Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Baby- offf ce mila imi e de Tudor...saracul a scapat de otita acum are alta dureresa treaca repede


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)




Distractie placuta

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

LA MULTI ANISORI ANTONIA PRINTESO!!!SA cresti mare,sanatoasa,frumoasa mereu,sa iti bucuri parintii si sa ai grija de fratior!

Crissy acum am vazut ca ai facut calculul,deci 5 ar trebui sa dau. tu ai normal de la lysi sau pt copii?

Racusor tie pediatra ti-a spus ca uleiul de peste si stimuleaza apetitul?

Rody am vazut poze multe,cu praji,cu Isuca minunata ce halea prajiturele,cu o paineee mama mama,cu varstnicii petrecareti!asa carlionti avem si noi ca Isa!!!

revin



am mai vazut poze dar ma cam doare capul,maine inecrec sa fiu mai coerenta



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Baby, bine ca a decurs fara probleme intarcarea! Asa vreau si eu, putin cate putin, fara lacrimi si suspine Offff, ce mila mi-e de Tudor ..... Intr-adevar, n-o face el mult pisu noaptea, macar sa doarma bine

Antonito vad ca a tolerat bine lintea, n-a avut nimic. A fost f energic azi, "pus pe treaba", si-a carat toate jucariile pe hol si din hol in bucatarie am observat ca se joaca f frumos de cand nu mai lasam tv aprins, las doar radio si e muuuult mai bine. El nu se uita la tv decat la unele reclame dar tot ma enerva asa ca l-am scos din functiune.


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

va invit la aseara s-a luat lumina asa ca somn devreme si cu andrei langa, ca era prea intuneric si nu a mai vrut sa doarma la el in camera

dar atat s-a mai trezit azi noapte, la un moment dat iar l-am luat langa noi! imi e asa frica sa nu se obisnuiasca sa doarma cu noi, dar uneori nu mai pot sa ma tot duc la el ...

am terminat de citit capitolul trecut...deci...

Crissy - am primit PM, acum citesc ca vii weekendul inainte de 17. vorbim atunci, poate cumva reusim sa ne vedem.
legat de candida mie pediatra mi-a recomandat nizoral (ca bleaga nu i-am trimis poze cu funduletul lui andrei si am fost si pe la dermatolog, care ne-a dat pimafucin. si asta bun, dar ea a zis ca ar prefera nizoral)

saddie eu am cumparat qinoa de la naturalia, inca nu am desfacut punga...

Cris - sa nu te superi pe mine, dar tot citesc cat te stresezi tu ca vladut nu se poate ridica, ca acum invata. nu ai gasit un kineto sa il duci? eu ma gandesc ca trebuie sa fie si in zalau un kineterapeut...sa iti vina acasa ar fi nemaipomenit! eu imi aduc aminte cand andrei nu voia sa stea pe burtica, plangea de manca pamantul, si l-am dus la kineto si acolo i-a facut toate exercitiile alea cu mingea, i-a testat reflexul de a pune manutele in fata cand cade, etc...noi am fost o luna, dar am fost extra multumita de progresele lui Andrei. nu stiu daca a fost de la kineto sau pur si simplu asa s-a intamplat, dar mi-a placut ce exercitii in facea !

pentru maini cu probleme la detergenti puteti incerca niste detergenti de vase bio..sunt mai scumpi, dar foarte putin invazivi cu pielea. eu lui andrei in general ii spal vasele cu detergent bio. mai este unul cica ecologic la mega image, e vreo 9 ron. macar e delicat cu mainile, ca in rest nu stiu cat de eco este...

revin

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

sa va zic de baietelul meu tunsulica

vineri a vrut sa il tunda bona, nu a stat, asa ca in weekend i-a zis tati de cateva ori, ca luni, cand vine bona sa o lase sa il tunda. ce credeti ca a facut minunatia mica? cand a intrat in casa bona, ieri dimineata, a fugit la ea si ii arata capul nu intelegea bona ce se intampla si i-am explicat ca trebuie sa il tunda...

asa ca aseara aveam tunsulica asa un scump e!

si aseara dupa baita nu voia sa faca nana, asa ca i-am zis ca daca sta pe jos sa il roage pe tati sa ii puna sosetelele. a fugit intr-un suflet la tati, a luat sosetelele si i le-a dat sa i le puna in piciorute!

offf, ce pui mare am ma topesc dupa el

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:



LA MULTI ANI ANTONIA!!! SA FII SANATOASA, CUMINTICA SI SA ADUCI MULTE BUCURII PARINTILOR! SA AI O COPILARIE CA IN POVESTI FETITA FRUMOASA!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


La multi ani, Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Victo, hai mai mami, cum sa cazi in sant?! Da si tu in judecata pe careva, poate te imbogatesti. Cum mai e mana? Ai pus gheata?

Alice, burtica ferma

ramonavlas, sanatate Raisei, sa-si dreaga burtica rapid.

baby, uff... Eu m-a transformat intr-o sadica, suport orice daca e vorba de sanatatea copilului. Gandeste-te ca usturimile dureaza cateva zile, recuperarea dupa operatie...

Si eu sunt curioasa ce cadouri primeste Antonia, indata e ziua Elisei si nu stiu ce sa-i iau... Am intrebat-o si mi-a raspuns ca vrea poneiul ala pe care nu am vrut sa i-l cumpar din Carrefour (asta se intampla prin martie, era un ponei din plus suficient de mare si la fel de scump. Are camera de joaca plina de plusuri, nu mai zic de ponei, 2 mici din plus si altii vreo 10 cred de marimi diferite, si cu biberon, si cu trasura. Acum am citit ce primeste Antonia. bambo, de unde e buburuza? Cred ca o sa-i comand niste perforatoare cu forme de pe net.

tina,

ainotna, senty, sanatate la puiuti

carla, eu am varianta www.pcfarm.ro/produs/489/Ulei-din-ficat-de-cod-cu-aroma-de-lamaie" target="_blank">asta de ulei, din ala "normal".

racusor, pimafucin am deja in casa. E carne vie la pasa si fundulet

Eurespal - e drept ca era mai mica atunci cand i-am dat, acum nu stiu daca ar functiona metoda: ii distrageam atentia cu tel mobil (puneam muzica). Scrie pe cutie ca expira la 28 (parca) zile dupa desfacere.

Siropele: scrie pe fiecare cutie ce valabilitate are.

Voi stiati ca sampoanele, cremele, uleiuri de corp se arunca la gunoi dupa 12 luni de la deschidere? Am aflat si eu de curand

Fetele, de gandurile bune. Eu mi-am facut sperante mari, nu trece ora fara sa ma gandesc ca o sa fie bine, stiti voi, gandirea pozitiva, dar acum... ca a venit momentul adevarului... tremura stomacul in mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

La multi ani, Antonia!sa cresti mare si sanatoasa!

victo, ce ghinion! dar cum ai nimerit fix groapa? era intuneric? bine ca nu ai patit ceva grav.

baby, imi e mila de puiutul tau. D-aia ma bucur ca 2 fetite

Iar legat de siropele/ medicamente: mi se pare ca multe persoane fac exces de zel in ceea ce priveste valabilitatea lor. Scrie pe fiecare dintre ele cat si cum sunt valabile. Nu cred ca un tert stie mai bine decat producatorul care e valabilitatea lor. Cine are bani de aruncat nu are decat sa ia siropele in fiecare luna. Noi oricum nu avem problema asta, Rebeca nu ia nimic in afara de vigantol; nu a luat niciodata nurofen, doar de 2 ori panadol, 1 singura data Ibalgin si pe ala l-a vomat (cand avea 4 luni).


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Haideti la

La multi ani scumpa Antonia! Sa cresti frumoasa, inteleapta, sa ai parte de tot ceea ce iti doresti, iar tu, mami, sa te bucuri de dragostea ei cat mai mult timp!

Victo aoleu, cred ca ai tras o spaima.
Ultima data cand am "cazut" intr-un sant eram la sarbatorile de iarna la Botosani, cu Bianca in brate, iesisem sa o adorm la aer si apoi sa intru inapoi in casa. Noroc ca nu mi-a alunecat decat piciorul si mai mult m-am speriat, dar era o groapa destul de mare

racusor pupam delfinasul sef

baby - cum a fost noatea?

nicole - eu nu am burta ferma deloc, e moale ca un burete si fac multe pliuri cand ma pliez

ramo cum e Raisa?

Dragaica ce scumpi sunt ratoii costumati de haloween!!

rody, palomina multumesc pt info referitoare la linte


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput