Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac te lasa Rares sa stai pe net?

somleac eeiii imi tremura mana... se tot fataia ea cu caputul, se foia, se juca si lingurita cu mancare mai nimerea si in nas, in obraz.... de aia ne manjim asa. ce, voi nu va manjiti la masa?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

fetelor ce fel de dovleac dati voi bebeilor?
deala de placinta? am si eu din ala si cum il dati copt si atat nu il amestecati cu nimic?


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


Eu am dat dovleac de placinta. acela mai luguiet(ca o para gigant).
L-am copt si i l-am dat simplu, cu mar+para+branza, cu legume din supa+spanac.
Astazi i-am dat combinatia asta, sper sa nu fie "exploziva": dovleac copt+dovlecel+morcov+cartof+albitura+ardei gras+spanac+unt. A mancat pe nerasuflate cam 100gr. I-a placut foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
irinuca am vzut pozele din Piata Sfatului. ai fost la Brasov si n-ai dat si tu un semn? daca eram si eu pe acolo? ne puteam vedea. foarte fain mei-tai-ul. asa este, nu pare foarte comod dar banuiesc ca este. Daria este o dulce

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Da, am fost in Brasov intr-o dupa-amiaza nu am dat niciun semn . Daca iti spun ca am uitat sa-i zic si verisoarei mele, ma crezi? Ca era si ea in brasov si vorbisem cu 2 zile inainte ca poate ne vedem la o cafea. Cred ca ne-a luat valul si am uitat de toti si de toate, bucurandu-ne ca suntem cu buburuza langa noi.
printesa cu parul balai si pe mamica ei. Poate data viitoare nu mai uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

super!!! ma bate si pe mine gandul sa imi iau mei tai...am ring sling si wrap,dar cred ca-i mai bun pt noi mei tai-ul,acum cand ne-am facut mari... puiuta cum se simte in el???? am vazut ca ati fol si sling??? este diferenta??? merita???

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



Daria, in primele momente cand o pun in mei tai este super incantata, se uita peste tot, apoi zambeste la mine, apoi iar e cu ochii peste tot Cam in 20 min adoarme. Si doarme asa pe pieptul meu muult. Dar nu am lasat-o mai mult de 1 ora ca ma plictiseam eu si veneam acasa si o puneam in patut. De multe ori continua somnul in patut. Alteori se trezeste.
Mie nu prea mi-a placut ring sling. Nu stiu de ce. Aveam impresia ca o scap din el. Cu mei tai nu am niciun stres. Si este foarte comod si pentru mine.
Deci clar merita mei tai. Mai ales ca eu l-am comandat de pe meitaibebe.ro, unde costa 87ron, mai putin decat am dat pe ring sling (130ron).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia, ce m-am speriat cand am citit primele cuvinte din mesajul tau!
Sper ca nu e nimic grav.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

fetelor ati schimbat parola pe picasa?
daca da imi trimiteti si mie parola? ma chinuiam sa pun poze noi de asta cred ca nu mergea.toata ziua m-am chinuit

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Daca ar mai fi trait mama mea as fi intrebat-o cu ce a scos ''mucisorii'' de la 4 copii... ca bb nu exista... oare cum se descurcau?Sunt curioasa... Acum fel si fel de minuni exista, daca nu le folosim e vai si amar...ba otite, infectii.uffffffffffff
Sa intrebati mamicile voastre, si sa-mi raspundeti si mie...va rog!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



Catank iti zic eu cum era, pentru raceli se dadeau injectii, bebici ca ai nostri erau sigur internati si primeau injectiiile in venele capului. Sigur nu era atat de simplu cum ni se pare noua.

Hai mai fetelor nu mai faceti un capat de tara din o raceala. Faptul ca bebicii vostri sunt raciti nu inseamna decat ca sunt normali, ok si ca va puteti bucura avand boli minore. Daca noi ne vaicarim atat pentru niste muci amarati atunci ce sa faca mamele ai caror copii au boli incurabile, mame care se trezesc ani de zile din 2 in 2 ore sa administreze medicamente care nici macar nu - i vor salva copilul, mame care se chinuie cu copii prin spitale, operatii etc, mame care nici n-au bucuria de a-si vedea puiul dezvoltandu-se armonios. Tratati si voi mucii asa cum m-a sfatuit Catank cu soricelul ca pe cineva din familie in definitiv sunt ai copilului nu?


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra e oki, cam nervoasa ca n-am lasat-o sa doarma cand tb..bine ca nu le-am zis la bunici ca se speriau....o sa ma scol la noapte.... rugati-va sa fie totul oki.multumesc pt sprijin...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Delia ne gandim la tine!!!

Roxy..nu era batuta in cuie ora..Dav mananca pe la 08.30 fructe,la 10.30 papa san si cam la 12.30-13.00 vine urmatoarea masa..Noi inca suntem din 2 in 2 ore..aproape.Nu este o regula dar de obicei asa este...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, e cam devreme pranzul...lasa-l sa rabde un pic, multam de ganduri!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput