Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu s-a lovit, dar a avut manifestari naspa dupa...vb maine

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, mandreeac multumesc

eu dau pivalopne de 1-2 ori pe zi

catank, am sa o intreb pe mama cum facea..daca isi mai aduce aminte Dar daca noi ne-am chiuit, copii fiind, sa dormim cu nasul infundat, nu insemna ca si puii nostrii trebuie sa faca la fel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, mandreeac multumesc

eu dau pivalopne de 1-2 ori pe zi

catank, am sa o intreb pe mama cum facea..daca isi mai aduce aminte Dar daca noi ne-am chiuit, copii fiind, sa dormim cu nasul infundat, nu insemna ca si puii nostrii trebuie sa faca la fel


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


OooooDoamne, normal ca nu!!!! Ca doar nu degeaba om fi ajuns in anul 2011!!! Insa ma gindeam,....pur si simplu. Ce chin o fi fost pe ei copiii...si parintii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

fetelor ce fel de dovleac dati voi bebeilor?
deala de placinta? am si eu din ala si cum il dati copt si atat nu il amestecati cu nimic?


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Multi pupici si imbratisari pt mamici saritoare...

O sa tin cont de sfaturile fiecareia dintre voi.Va multumesc din suflet...

O sa va spun ceva ce m-a pus peganduri:azi aveam ceva treaba si am chemat-o pe saraca mama sa vina sa stea cu el 2 ore.M-am vaitat ca supa este intreaga..aveam 100 grame de piure de legume intr-un recipient Avent si zeama in biberon...
Mama l-a convins (nu stiu cum naiba)sa manance vreo 70 grame.. cica fara sa ii faca nimic...la fel ca mine vorbit cu el..si un pic de pacaleale..Copilul asta parca are ceva cu mine sau ora la care vreau sa ii dau eu nu este potrivita..este chiar inainte de somnul de dupa-amiaza si ea i-a dat dupa somn..Deci maine incerc sa ii dau supa pe la 16.00...caci la 13.00 nu vrea!!

Offffffffffffffffffffffffffffffffffff
Somleac stiu ca nu are cine stie ce elemente nutritive dar tb sa cunoasca si gustul legumelor..
Mada..si eu i-am pus lapte si praf si muls si nimik!!Asta de azi avea lapte praf..
Miki si piureul meu este tare dulceag dar vorba ta..el simte gustul diferit nu este vorba de dulceata!!
Delia..ce patanie!!Hai sa fie bine!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamici?
n-am mai intrat ca am tot fost pe afara, o vreme super cu soare.... si nici nu am avut chef de calculator cand am venit. daca sotul nu l-a deschis, nu l-am mai deschis nici eu

am cicit tot ce-ati scris dar nu prea am nimic de zis... dar va pup pe toate

lalely ora 13 nu este batuta-n cuie. eu nu stiu de unde si cine a stabilit asa ceva....ca nici noua nu ni s-a potrivit ora asta. ea mananca la 10 fructele cu cereale, biscuiti, apoi pe la 11 san inainte de somn si apoi cum sa mai pape la 13 legumele? cand ea este satula.
asa ca o las pana la 15-15.30 si abia atunci ii dau legumele, cand venim de afara, sa ii fie putin foame, nu i le dau asa fortat ca este ora 13.
incearca sa faci programul de masa dupa David nu ca asa scrie in carte cu ora 13. si sa vezi ca o sa mearga sigur. lasa spatii intre mese ca daca nu ii este foame nici n-o sa manance.
fi relaxata, calma si o sa mearga totul.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

fetelor ce fel de dovleac dati voi bebeilor?
deala de placinta? am si eu din ala si cum il dati copt si atat nu il amestecati cu nimic?


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


DA, din ala pentru placinta. Eu i-am dat lui Rares copt asa simplu, dar il poti combina si cu branzica sau cu iaurt.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

nu s-a lovit, dar a avut manifestari naspa dupa...vb maine

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Multa sanatate, Delia. Imi pare tare rau

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank da, ne-am plimbat prin frunze...sunt niste peisaje acum, padurea toata colorata, superb

ailed sper sa fiti bine, ce patanie....

picky ma bucur ca ai mai dat pe la noi, ca sunteti bine. nasol ca ai inceput munca.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ti-am vazut piscoata, tare dulce este.
sa stii ca nu uit deloc repede, doar ca n-am citit probabil cand ai zis de album. cand ma grabesc citesc asa mai in mare.

irinuca am vzut pozele din Piata Sfatului. ai fost la Brasov si n-ai dat si tu un semn? daca eram si eu pe acolo? ne puteam vedea. foarte fain mei-tai-ul. asa este, nu pare foarte comod dar banuiesc ca este. Daria este o dulce

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput