Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

inepuizabile discutii...realmente uimitor pt mine sa gasesc acest subiect atat de mult in interesul tuturor, chiar si aici

personal, lucrul cu adevarat de remarcat din toata povestea mi se pare cel legat de siguranta copiilor, care erau in scaunele si in centuri

cunosc parinti care din comoditate, din ei stiu ce... isi poarta copiii in brate in spate

iar acum am citit pe revista presei alta chestiune care ar putea face obiectul unor discutii pe acest forum

Conform jurnalului Antena3 de la ora 9, procurorii vor audia astazi la parchet mai multi martori ai accidentului. In paralel, inspectorii de la ITM s-au autosesizat si incearca sa stabileasca daca bona familiei Huidu avea contract legal de munca. Conform jurnalului RealitateaTV de la ora 11, Ministerul Transporturilor are in vedere reabilitarea zonelor periculoase de pe DN1

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">o mare familie...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Aia e problema problemelor??? Daca bona avea contract legal de munca??? Bai, astia merita batuti de balustrada, pe cuvant.






Pai e problema lor, pt ca daca are forme legale de angajare, atunci accidentul se incadreaza pt bona la 'accident de munca' si e in datoria lor sa investigheze.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Daca era in timpul programului de munca accidentul este tratat ca accident de munca...dar daca era in timpul liber nu are relevanta contractul de munca...o sa spuna ca sunt prieteni buni si ca in timpul ei liber face ce vrea...eventual merge sa ia masa impreuna cu sefii directi... dar uite ca s-au sesizat, nu ma asteptam...
ps. si daca se dovedeste ca n uare contract de munca si ca e angajata la negru..o intorc ei cumva

Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

pe sosea cea mai mare incredere o am in mine,de asta ma uit dublu in general. Yap mi-am luat 2 tiruri numai ca masina pe care o conduceam eu era un Peugeot 407 o masina fantastica din punct de vedere al manevrabilitatii si stabilitatii iar soferul tirului nu prea le aprecia cu distanta pana la curba si cu timpul pe care hardughia lui il neesita ca sa reintre in coloana.
Plus ca sunt vegetariana si am o problema cu gratarelele:)

Oricum punctul pe care l-am tot sustinut pe aici este ca nu are rost sa mori cu dreptatea in mana presuunand ca ceilali te vor respecta in trafic, ca nimeni nu adoarme la volan, ca toate masinile sunt in perfecta stare tehnica si toti soferii sunt perfecti in reactiile lor . Un plus de precautie nu strica in afara mersului corect alaturi de toate celelalte masuri de bun simt gen centura, scaune la copii, lumini aprinse etc.

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Am scapat de doua ori in situatii critice, odata cu Tir-ul pe Dealul Negru pentru ca am avut reflexe bune ...

Nici in jeep-uri, nici in SUV-uri n-ai incredere. Si-atunci ti-ai luat un tir. Asa se deduce.

Unde mergi in wk? La un gratarel? Cu masina? Nu. Cu tirul!


Marina


la gratar poti sa prepari si legume, fructe...nu doar carnita...

Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Plus ca sunt vegetariana si am o problema cu gratarelele:)


Pe gratarel se pot face si legume. Daca stii cum, ies chiar delicioase!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu conteaza ce mananc eu pana la urma!

3 oameni sunt inmormantati azi in urma unui accidnt rutier (sau de 3 stim noi, cati or mai fi prin alte parti in romania). Poate a fost nevoie sa avem o personalitate publica implicata in asa tragedie ca sa ne faca sa discutam si sa reflectam un minut mai mult asupra modului in care conducem. Eu cu siguranta am facut-o pentru ca nu ma stiu nici fara pata nici infailibila.

Dumnezeu sa-i odihneasca in liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Un accident tragic.
Sincere condoleante celor trei familii care-si plang victimele.

Sper ca familia Huidu sa depaseasca acest necaz ,nu pot sa nu ma gandesc la durerea din sufletul Cristinei,sotia lui Serban.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
[...
Dar nu trebuie crucificat pentru asta, la propriu. Nu foloseste nimanui si nu e o practica comuna intr-o tara civilizata.






Nu e practica comuna intr-o tara civilizata. Dar din pacate, aici vorbim de Romania.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

mie imi face rau tot linsajul asta media. nici nu ma intereseaza cine a fost vinovat in acest caz particular si daca huidu va face sau nu inchisoare. insa comportamentul mediei este absolut isteric. ai spune ca in romania se conduce ingereste si ca acum, pentru prima oara, s-a produs o crima monstruoasa pe sosele. in conditiile in care accidente de-astea se petrec zilnic, de ani de zile.

ce e mai trist e ca nu se va schimba nimic, nici comportamentul pe sosele, nici "viziunea" incapabililor din media, nici a politicienilor, nici a politistilor, nici a judecatorilor. dupa ce se va raci subiectul, lucrurile vor intra in fagasul normal, baetii jmekeri in ML vor depasi in continuare pe linie continua, restul lumii isi va face cruce cand pleaca de-acasa, carutele vor fi in continuare nesemnalizate si excursionistul roman va face gratare pe marginea soselei si isi va pune cortul pe malul curbei fara vizibilitate.




Ai dreptate, din toata tevatura asta media e singura care profita si trage cat poate chiar si impotriva bunului simt. M-a scarbit o fatuca reportera care s-a dus sa-i ia interviu lui Becali despre care acum aflu si eu ca era dusman lui Huidu... Si spera aia la ceva declaratii picante numai ca, surpriza, Becali a avut mai mult bun simt si s-a abtinut sa-si dea cu parerea despre vina lui Huidu si la toate intrebarile nesimtite ale reporterei despre parerea lui despre soferul Huidu, el nu raspundea altceva decat "Dumnezeu sa-i ierte pe cei morti", si condoleante familiilor si regrete.. totul numai despre cei trei morti si nimic despre greseala sau ce s-a intamplat cu Huidu. Media asta a noastra e ca o haita de vulturi, abia asteapta sa fie cineva la pamant ca sa muste din el si sa face rating... mi-e sila

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana d
Media asta a noastra e ca o haita de vulturi, abia asteapta sa fie cineva la pamant ca sa muste din el si sa face rating... mi-e sila

Se numeste efect bumerang. Huidu a fost in linia intai a acestei mass media desantate, tocand, de multe ori gratuit, sute sau chiar mii de diverse persoane din varii sfere, contribuind la degradarea jurnalismului si entertainmentului. Uite ca i-a venit randul la tocat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mici diferente in ale tocatului, dar ce mai conteaza e un moment bun de platit politze...vreo 2 secunde m-a impresionat Becali.

Mergi la inceput