la spital si s-a constatat ca e teatru curat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

La Multi Ani Antonia!!!
Realizari frumoase in viata si parintilor de ajutor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Mulumim pt urarile frumoase mi-au dat lacrimile gandindu-ma cum trece timpul...acum 5 ani eram la spital cu apa rupta si o asteptam pe caprita(ii spun asa pt ca sare toata ziua ca o caprita)abia la 18.55 a venit
lui David ii spun iedutz el e catarator

Crissy-asa mi-a venit mie sa-i spun buburuza dar e gargarita...am luat-o din kaufland am dat 85 de lei mi se pare f faina...acum sa vedem cum facem cu David sigur o sa fie calare pe ea

Racusor-ce baiat mare si istet ai tunsulici

Crissteo-multa sanatate

Histamina-ce tare cu tusea..de pe acum ne pacalesc sa vezi cand or fi mai mari

poftiti la bunatati pizza,ciuperci pane,salata de vinete,tort si sampanie

fug sa umflu baloanele la 12 vine sarbatorita de la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

reteta brocoli strumf hiercaloric
2 bughetele de brocoli, un buchetel de conopida rupte in bucatele mici.un vas de jena tapetat cu un si pesmet, am pus brocoli si conopida acolo,2 catei de usturoi,am adaugat 100 ml de lapte si sare si putin ulei de masline.si am pus capac tot de jena.am lasat 30 de min, la foc mediu.
am scos usturoiul, apoi am blenduit toata compozitia,peste care am adaugat cascaval ras si 2 linguri de smanatana 24% de la Muller, nefermentata(e dulce,obtinuta din centrifugare).
yammmmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Bambo, sa aveti o petrecere pe cinste! Teo faec si el pregatiri pentru ziua lui de 5 ani- care e peste juma de an- ieri a scris el pe post-iturile mele invitatii, apoi mi le-a lipit pe pereti

Crissy, da, asa e, se curata un pic dimineata, dar pe urma tuseste si intreba merg la gradi si iar tuseste si tot asa pana afla ca nu merge. De atunci nu-i mai iese nici o tuse, nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mara ia orice medicament cu seringa de la nurofen. Inclusiv eurespal. Si imi mai si cerea apoi "ata" (alta) :D

Iuliana pai dupa ce am citit la voi, mamele de baieti, prin ce treceti cu puticile am inceput sa ma informez. Iar marius ma sustine ca el a facut fimoza cand era mic si l-au operat


Mai citesc si revin :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Cum puneti voi poze jos la semnatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

Antonia LA MULTI ANI frumusete mica si dulce!!!!!

RODY Paul nu accepta eurespalul dar noi il dam cu forta mai mult.Il ia taica-so in brate ca in pozitia de alaptat,o manuta o baga pe sub axila lui,pe cealalta o tine ,eu il gadil la bulanase si cand rade pac cu seringa.Da,e cam nasoala metoda,un pic dura,violenta dar altfel nu am cum.E prea scarbos gustul si nu il suporta.

Si burta mea e ferma tare,zici ca mai am 2 luni si nasc :)).Off ce bella eram inainte iar acum

Despre siropele,el mi-a spus ca nu toate se arunca dupa 28 de zile,scrie pe prospect care trebuiesc consumate.Pai ar fi culmea sa arunc Nurofenul daca am consumat o sg data din el.Nu?

Crissy pe etichetele tuturor cremelor/sampoanelor/mastilor,in general a produselor cosmetice este un semn cu o crema a carui capac e ridicat si 12(24 sau chiar si 36,depinde de produs si firma) pe ea,care indica termenul de la deschiderea ei.
Eu am patit-o acum cateva zile cu o crema de la Farmec,am tinut-o cam 12 zile mai mult si mi-au aparut pete rosii pe fata de la ea.

Doamne Baby,mi s-a facut pielea gaina cand am citit.Aoleu,saracul Tudor,il pupam tare.

Palomina nu stiu cand va mai ajunge Paul la cresa,nici dosarul nu l-am terminat .Azi vreau sa ma pun pe treaba sa-l duc pana vineri.

Iarasi delfinasi bolnaviori?Multa sanatate.

Bumble pana la urma vii joi???Ar fi minunat.Deci Senty,esti libera,bun.Sper sa nu apara nimic neprevazut la nici una si reusim sa ne vedem toate si toti.

Off asa ma enerveaza Paul cu ticul lui de a da cu capu de orice,mai ales cand vrea sa imi atraga atentia.

Histamina vaiii,deci si tu ai un mic actor in casa .baii,astia mici sunt niste profesionisti,ar merita Oscaruri pt roluri,sunt de necrezut.
Cum stai cu curatenia?Scuze cacofonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

curatenia a rezolvat-o nebunia in care am intrat cu controlul de maine,ca m-am apucat sa-i gatesc si am terminat pe la ora 21 ,apoi baita,apoi tatica si somnicul.
azi am germana pana la 18.45,miercuri controlul, dupa care,daca o sa fie bine, o sa scutur toata casa,daca nu , o sa plang toata seara si toata noaptea.

deci, curatenia nu s-a miscat nicicum.
e o nebunie.
rufe uscate,nestranse,baie de curata,bucatarie d elustruit.sotul se apuca sa sparga poadeaua la bucatarie,ca mutam chiuveta pe alt perete si tre sa faca scurgerea.
fug de acasa!

Mergi la inceput