Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Catank, Ailed, daa, a venit al meu acum 2 zile cu covoarele..mi-a facut o mare bucurie ca-l pot lasa pe Arsenie sa misunese plictisise bietul numai in scoica si in scaun de masa...Acum stam doar pe covor, si eu si baietii
Catank, te asteptam cu fortze proaspete si odihnita.

apropos de iaurt fetelor, am citit ieri un mail care m-a oripilat. Se pare ca iaurtul cu fructe de la Danone, Prigatul, mezelurile sunt colorate cu praf de gandaci(unii care traiesc pe cactusi in Mexic, Peru) Ca sa elimine E120 si sa aiba colorant "natural" au inceput sa fol cosenila asta sau carmin sau acid carminid, deci dc vedeti asa ceva pe eticheta sa nu luati. Mie una mi-e o scarba de mor. Coloreaza de la violet pa rosu, portocaliu...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

, ,

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
am culcat puiul si am mai apucat si eu sa citesc.
Am fost si noi azi la Ikea, sa-i luam lui Petru o biblioteca - nu radeti, nu pentru ca e 'telectual (desi ii pun si carti in ea), dar pun si cutii cu jucarii in ea, o voi poza dupa ce ne-o aduce si o monteaza sotul. Abia astept!
Petru a fost tare cuminte, a stat cu bunica, a papat piureul de legume. Deci in curand ne ducem si noi la film
LParpala, si eu simt ca uneori as mai face ce faceam inainte de a avea bebe (film, seri zgomotoase cu prietenii), fara sa ma simt prea vinovata ca lipsesc de acasa, dar apoi imi amintesc ce minune absoluta e Petru, si ma gandesc ca o sa tot am timp mai incolo E adevarat ca am fost vara asta la 3 botezuri si o nunta, dar ma gandeam la iesiri spontane si libere... cred ca e un sentiment omenesc, si am senzatia ca pe la 6 luni toate mamicile il traiesc. Oricum suntem asa de fericite cu puii nostri mult doriti ca pana la urma asta e cel mai important!
Catank, cica pana la 1 an dam fier. Eu nu-i dau chiar 1 pic/kg (adica 8 pic/zi), ci 5-6 pic/zi, ca asa-mi iese
Deea sa stii ca nu te-am uitat! am vazut ca nu mai ai timp sa intri, nu ti-am zis ca au copiii mingi la fel? acum vad ca are si Strumphi, e o jucarie f raspandita!
Miki, daca n-ai o idee speciala, sa stii ca unul din cei mai buni ortopezi formati la Grigore ALexandrescu e Alexandru Thiery, care are si o sotie kineto excelenta; au un cabinet RECOVER pe langa Piata Muncii si un mail alexandru.thiery@recover.com.ro; si sotia am auzit ca e o kineto excelenta. Sper sa-ti fie de folos! Multa putere iti doresc sa treci de perioada asta mai grea!

Va imbratisez pe toate!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lparpala, pisuc si eu intru in categoria mamicilor care uneori se gandesc cu nostalgie la perioada dinainte de bebe...uneori ma frustreaza lipsa totala de libertate de miscare, nu stiu, sa am chef deodata sa plec undeva si sa ma duc...sau intr adevar serile petrecute in oras...n-am mai iesit noaptea undeva de cand am nascut...imi e cumplit de dor de o noapte in care sa dorm fara pic de grija, fara sa ma gandesc la fructe, curatenie etc...si incepe sa ma apese runtina zilnica, sa stiu ca invariabil la 10 tb sa fac piure de fructe, la 14 sa fie supa pregatita, sa strang, sa simt uneori ca nu imi ajunge timpul...dar sunt sentimente trecatoare care mi se sparg in cap toate deodata doar cand sunt obosita. nu as schimba absolut nimic, mi se pare cel mai fabulos sentiment sa fiu mama, doar ca uneori imi e inevitabil sa nu imi lipseasca un oarecare sentiment de "libertate".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am dus copii la mama, in sera asta iesim la restaurant cu gasca mare de prieteni, maine seara mergem la film: Cei 3 muschetari 3D.

Merg s ama pregatesc

pupici muulti la toate fetele si la toti bebelusii


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


superr!!!! sa aveti un wk frumos si fara surprize neplacute!

ufff sa vina si mami meu o data....eheee...ce vremuri....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ma uitam acum de retete de iaurt facut in casa. pai iaurtul se face cu iaurt cumparat si lapte cumparat. nu vad ce iaurt de casa este asta cu iaurt cumparat. mai bine cumpar direct si gata

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




pai asta e ideea, ca stii ce contine: doar lapte..si la primul pui o lingura de iaurt cumparat dar la urmatoarele folosesti din al tau.
daca ai lapte de tara si il fierbi f bine atunci cred ca poti folosi din acela.
ideea e ca iaurturile din comert nu esti sigur ca nu contin si alte porcarii, care bineinteles nu apar pe eticheta..gen agenti de ingrosare sau potentiatori de gust sau mai stiu eu ce ca nu sunt in domeniu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally...superb...minunat.... scump foc micul duracell...o adevarata placere sa vad pozici cu el!! aaa si mi-ai facut o pofta cu cartofii prajiti.... ca acum am terminat de mancat ceafa la gratar cu cartofi prajiti si salata de sfecla rosie.... iar acum savurez cu kit kat si un pahar de cola rece.. ali, am vazut ca si lui edy ii fuge un ochisor ca si lui lucas....

irinuca, eu i-am dat juniorului sfecla rosie.






mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, noi nu avem alarma, dar vrem sa punem bariera la intrarea pe stradutza noastra. Casele noastre (14) sunt lipite unele de altele..Sotul ar fi vrut alarma la inceput, dar cu bariera nu-i mai vad rostul.
Apropos de imunitate, de dau si eu celor mari propolis cu vit C, sirop. e f bun vad.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"



noi siropul asta il folosim: http://www.propolisc.ro/7/Consultatie_online.html
data viitoare voi lua tinctura. acum nu am gasit prin preajma.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, copii tare frumosi mai faceti mami!!!!

anamira, ce frumoasa e printesica!!

catank, buburuza ta e de vis!!!

la multi ani sarbatoritilor de astazi!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy si noi acum : cartofi prajiti cu carnitza de porc cu sos(ei) si cu mujdei

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris sa vezi mami cum e cu 2-3 copilasi si fara ajutor...cu un copil si cu bunicii pe aproape il poti lasa oricand sa iesiti seara..stiu ca nu e acelasi lucru, ca iti este gandul la bebe, dar iti prinde tareeee bine o seara in 2 sau cu gashka...
ce o mai astept si eu pe mami meu.....pt prima data o voi lasa cu amandoi


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput