Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, pai barbatul meu e la baschet si eu oricum n-am cine sa las fetele... si noi iesim ,doar sti gratare, restaurant..cu toti.., eu la film, ca aici chiar n-a,m cum si acasa mergem des

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

se vede ca ma calareste Andra, scriu cu greseli...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, merge destul de mult pe varfuri cand e descult, in ultima vreme parca mai rarutz..nici eu nu l-am mai analizat f atent...Cu prevenarul i-a facut sora-mea baiatului si dupa 2 doze a facut pneumonie urata cu internare, etc...fetei nu l-a mai facut.
Lavi, noi nu avem alarma, dar vrem sa punem bariera la intrarea pe stradutza noastra. Casele noastre (14) sunt lipite unele de altele..Sotul ar fi vrut alarma la inceput, dar cu bariera nu-i mai vad rostul.
Apropos de imunitate, de dau si eu celor mari propolis cu vit C, sirop. e f bun vad.
Someleacinteresante povestile tale
Strumpfi, nu-mi merge regimul....eu slabesc dimpotriva dc las copiii si merg la alte treburiAcasa sunt prea multe tentatii..plus ca eu am nevoie sa merg mult dc vreau sa slabesc..nu sa pun mese copiilor..hmmm poatela primavara...sper din suflet. Matei al meu doarme doar dc ma tine pe mine sau pe taica-su de lobul urechii...arsenie se trage de ureche dc e obosit..si dav si mati baga degetul la buric..deci cam avem...
Ally, ptiu ce-am obosit privindu-l pe fiu-tu. e asa plin de viata, vesel, debordeaza !!!
Roxy, nici noi nu-l lasam pe david..eram nebuni, suntem si acum ca nu mai stim sa traim fara ei, ne plictisim teribilsau ne amuzam gandindu-ne la ei...
Mada sa va fie de bine plimbarea, sa va simtiti bine!! Si arsenie are urechile cam clapauge..mai ales una...
Anamira, bine ai revenit!scrie mai dea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Am pus si eu poze..cateva ca nu prea am mai facut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Hmmm, ce sport aveti! Bravo voua! Eu ''le am pe ale mele''si nu prea am sanse sa scriu. Doream sa multumesc tuturor mamicilor care mi-au raspuns legat de ''problemele''mele. Multumesc tare mult!

Am continuat cu I zi de zi si cu fructe, si legume...papa la fel, cind 4o-60-20-80 chiar, dar in momentul in care nu mai deschide gurita nu mai insist. Dupa 30-60min cere sau o incerc cu lm si papa.Vb lui somleacbine ca incearca si una si alta.
madutzaii dau fier. 8pic pe zi, ...dar oare cit timp?roxyai intrebat dr? Pe 25 merg la vaccin de 6 luni si intreb si eu. Pisuccit timp ii dai fier lui Petru?

Carnita si ou inca nu i-am dat, ...dar va urmaAaaa, mai nou (ptr mine) ii pun in piure lm, si papa mult mai bine.

Superbi copilasi mai avem fiecare dintre noi, nu mai nominalizez, sa-mi fie cu iertare! Dar sunt supi ptr ca I a facut o criza de oboseala acum pe seara si a plins cam 40 de min., am inceput sa pling de mila ei si s-a oprit ea. A mai suspinat pe umarul meu apoi a inceput sa pape titi si s-a culcat. Sunt in patut deja si eu, cu laptopul pe burta si pe intuneric..am atasat o pozisoara doar cu I, ca prea era albumul gol golut. Imi revin in maxim o saptamina (am de lucru) si sper sa fiu mai activa.
In 12 nov suntem nasi de gemeni Mai este un pic....

Mamici, ma iertati ca nu scriu 2 vb ptr fiecare, ...dar sunt ''alaturi'' de voi si la bine si la greu... Multam ptr ca am faceti sa zimbesc (citindu-va)in momentul in care alaptez. Aveti niste copii minunati...cu totii, mici si mari (mai ales cei mari) Asa imi place cind povestiti de ei...
miki, lalelySanatate puiutilor! Doamne ajuta!!!
inca ceva si fug la nani, ..roxyiaurtul de casa se poate face cu lapte de vaca fiert. Il lasi la racit (cam 30grade)si se adaugala 4l cam 150ml smintina sau iaurt(de cumparat, sau pui inainte o cana de lapte proaspat la prins)
In momentul in care acesti 4l s-au prins, opresti o canita din el ptr iaurtul urmator. Am dat ex 4l, ptr ca in general eu cam atit fac ptr noi, ..sa fie in casa... Ideea, este sa se puna iaurtul sau smintana cind e laptele caldut,apoi invelim vasul cu un prosop, si lasat la caldurica undeva pina a doua zi (il fac seara in general)
Ei...iese f bun, felii-felii ca la ''bunica''.
Ideea era ca la 4 l de lapte taiat cu un paharel de iaurt cumparat,...nu exista grad de comparatie, mai ales ca ptr iaurtul urmator, vei pastra din primul 150ml (maia)si tot asa....se pierd cei 150 de ml iaurt cumparat
Sper c-am fost explicita dar sunt prea obosita

Fug la nani....
Somn usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Am pus si eu poze..cateva ca nu prea am mai facut..

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Am pus si eu poze..cateva ca nu prea am mai facut..

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Cit de frumos poate sa fie Arsenie,.... toti sunt, unu si unu
Sa stapaniti sanatosi tot ce ati achizionat (vad ca ti-au sosit si covorasul)Imi place f tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, mai au si bbei crizele lor, le e greu , e totul nou..te pup...iaurtul de care ziceai e tare bun , dar iti tb o conditie laptic bun de vaca proaspat, nu pasteurizat de la magazin...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki, noi mergem la sediul de langa Titulescu. Nu stiu exact cum se numeste strada, dar ma pot uita marti cand mergem.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Catank, Ailed, daa, a venit al meu acum 2 zile cu covoarele..mi-a facut o mare bucurie ca-l pot lasa pe Arsenie sa misunese plictisise bietul numai in scoica si in scaun de masa...Acum stam doar pe covor, si eu si baietii
Catank, te asteptam cu fortze proaspete si odihnita.

apropos de iaurt fetelor, am citit ieri un mail care m-a oripilat. Se pare ca iaurtul cu fructe de la Danone, Prigatul, mezelurile sunt colorate cu praf de gandaci(unii care traiesc pe cactusi in Mexic, Peru) Ca sa elimine E120 si sa aiba colorant "natural" au inceput sa fol cosenila asta sau carmin sau acid carminid, deci dc vedeti asa ceva pe eticheta sa nu luati. Mie una mi-e o scarba de mor. Coloreaza de la violet pa rosu, portocaliu...

Mergi la inceput