Mamici din Grecia (11)

Mamici din Grecia (11) | Autor: mamicigrecia

Link direct la acest mesaj




Cum ne-am intalnit :1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10




MAMICI DIN GRECIA

BINE ATI VENIT !!!



Sa ne cunoastem :


ERTINA cu ATHINA - EUGENIA ( 08.06.2009 )
LARISA cu DIMITRA ( 02.02.2007 ) si ILIAS( 18.11.2010 )
KARMEN 24 cu EFMORFIA
ALDEBARAN cu ARIS ( 12. 08. 2005 ) si SILVIA ( 18. 02. 2010 )
VI4I cu DIONISIOS - IONAS ( 03.02.2010 )
THEOPHILLINA cu STELIOS ( 09.06.2010 )
NIBI NIKI cu MARIA ( 11.03.2010 )
ASTEROPIPAN cu ASTEROPI IOANNA ( 08.03.2010 )
MAMITZA_ALEX cu MARIA-BIANCA ( 03.09.2008 )
ANOUK3 cu NICK ( 11.05.2010 )
LAURA_DIMITRIS cu DIMITRAKIS ( 25.04.2003) si ELENI ( 05. 02. 2008 )
ALMY cu ELENI MARIA ( 26.09.2005) si SPIROS STEFAN ( 14.06. 2008 )
IOANNOULA cu FANULA ( 07.10.2010)
LUKASNICOLAS cu LUKAS-NICOLAS ( 08.03. 2009 )
PORUMBITA80 cu RADU ( 11.06.2008) si MARIO GABRIEL ( 31.10. 2006 )
ALINUFF cu

Prietene dragi :

carmaw
MoRo K
Esthera2011
Mixaela
hellengr25


Sarbatoritii lunii:

FEBRUARIE
Dimitra (pui de Larisa) - 02.02.2007
Dionisos Ionas (pui de Vi4i) - 03.02.2010
Eleni (pui de Laura_Dimitris) - 05.02.2008
Silvia (pui de Aldebaran) - 18.02.2010


MARTIE
Asteropi Ioana (pui de Asteropipan) - 08.03.2010
Lukas Nikolas (pui de lukasnikolas) - 08.03.2009
Maria (pui de nibi_niki) - 11.03.2010
carmaw - 15.03.????
theophillina - 27.03.1978


APRILIE
Dimitrakis (pui de Laura_Dimitris) - 25.04.2003


MAI
mamitza_alex - 04.05.1987
Nicolas (pui de anouk3) - 11.05.2010


IUNIE
anouk3 - 03.06.1977
Athina Eugenia (pui de Ertina) - 08.06.2009
Stelios (pui de theophillina) - 09.06.2010
Radu (pui de Porumbita80) - 11.06.2008
Spiros Stefan (pui de Almy) - 14.06.2008


IULIE
asteropipan - 15.07.1982


AUGUST
Ioannoula - 15.08.1981
Aris (pui de Aldebaran) - 12.08.2005


SEPTEMBRIE
Maria Bianca (pui de mamitza_alex) - 03.09.2008
nibi_niki - 18.09.1981
Eleni Maria (pui de Almy) - 25.09.2005
hellen25 - 25.09.1980


OCTOMBRIE
Fanula (pui de Ioannoula) - 07.10.2010
Moro_K - 29.10.1980
Mario Gabriel (pui de Porumbita80) - 31.10.2006


NOIEMBRIE
Ilias (pui de Larisa) - 18.11.2010
Esthera2011 - 20.11.1974


DECEMBRIE

lukasnicolas - 19.12.1982


mail comun
: mamicidingrecia@gmail.com, mamicidingrecia@yahoo.com

user comun : mamicigrecia

Parola pentru yahoo si user comun este aceeasi ca la gmail.





Ambasada Romaniei la Atena
Consulatul General al Romaniei la Salonic


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Esthera, am trecut la tine anul nasterii din amintiri. Daca-i gresit sau nu vrei sa apara deloc, spune-mi.

Nica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Anouk...cum sa nu te si sa nu te iubesc???

De ce sa n-apara?? Asta-i varsta mea si eu mi-s mandra!

Nici tinerica...dar nici babuta!!!

Oare destul de ???

PS:...eu sufletul de copil il am!
PS:...ai gresit anul...dar e mai bine asa!...sa nu ma recunoasca lumea..
PS:...desi sunt capie de somn..acum
.....si-am facut si clatite!!!

...dar ma gandesc ca multe sunteti la dieta...asa ca le pap eu pe toate

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

mmm clatite... si mi-era o pofta...dar ma abtin. Bun venit la un nou capitol!! Multumim Ana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fetelor, ieri am avut un maare soc. Stateam cu iubita mea in pat, dormea in bratele meu, si ne uitam la tv. Brusc aud usa care da din bucatarie in curte, si aragazul (am unul mic pe butelie sa nu consum curent) sa cada, si ies sa vad ce se intampla, si cumnata-mea fugea pe scari...L-am sunat pe al meu sot care era afara sa vada meciul, si se duce el jos, sa vada ce are. A inceput sa-ol impinga, sa-i dea cu pumnul in piept si sa-l faca malaka, ca ce noi avem copil, si ea umbla din doctor in doctor si nu poate sa faca, ca eu sunt o curva, ca stie ea ca am stricat 3 case in sat, si ca in ziua nuntii eu eram cu amantul, si al meu era la biserica...si niste balarii de care am ramas amandoi muti. Are multa imaginatie doamna. Doamne, dar daca ii vedeati fata, deci zici ca era demonizata. Si sa sparga tot ce intalnea in cale... Eu nu am coborat, mereu ma injura, dar nu ma cert cu ea. Mi-am dat seama ca femeia are probleme psihologice. Dar ma intreb, ce i-am facut. Nu i-am vorbit niciodata urat, nu am injurat-o, am lasat-o in pace. Dupa ce m-a injurat am ignorat-o... Nu sunt omul care sa ma cert. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

neatza fetele mele,haideti la cafelutza.anouk3,azi ar fi ultima ora,am inceput sa prind curaj,imi place,bine m-ai trebuie lucrat pici-pecolo,dar in mare sunt ok.sa vad ce zice mosulik azi,poate ma baga sapt viit sa dau si daca e m-ai fac 2 ore pana-n examen.

esthera,ei poate visul tau devine realitatesi va mariti familia.
ioanoula,da ce are cumnatata,e nebuna clar.spunei sa nu se m-ai uite la atatea filme sa inventeze scenarii.neamurile astea,unele sunt de groaza...
fetelor,eu ieri am facut macaroane cu carne tocata si mi-au iesit super(ma laud singura)azi habar nu am ce sa fac...azi e ziua mamei mele .pupici fetelor o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Neata si de pe aici!

Eu m-am trezit mai devreme azi ca sa merg la OAED (au program 8-10), dar.. stupoare! Ajunsa acolo am constatat ca se dadusera numere dinainte de 8 si se terminasera de mult. Maine trebuie sa ma trezesc cu noaptea-n cap, sa iau numar si apoi.. sa stau sa astept! Ce minunata e tara asta!
Asa ca acum stau la cafea, Nicolas se plimba cu o ceasca prin casa si zice ca are cafea. Mai noi imi propune singur sa mergem la cafea. Cum ne urcam in masina incepe cu propunerile: "Tata?" (Nicoleta, verisoara lui), "Sa?" (Thalassa), "She?" (Cafea, nu stiu de unde-i vine lui 'she'). Iara daca nu e de acord cu destinatia mea zice "oxi!". Acum bea lapte cu lingura.

Esthera, deci vrei sa las anul nasterii asa, gresit? Sper ca nu te-am imbatranit..
Eu nu-s la dieta, pot sa mananc cate clatite imi faci!

Oana, nasol cu cumnata ta. Sigur are probleme psihice. Ai vorbit cu sotul tau? Problemele astea nu trec de la sine, ba chiar se inrautatesc si poate ar fi mai bine sa o vada un doctor.

Alex, hai ca trece si ultima ora. Bravo ca ai invatat atatea, chiar daca sub stres si frica. Stabileste si examenul si gata, sa te vedem cu permis!

Eu de papa azi o sa fac ceva dietetic: carnati! mai am ceva pui de ieri, asa ca azi o sa bag un soi de 'spetsofai' si poate niste 'fava' ca n-am mai mancat de mult.
Pe aici sta sa ploua, deci iar ne bagam in masina si mergem unde-om vedea cu ochii.




Nica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna fetele!

Alex un sincer La multi ani mamei tale! Sa-ti traiasca (vad ca pana acum ai 2 scorpioni in familie), sa fie sanatoasa si sa va bucurati de dansa multi ani de acum incolo!
Oana...ma intreb cand ti-oi gasi si tu linistea!...handibela rau cumnata (cand scapati de ea?).
Anouk...acum m-am linistit! Eu, care-s mare cafengioaica imi faceam probleme ce ma fac eu daca vin in vizita la tine...cu cine beau eu cafeaua! Acum ca dl. Nikolas are acelasi tabiet ca mine...sunt linistita!


PS:...deoaresce au ramas ceva clatite de aseara...le-am bagat la cumpor cu piept de pui, ciuperci, cascaval, smantana...si usturoi!!!...si cum nu am cum sa va servesc...am sa trimit o poza pe mail!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Buna ziua fetelor!!!

Am bagat si eu mancarea la cupor si mi-am facut o mie de nervi ca am gatit pastitio si am stricat 3 besameluri ba puneam prea mult unt ba prea multa faina si nu e prima data cand fac ma rog pana la urma am reusit
Anouk multumim pt capitol nou.Ce vorbaret piticul tau si cu personalitate.Lukas mai nou a invatat sa zica endaxi.Il anunt eu ce urmeaza sa facem de ex ne imbracam ne punem papucii si mergem la iaia si il intreb endaxi? si el raspunde foarte entuziasmat '' nai endaxi'' dar cand nu ii convine programul de ex ne pune pijamaua .ne spalam pe dinti si mergem la nani,endaxi ?raspunde foarte hotarat ''den thelo endaxi''S-a facut un shmecher....
Oana de mult vroiam sa iti spun ca si eu am patit acelasi lucru cu Lukas cu mersul adica primii pasi singur i-a facut la un an si o luna dar de mers propriuzis a mers la un an si 3 luni pt ca la fel ca si Fanu nu vroia .Stiam ca poate il tineam de hainute la spate si ii dadeam drumul dar cum intelegea ca e singur se punea in fund si nu mai vroia sa se ridice .Intr-o zi am mers la cuparaturi la Lidl si a inceput sa urle ca vrea jos din carut ,l-am coborat si a luat-o la picior.Eram asa fericita ca merge ca am stat vreo 2 ore in LidlAm vazut ca si Bya tot in Lidl a inceput sa mearga asa ca fuga cu Fanu la Lidl poate o pacalesti
Alex hai ca mai e putin si o sa ai carnetul in mana si ai sa te amuzi de momentele astea.Eu iti urez de pe acum succes la traseu dar sunt sigura ca ai sa il iei din primaAm vazut pe FB o poza de a ta cu o tava mare cu tarta de fructe arata super si mi-a ramas gandul acolo daca poti da-mi si mie reteta te rog
Theo bine ai venit din concediu!! Eu mi-am luat gandul anul asta.Te asteptam mai des si mai ales eu astept poze noi cu Stelios ca nu l-am mai vazut de mult cat a crescut.
Esthera un pupic mare de la lipiciosul de Lukas si tie si grecului ca sa nu mai plangeti.Si ca ne esti draga si asta nu se va schimba.Tin pumni sa nu doara rau desfundarea trompelor si sa prinda gigeii.
Pup fetele ca am treaba cu Lukas am insirat trenuletul cu sine si avem program de joaca.Trenurile sunt noua lui pasiune iar melodia lui Nelu Stratan -Trenul tuc tuc a devenit hit la noi in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Am scris un carnat maaare de mesaj si nu mi l-a postat Asa ca sa criu din nou.
Alex La multi ani lu mamy ta!!!! Si multa bafta la examen!!!1
Esthera, asta discutam si eu cu sotul meu, care ai dreptate s-a schimbat destul de mult. Nu-l mai recunosc. Tipa e bolnava. Acum zice la toti ca ce crede sotul meu ca e copilul lui...? Bine ca seamana fata cu el. E cap taiat.
LukasNikolas, ma duc sambata la lidl....cine stie? poate poate. asa vad ca da sa plece, se gandeste, se intoarce inapoi... E ca mine. pana sa fac un pas ma gandesc de 1000 de ori.
Carmaw, eu nu las la indemana rujuri, creioane....daca vezi casa mea, zici ca e dupa razboi. Am adunat toate decoratiunile, toate fetele de masa, poze, tot...Peste tot numai jucarii aruncate de Fanu.. Eu le strang, ea le insira... Acum a dat atacul la cosul de rufe murdare si le-a insirat toata casa.
Theo tu ce mai faci?
Moro_k vine ziua ta...sper sa primesti in dar 2 liniute pe test. La fel si Estherei, si tuturor celor care vor bebei!!!
Hellen tu pe unde te-ai mai plimbat?
Sa va zic: Am intrat ieri la baie, si am lasat-o pe Fanu cu ta-su. Era asa linistita...ta-su la televizor... Ma gandeam, cum de e ea asa cuminte, sa nu i se auda cioculetul. Intru in casa, ea la masuta, inmuia suzeta in vinul lu ta-su apoi o baga in gura...Era asa ocupata fata mea... Si ta-su lipit de televizor, nu vedea nimic. Se facuse fata mea..turta.I-am zis ca nu o mai las cu el. Cam atata de la noi. Va pupacesc pe toate si va iubesc muuult detot!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Stiam ca eu ca neuronul meu stingher mai avea ceva de zis: la multi ani mamei tale, Alex!!

Nicolas iar s-a culcat de pranz la 3, deci diseara iar avem party pana pe la 12-1 . Nu stiu cum sa fac sa-l aduc la un normal cu somnul ca m-a naucit (haha, ca si cum somnul ar fi vreo problema noua la noi). N-a vrut sa se culce mai devreme si pace! Oxi si iar oxi. Daca nu mi-a gatit de-am innebunit! Si-a improvizat un alt aragaz acum: un butoias micut in care tinem masline. Am numai anason prin toata casa, cuisoare, bucatele de morcovi (ca-mi tot sutea cand gateam).

Esthera, mi-ai facut o pofta de clatite de mor! Dar nu mai am energie acum, fac diseara.

Andreea, asa ma binedispune cand mai povestesti de voi, de Lukas (nu d-alea cu doctori, intelegi tu..) Mi-e tare drag fiica-tu numai din povesti, da' sa-l vad de-aproape..
Deci a iesit pana la urma pastitio? Cu bechamel cu tot? Pastreaza-mi o portie ca sunt fan. Endaxi sau nu endaxi?

Si in incheiere..ceva atat de dulce


Nica fara frica

Mergi la inceput