Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Am simpatizat cu suferinta lui dupa accidentul de schi. Am sperat ca isi va reveni. Uite ca si-a revenit, dar nu a invatat nimic. Nu a invatat cat de pretioasa e viata, a lui si a celorlalti.

Acum nu pot spune decat ca sper din suflet sa isi asume fapta si sa mearga la inchisoare. Asa i-ar sta bine unuia care batea obrazul constant, pentru greseli minore. Ce a facut el e o greseala majora. In continuare, imi pare rau ca s-a intamplat. Cei din Logan puteau fi rudele mele, de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

nu are sa mearga la inchisoare; nevasta lui Paunescu a omorit trei persoane, tot asa, depasind pe linie continua si nu a facut nici o zi de puscarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
.. dar nu a invatat nimic. Nu a invatat cat de pretioasa e viata, a lui si a celorlalti.



Asta ma gandesc si eu.. din pacate.



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


.. am urmarit cate cateva discutii/comentarii la tv

Nicaieri nu am auzit (e posibil sa-mi fi scapat) comentarii despre scaunele de masina ale copiilor.

Copiii lui Serban Huidu sunt teferi si pt ca au stat in scaunele de masina. Altfel ma gandesc ca la un impact frontal zburau din masina, cat de Mercedes era ea.

Asta ca o parelela cu cauciucurile de iarna si obligativitatea lor. Vad lumea in jur agitandu-se sa-si puna cauciucuri de iarna.. ca asa zice legea. Nu-i vad agitandu-se sa-si puna copiii in scaune de masina. Tot cum zice legea.. de cativa ani.



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Asta ma intrebam si eu, dupa un accident asa de grav (ala la ski in Austria) cu urmari asa de grave, coma (fie ea si indusa), operatii, este apt de a conduce? Nu-i trebuia un aviz, ceva (dar pe bune), in urma unui control?

Asa este, multe "vedete" care au comis accidente de circulatie n-au patit nimic, decat cel ,mult 2-3 ani cu suspendare...Carmen Paunescu, Mitoseru....imi aduc aminte, undeva pe drumul marii..mama ce scandal a fost si atunci, jelanii..s-a astins totul
Si mai sunt, diversi care au facut accidente in oras, pe treceri de pietoni, omorand oameni nevinovati...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

scaunelele de copii s-au vazut la TV cand au dat imagini de la locul accidentului. Si eu m-am uitat intentionat tocmai pt ca am vazut nenumarate gipane shmechere in care copii stua in brate la unii si la altii - o chestie complet absurda din pct meu de vedere, sa nu investesti o suma minora in siguranta copiilor.
Noi avem un nesigur Logan. Sunt fff multumita. Si cascam okii intr-una la trafic sa nu intre careva in noi - faptul ca ai o masina mai puternica, mai sigura, nu te fereste de imprudenta celorlalti decat pana la un punct. Masina puternica = (din pacate) viteza mai mare. Nu stiu de ce, dar majoritatea asa fac.

On topic - m-a impresionat accidentul. Da, puteam fi noi in locul lor.
Dar Huidu are acum o ocazie de a face ceva special: campanie impotriva agresivitatii la volan. Nu ar putea sa-si rascumpere greseala dar ar putea face ceva pozitiv din dezastrul asta.

Nu pot intelege agresivitatea asta la volan. Am fost la Brasov acum o sapt, pe padurea Bogatii am avut constant "destepti" in spatele meu care flash-uiau intr-una cu farurile sa merg mai repede - pe serpentine.
Fratilor, nu e raliu!! Scopul de a sofa e de a ne deplasa unde avem treaba, nu sa facem concurs care-i cel mai tare pe sosea.
Si totusi, 90% din soferi din RO de azi fac concurs. Forteaza depasiri. Intra in fata ta si franeaza brusc sa te "pedepseasca" pentru ca nu ai condus pe gustul lor. Scot maini/capete pe geam si zbiara tampenii.
Astia sunt soferii romani - si, din pacate, Huidu a intrat in gasca asta si imi pare atat de rau pt el. Dar empatia mea totala e pentru victime - putem fi oricare dintre noi maine.



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank">Vara 2011 oa1 & oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Din pacate a murit si a treia persoana din masina.
Oribil ....


http://www.ziare.com/serban-huidu/accident/a-treia-victima-din-accidentul-provocat-de-huidu-a-murit-1127551

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusuam vazut nenumarate gipane shmechere in care copii stua in brate la unii si la altii - o chestie complet absurda din pct meu de vedere, sa nu investesti o suma minora in siguranta copiilor.

Nu suma, oricat de mare ar fi, sta in calea scaunului de masina. Ci orgoliul manelist.
Pai cum sa stea odrasla unui smecher incorsetata intr-un scaun? Copilul de smecher e smecher si el, nu-i asa? Trebuie sa fie vazut de toata lumea ca-si tine mainile pe volan in timp ce gipanul goneste pe contrasens si babacul care-l tine in brate priveste satisfacut ce viteaz e fi-su.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Ieri, la tv, era un avocat cunoscut care zicea ca nicio persoana din Romania care a provocat un accident de circulatie, oricat ar fi fost de grav, nu a facut puscarie. Exceptie facand doar cei care bausera sau care au fugit de la locul accidentului.
Cu siguranta, va primi cu suspendare.

Doamne fereste de asa ceva!
Dumnezei sa-i odihneasca pe cei trei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

imi pare rau, dar nu conteaza daca cineva e baut sau nu la volan. Condusul imprudent, mult prea sportiv pt potentele masinii, pt starea soselelor, sau priceperea personala, sau sub influenta unui tratament medicamentos care scade vigilenta, reflexele, care da poate si somnolenta, deci toate astea ar trebui penalizate.
Cum ar fi sa-si reia mr. Huidu emisiunea in care ridiculizeaza si parodiaza oameni cand de fapt nu i-ar ajunge o viata de acum incolo sa se ridiculizeze pe el insusi?? Vi s-ar parea corect sa-l vedeti pe micile ecrane sau la radio dupa ce a omorat 3 oameni, chiar daca i-a omorat neintentionat? mie mi s-ar parea mai potrivit sa isi gaseasca altceva de lucru, poate printr-o arhiva de biblioteca pe undeva, unde tot ce tgrebuie sa faca e sa sorteze carti. Poate asa nu se mai accidenteaza si nici nu mai omoara oameni pe drumuri. Imi pare rau si pt el, dar nu pot sa-i acord circumstante, doar pt ca e mr. Huidu de la TV. A periclitat si viata familiei lui printre altele, deci ar trebui sa se caute sa vada daca nu cumva ar trebui sa renunte la a mai conduce

Mergi la inceput