Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (66)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si pe mine dar ff rar...acum cred ca o sa aspir aproape zilnic pt ca altfel aspira andra... ca prinde tot si baga in gura

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cata e cam prea cuminte cand o pun pe covor Nu e f dornica sa ajunga in locuri noi...se deplaseaza doar pana la o jucarie care ii place si acolo ramane. Am si plecat din living si o spionam sa vad ce face arunca jucaria, se ducea sa o recupereze, iar statea si se juca intr-un loc, iar o arunca..si tot asa. Doar daca vede reviste se duce mai departe sa le ia la smotocit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning`

S-a trezit si puturoasa adica la 8 si-un sfert da acum am deschis laptopul ca deh hranit piscoata, schimbat, facut cafeluta acum mi-am adus canoiul de cafea si o farfurie cu budinca si bg sub nas printre randuri

Am ceva trebsoara de pus la spalat si apoi uscator si pus la loc dar pot sa mai astepte pana imi iau eu portia de internet , in special forum

Va multumim iar de aprecieri piscoata va trimite cate o bezea de ala sticky si sa stiti ca si eu zic la fel ca voi, e englezoaica , doar ii seamana 100% lu` Granny Smith cum altfel daca tac`su e tot maica-sa si piscoata mi se pare ca seamana mai mult cu bunica sa decat cu el, oricum, m-am uitat si eu in poze si am facut ceva comparatie cu cele din urma si parca pe zi ce creste tot se schimba ... se face ditamai domnisorica I-a crescut si pleata si inca mai astept, sa pot sa ii fac codite , sa o motez ca asa cu 2 fire nu stau clamitele alea mult mai mult stric orzu pe gaste, vorba aia ca mai mult ma chinui sa i le prind si nu stau ca se duc la vale imediat

Mai beau oleacuta de cafea si citesc din urma , desi am citit si de pe telefon dar la cat de adormita eram/sunt nu mai retin nika, poate imi aduc aminte si vin si fac un rezumat

Va pup o zi frumoasa



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si pe mine dar ff rar...acum cred ca o sa aspir aproape zilnic pt ca altfel aspira andra... ca prinde tot si baga in gura

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cata e cam prea cuminte cand o pun pe covor Nu e f dornica sa ajunga in locuri noi...se deplaseaza doar pana la o jucarie care ii place si acolo ramane. Am si plecat din living si o spionam sa vad ce face arunca jucaria, se ducea sa o recupereze, iar statea si se juca intr-un loc, iar o arunca..si tot asa. Doar daca vede reviste se duce mai departe sa le ia la smotocit

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

nu mi-o imprumuti mie pe cata???.....te roggggggg
off anita mea e din ce in ce mai dornica de noi aventuri
ieri toata ziua m-a terminat...pe seara mi se pusese o ghera-n piept ma simteam tare aiurea ca de ea nu scap si vrea numai prostii sa faca ..stefy a vrut si ea placinta de dovleac si nu am reusit decat sa tai dovleacul si sa-l curat si asa a intepenit pe blat

azi dimi anna de cum s-a trezit si am luat-o-n pat are un fix se duce pe marginea lui si ii place sa stea cu capul aplecata si sa vb pe limba ei....la un mom.imi amortise mana sa o tin si i-am dat drmul pe jos...vai glont s-a dus si a prins perdeaua. apoi ii alunecau ghenunchii pe parchet si mai dadea si cu freza,dar nu s-a lasat a mers la comoda cu tveul...a tras de ceva pe acolo..eu am zis ia sa vad ce face..vazandu se libera tzusti a plecat pe langa patut si a ajuns ,pana sa ma ridic eu de jos, in partea cealalta a patului si era deja cu papucul aproape sa-l bage-n gura....m-a vazut a ras si vitezzza spre noptiera care era plina de termometre ,pompite ,panadol si seringi....cand am luat-o vai ce a mai plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

intrasem doar sa va salut
NEATZAAA!!!!!
eu cred ca raman de carutza , sa zic asa
pai voi deja ati deschis alt cap si eu nici nu am reusit sa citesc in cel din urma....
sper doar ca sunteti bine ....atat copilasii bolnaviori/mucosi cat si micutul lucas cu bubitele lui....noi inca mai avem muci si ma dispera chestia asta
i-am pus pe calorifer si apa cu sare..am o casoleta si am pus o lingura de sare grunjoasa....am zis ca poate o mai desfunda
va pup ..imi pare tare tare rau ca nu pot tinepasul cu voi
dar in imima mea sunteti zilnic
aseara cand am pus capul pe perna ..ma intepenise si inima ....ma gandeam la ce o sa ma astepte de acum incolo cu fata ..ca acum vine greul pana pe la 2 ani....si mi-am amintit cum eram anul trecut cu burtica....cum asteptam sa nasc si cum am inceput toate sa nastem..ce emotii am trait....imi veneau in minte mesaje scrise de unele fete..emotii, temeri de mami cu bb1...
va pup si va iubesc si nu cred ca am sa va uit niciodata si peste ani mi-ar placea sa vad poze cu puiutii vostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza!

Hop si eu la condicuta si o cafeluta. Multam fetelor care au dat cafeaua in dimineata asta.

OK, sa o luam in ordine:

Sarbatoriti
Alexandru de Anaxena
Irina Theodora de sorinam

Noi, am dormit binisor azinoapte, s-a trezit pitica pe la 5, culcata la 23. Cred ca va trebui sa ii dau ceva mai consistent seara. Eu inca mai alaptez, dar nu stiu nici cat laptic mai am, nici cat de hranitor mai este.

Am incercat si eu sa bag aspiratorul prin casa si cand l-am oprit sa vad ce mai face pitica, pe care o lasasem in tarc, am gasit-o urland din toti plamanii. Asa ca am sistat.
Nu stiu cum reusiti voi sa mentineti ordinea si curatenia. Am zis ca weekend-ul asta nu mai plecam nicaierisi stam sa facem curatenie.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Yasmi, vazut pozici cu exteriorul casei, frumosssssshai ca acusi va mutati, yayyyy Cum e Lucas azi ?

Madutza pupa piscotii pentru mine, Lui Cristi sa ii treaca muscatura si Catalinei sa ii treaca durerile, poate i-o fi iesind un canin ceva ? cand ai spus ca bagi o cafea si o pipa , ai scris din repezeala facea si nu stiam ce e aia, citeam de pe telefon cat sugea piscoata si eram si cam adormita si am stat mult pe ganduri sa imi dau seama ce e aia

Lidia felicitari pentru dintisor si voua spor la regim

Roxy, chilotii mei sunt cu Hello Kitty si aia cu galben si maro zau ca am stat mult sa o pricep ca nu imi dadeam seama deloc cand am citit prima data si apoi m-am prins, deh nu imi bausem laptele azi si nu m-am prins din prima Tu nu ai chiloti sau pijamale cu personajele tale preferate ? sau prin ro nu gasesti pe Minnie sau Mickey ? sau mai stiu eu pe ce Donald Duck preferi tu ?

Alexina, bucatarie cu insula eh ? frumos da, as vrea si eu , dar pana una alta ma multumesc cu bucataria mea imensa si practica si utila si fara insula si cand merg la soacra stau la bar la insula si soacra mea are si pe mijloc in insuka chiuveta de apa si frigider si plita electrica si pe margini are 2 masini de vase, alta chiuveta cu tocator electric pentru resturi menajere care le face pasta si le da pe teava speciala... alta plita cu hota si soba de aia tip englezeasca , argos parca ii spune daca imi aduc bine aminte ehh oricum are multeeeee si bucataria e imensa, cam cat tot parterul casei mele

miki, te invit la o smotoceala si la un Five O` Clock tea puiutii tai cum mai sunt? tu cum te mai simti ?

persi cum mai e Raducu azi ? iar tie mami gospodina ai toate felicitarile mele, eu si de vreau nu le pot pune asa la dunga ca am un barbat care mi-ar ruina toata munca de-o zi in cateva secunde sa nu va mai spun ca il bat la cap mereu sa isi puna hainele in dulap aranjate ca dupa el, claie peste gramada e cel mai frumos

Ailed da de ce nu vrea fiica ta sa doarma seara, si-a pastrat programul din burta cand avea dansuri de la 10 la 12 ? bafta la aspiratot azi


A inceput si la noi programul de maraiala, o scot afara dupa ce ii dau sa suga la 10 ca tot e soare si frumos si ieri nu am iesit ca a plouat si a fost frigut , azi iesim sa ne bronzam

Va pup, mai trec eu pe aici mai tarziu, ma duc sa bag la spalat o tura macar ca s-au adunat ceva rufusoare dupa 2 zile de sarbatori



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Buna dimineata
Azi am o zi plina...ma duc in vizita la o prietena cu bebe de 2 sapt si mai vad eu ce mai fac prin oras, am pasat una bucata fetita la socrela. Acum e afara. Fructele le am mancat azi cu chiu cu vai sa vedem cum se descurca soacra la supa

Am fugit sa fac dus si sa ma preg de plecare
Ne auzim mai pe seara la

Puuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
....

Roxy, chilotii mei sunt cu Hello Kitty si aia cu galben si maro zau ca am stat mult sa o pricep ca nu imi dadeam seama deloc cand am citit prima data si apoi m-am prins, deh nu imi bausem laptele azi si nu m-am prins din prima Tu nu ai chiloti sau pijamale cu personajele tale preferate ? sau prin ro nu gasesti pe Minnie sau Mickey ? sau mai stiu eu pe ce Donald Duck preferi tu ?



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


prima oara cand am auzit si eu faza asta cu galbenul si maro-ul de la chiloti n-am prea inteles-o....dar apoi cand mi-am dat seama am ras sa cad sub masa nu alta. a fost zisa si de un prieten care are lipici la poante si stie sa le si spuna, asa foarte comic.
zicea ca el asa stie sa-si ia chilotii pe el. unde sunt galbeni inseamna clar ca este partea din fata si in spate este maro-ul

eeu am doar cu inimioare, ursuleti, stelute, bulinute... chestii din astea. am avut mai demult si cu personaje dar cu timpul nu mi-am mai lluat. mie imi plac toate personajele din desene, n-am unul ffavorit, toate sunt favorite iubesc desenele

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

duminica se schimba ora si va fi intuneric de mai devreme, ziua se scurteaza si eu o sa stau acasa singura pana vine Nick seara tarziu de la birou offf trebuie sa gasesc ceva de facut mai interesant si captivant... ceva jocuri sau povesti de citit la gura sobei



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea offf ce melancolica esti...acum eram cu burtica, acum avem minunile langa noi si ne alearga de colo colo...
si Anastasiei ii place la perdea, trage de ratustele de pe ea si vorbeste cu ele
lasa ca este bine si asa sa ne scrii, intri destul de des ...inca
faci azi placinta cu dovleac?
a facut si mama strudel cu dovleac, buuuun

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput