Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Sunt curioasa ce comentarii se faceau daca in locul lui Huidu era Mircea Badea.
La cum insista pe varianta agresiva ca modalitate de reactie, este candidat sigur la o experienta identica.


Badea e agresiv la tv, reputatia lui e ca in trafic este un sofer care conduce deloc agresiv, un conducator auto model. De fapt se si declara impotriva teribilismelor si a reactiilor agresive si periculoase in trafic.

Daca Badea ar fi omorat doi oameni sunt convinsa ca era sfasiat pe forum cu mult mai multa fervoare. Nu ar fi avut circumstantele atenuante ale accidentului la ski, blestemului/ghinionului care il urmareste, al faptului ca e sot model si tata de familie....
Tu crezi ca l-ar fi aplaudat cineva cumva sau ar fi iesit cativa nevbuni sa-l copieze? Nu-ti prea inteleg curiozitatea?
Crezi ca lumea ar empatiza mai mult cu o vedeta care a omorat 2 oameni decat cu alta vedeta care a omorat 2 oameni?!?!


Badea are un comportament de narcisist care depaseste limitele normalului.Pentru el o modalitate de exprimare a puterii eului sau nu poate fi limitata indiferent de situatie, drept urmare, o depasire a unui umil Logan este o provocare.
Culmea, la Huidu provocarea era o noua infuzie de adrenalina si aici este problema lui.Este descrisa in literatura de specialitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Citat:
ce te face sa crezi ca asta ii va afecta cariera?!


Cea de la TV e terminata odata cu accidentul asta. Fie ca isi recunoaste vina, alege sa faca inchisoare (ceea ce ar fi uimitor, dar...nimic nu e imposibil) si atunci Gainusa va trebui sa gaseasca alt partener, fie ca nu, caz in care cine crezi ca il va mai urmari criticand autoritatile, atunci cand el a eludat legea ?

Eu urmaream (cand aveam timp) Cronica Carcotasilor. Daca el va mai fi co-prezentator la ea, nu o voi mai face. Imi e greu sa mai am macar simpatie pentru un om care a incalcat (sau eludat, in cazul in care va mai aparea la Cronica) legile avand drept Pconsecinta moartea unor oameni. Ca sa nu mai vorbim ca-si avea si familia in
.

Dana & Amelia (21.06.2011)


in showbiz isi poate continua cariera pe orice pozitie, nu e obligatoriu sa apara pe sticla, iar gainusa daca nu ii mai tine cronica fara huidu se va reorienta si el tot in zona, au resurse nu ii plang...

a mai fost un caz controversat, tot cu un accident de masina, imi scapa numele televizionistului, apare pe la antene... i-a murit iubita in accident si "gura lumii" zicea ca el a fost la volan... ancheta la fata locului a concluzionat ca "iubita" era la volan... nici pe acesta nu l-a scos scandalul de pe sticla tvurilor...se tot da in spectacol prin diverse showuri in calitate de invitat....

iar pe masura ce trecea timpul oricum trebuiau atat el cat si gainusa sa se reorienteze ca stil si ca aparitii, ca deja formatul si stilul nu-i mai prindea



Nina, 31s+,




Cred ca de Mitoseru spui, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy

Daca iesise in banda cealalta din greseala, accidentul nu era frontal. In ziarele romanesti, politia declara ca Huidu a intrat in depasire si a facut accident frontal. Asta e declaratia astazi, probabil ca maine se va schimba.


Nu-i asa. Intamplator am urmarit accidentul de la inceput, prima varianta este rularea cu viteza prea mare pe un carosabil ud/alunecos. Exista un martor, cel care mergea in spatele lui Huidu, care spune ca a intrat pe contrasens fara vreun motiv anume.
Chestia cu depasirea a aparut ulterior, mi-e greu s-o cred, dar nu-i imposibil; oricum, nu are importanta, din moment ce este vinovat.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

da, la Mitoseru ma gandeam, ii uit mereu numele....

Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui en_kvinna

badea ar fi spus ca de vina e basescu. ca n.a terminat autostrazile ca nu.s drumurile bune. de.astea.ar da statul in judecata.

p.s. mie mi.e simpatic mircea badea sa nu se inteleaga altceva.


Cu siguranta ca daca ar fi existat autostrada intre Bucuresti si Brasov era imposibil sa intre in colizioune autovehivule care se deplaseaza in sensuri opuse. Deci si faptul ca nu avem autostrazi ar fi putea fi considerat un factor ce a favorizat moartea amaratilor din Logan, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

De la 1 sept fac naveta zi de zi la Buc,pe o distanta de 80 km si asta ca nu am gasit in orasul in care locuim, terapeuti ABA.
Pana acum am vazut 2 accidente pei drum, unul cel de la Vlasia cand un student la academia de politie a intrat in 2 masini parcate si a omorat 2 oameni , navetisti ca si mine care se duceau la munca, si altul, sapt trecuta, cand o autoutilitara a intrat pe contrasens, soferul adormise la volan, culmea coincidentei, tot intr- un logan rosu, in care se aflau 5 persoane, una din ele decedand.
Nu este zi de la Dumnezeu sa nu ma gandesc ca puteam fi noi in lcul lor. Am ajuns sa plec cu frica de acasa, cand merge sotul cu noi, cu mine si fiul meu, sa ma uit la cea mica pe care o las cu mama, si sa ma gandesc ca poate o vad ptr ultima data.
E groaznic ca gandesc asa, dar asta este realitatea, nesiguranta vietii pe care o traim.

On topic: e usor sa- i judecam pe ceilalti si e f greu sa ne punem noi in locul lor, ptr ca intotdeauna li se intampla altora!
Mi se pare normal ca cel care a gresit, indiferent din ce motive, sa plateasca, cu atat mai mult cu cat este vorba de viata unor oameni nevinovati!
Dumnezeu sa- i odihneasca iar familiei lui Serban Huidu, multa putere sa treaca prin aceasta grea incercare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Daca va uitati la masina lui, este lovita frontal. Daca iesi in cealalta banda din greseala, risti sa fii agatat sau sa agati lateral, nu frontal.

El nu a iesit cand a fost lovit. Pur si simplu gonea pe contrasens. Pe banda de pe care iesise circulau regulamentar fraierii din coloana. Dar coloana e câh pentru vedete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta


Nu are scuza indiferent de cauza. Daca a fost din cauza accidentului anterior, nu inteleg ce cauta la volan caci ma indoiesc profund ca daca a avut un black-out a fost primul si singurul moment de confuzie, fix acum. Daca a fost pur si simplu nesimtirea unui sofer care se crede peste fraierii care stau in coloana, cu atat mai rau. Oricum, nu avea cum sa fi derapat masina pt ca depasirea a fost una voluntara, el iesind din coloana ca sa o faca. Si ati vazut cum arata Loganul ala?! E praf, nu se putea intampla asa ceva la viteza mica.
Ghinion au avut oamenii aceia, nu un inconstient care a ales sa riste.



Pai daca e (cum s-a spus mai sus) un black-out? Sau o derapare iesea altfel din coloana?



_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


Cum spuneam, daca ar fi fost o problema de confuzie temporara, e la fel de vinovat pt ca n-as crede ca ar fi fost primul moment de acest gen de la accidentul de la schi. Deci vina lui ar fi inceput din momentul in care s-a urcat la volan.
Da, iesea altfel. Coloana era aproape in stationare, se mergea bara la bara. El avea aproape 90 la h intr-o zona cu limitare la 30. Asta inseamna ca a intrat in depasire, caci intr-un derapaj nu ai cum sa accelerezi atat si sa mai si pastrezi masina rectilinie pe sosea, caci impactul a fost frontal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy

Daca iesise in banda cealalta din greseala, accidentul nu era frontal. In ziarele romanesti, politia declara ca Huidu a intrat in depasire si a facut accident frontal. Asta e declaratia astazi, probabil ca maine se va schimba.


Nu-i asa. Intamplator am urmarit accidentul de la inceput, prima varianta este rularea cu viteza prea mare pe un carosabil ud/alunecos. Exista un martor, cel care mergea in spatele lui Huidu, care spune ca a intrat pe contrasens fara vreun motiv anume.
Chestia cu depasirea a aparut ulterior, mi-e greu s-o cred, dar nu-i imposibil; oricum, nu are importanta, din moment ce este vinovat.




Posibil sa fi avut un black-out exact in acel moment? Nu cred, automobilul nu se conducea singur pe sens opus. Daca a avut un moment de nebunie cauzat de moartea unor celule din creier, consider ca e destul de grav si tb internat undeva. Daca moartea celulelor din creierul lui il face asa de imprevizibil, nu poti sa stii ca maine nu ia pistolul si ii impusca pe toti in studio. Cam periculos sa-l lasi in libertatate...

Dar faptul ca a lovit frontal, cu viteza pe cel care vine din sens opus, imi demonstreaza ca nu intrase din greseala pe contrasens ci ca mergea chiar cu viteza daca a distrus masina cealalta. Cand esti pe contrasens cu viteza, esti doar ca sa depasesti. Cand intri din greseala pe contrasens, intri lateral, ajungi in sant, esti lovit lateral de masina care vine din sens opus...este greu sa intri pe contrasens intr-o miime de secunda, sa conduci in linie dreapta si sa lovesti frontal un alt autovehicul. A intrat in depasire din punctul meu de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Shrek-ul nostru personal are dreptate. Am vazut multi mergand pe contrasens, fara a depasi, pentru ca nu le prieste statul in coloana. Sunt sigur ca Huidu s-a plictisit si si-a spus: o sa castig un km sau doi pana vine cineva din fata. Pe valea Oltului e regula sa faci asta. Am vazut un caz asemanator in vara aceasta- eram in coloana , cand vad un individ cum trece ca fulgerul pe langa mine. Cursa lui s-a incheiat in groapa sapata de cei de la drumuri. L-am declarat prostu`satului si, nimeni nu a oprit sa il intrebe daca e bine. Nici nu merita. Masina puternica poate sa aiba oricine. Minte si bun simt e greu de obtinut.



Orice adevar trece prin trei faze. Mai întâi este ridiculizat. Apoi i se opune rezistenta înversunata. Abia în faza a treia este acceptat ca fiind de la sine înteles.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi
[red]

Mergi la inceput