Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De ce Capcaune?Ca asa zici tu?Unde scrie ca toti trebuie sa aiba parerea ta?Tu iei la misto pre toata lumea aici,esti mai asemanator decat crezi cu ala pe care-l critici.Asa ca lasa duritatea de circ,nu ne impresioneaza...ce sa spun....de cand pamfletul supara sau deranjeaza pe cineva?Hai sa vorbim de rau pe toti cei care fac glume...Divertis,Bendeac..astia cu ce-s mai diferiti decat Huidu?



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
De ce Capcaune?Ca asa zici tu? Unde scrie ca toti trebuie sa aiba parerea ta?Tu iei la misto pre toata lumea aici,esti mai asemanator decat crezi cu ala pe care-l critici.Asa ca lasa duritatea de circ,nu ne impresioneaza...ce sa spun....de cand pamfletul supara sau deranjeaza pe cineva?Hai sa vorbim de rau pe toti cei care fac glume...Divertis,Bendeac..astia cu ce-s mai diferiti decat Huidu?

Din cate stiu, eu nu am produs niciun accident. Asadar nu vad de ce te intereseaza persoana mea in loc sa fii ontopic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Zic si eu, tot circul asta e leit OTV .
Nu mai avem nici o limita.In caragiale eram toti buni numai la politica dar acum suntem si psihologi, si anchetatori, avem pareri bine fundamentate pe baza unor ,,tariri" si ,,experiente" personale .
Acum ceva timp am vazut un film rusesc ,,Teranova", cu un experiment facut de rusi si americani pe niste prizonieri condamnati la puscarie pe viata .
I-au lasat undeva in Siberia unde nu aveau nimic de mancare decat niste conserve care , daca erau rationalizate puteau sa ajunga la toata lumea pentru 6 luni ,data la care supraveghetorii lor se intorceau .
Stiti ce au facut ?-cei mai smecheri au luat toate conservele si pe ceilalti i-au bagat intr-un tarc unde ii punea sa merga non stop si la ora exacta sunau goarna iar ultimul care intra in lagar era omorat de tovarasii sai si mancat .

Mie imi seamana grozav cu atmosfera de acum e un film dur-cel putin pentru mine , si da , nu e in 3 D si fiind rusesc nu invinge nimeni , ambele parti esueaza.
Va suna cunoscut?

si ca o paralela -Absolut toate ziarele si televiziunile au tratat acest subiect pe prima pagina.Astept si ,,Dilema " de luna asta ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Zic si eu, tot circul asta e leit OTV .
Nu mai avem nici o limita.In caragiale eram toti buni numai la politica dar acum suntem si psihologi, si anchetatori, avem pareri bine fundamentate pe baza unor ,,tariri" si ,,experiente" personale .
Acum ceva timp am vazut un film rusesc ,,Teranova", cu un experiment facut de rusi si americani pe niste prizonieri condamnati la puscarie pe viata .
I-au lasat undeva in Siberia unde nu aveau nimic de mancare decat niste conserve care , daca erau rationalizate puteau sa ajunga la toata lumea pentru 6 luni ,data la care supraveghetorii lor se intorceau .
Stiti ce au facut ?-cei mai smecheri au luat toate conservele si pe ceilalti i-au bagat intr-un tarc unde ii punea sa merga non stop si la ora exacta sunau goarna iar ultimul care intra in lagar era omorat de tovarasii sai si mancat .

Mie imi seamana grozav cu atmosfera de acum e un film dur-cel putin pentru mine , si da , nu e in 3 D si fiind rusesc nu invinge nimeni , ambele parti esueaza.
Va suna cunoscut?
si ca o paralela -Absolut toate ziarele si televiziunile au tratat acest subiect pe prima pagina.Astept si ,,Dilema " de luna asta ...



ligeea



Poti sa explici ce e in rosu? Nu am inteles...

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adica toata atitudinea asta proletara de sa'l arestam si sa-l aruncam in temnita cu ocalele de gat (sper ca asta e pluralul ca de nu ma desfiintati si pe mine) e justificata doar de faptul ca omul e mistocar? Daca era un profesor linistit si producea un astfel de accident eram mai intelegatori?
eu astept sa vad o pozitie clara a circumstantelor in care s-a produs accidentul. A fost coloana sau nu, care au fost vitezele, a depasit pe linie continua, au fost camere care l-au filmat, ce zic martorii la politie nu la Cancan, chestii de astea tehnice. dupa aia ne mai dam cu opinia cum si ce a fost.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Marina, multumesc.

Personal, iti spun foarte sincer ca pentru mine ar fi fost la fel (adica, as fi gandit la fel) indiferent cine ar fi fost, chiar de ar fi fost un profesor, medic, miner, orice. Pentru ca pentru mine Huidu e doar Huidu, eu (nu stiu daca ai citit cand ai mai spus) nu stiam cine e Huidu pana la subiectul asta.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

desiree comentariul meu a fost adresat capcaunului si efectului de bumerang.
cat despre huidu, discutam asa ceva fix pt ca e huidu, altfel ne durea in cot de faptul ca conform politiei romane "Bilantul accidentelor rutiere 15-16 octombrie 2011: 18 morti si 61 de raniti ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

In Canada pentru ucidere din culpa pedeapsa e de maxim 14 ani . Pentru "Dangerous operation of vehicle" pedeapsa maxima e de 5 ani.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

daca e sa speculez pe subiectul asta asta e un articol perfect care descrie viziunea mea asupra tragediei:
http://www.catavencii.ro/Trei-morti-si-un-caz-de-mutilare_0_1402.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
adica toata atitudinea asta proletara de sa'l arestam si sa-l aruncam in temnita cu ocalele de gat (sper ca asta e pluralul ca de nu ma desfiintati si pe mine) e justificata doar de faptul ca omul e mistocar?

Nu pentru ca-i mistocar. Ci pentru ca se credea moralist. Moralistul s-a dovedit a fi lup. E firesc ca un lup sa fie alungat din stana. N-am spus omorat, condamnat, jupuit. Astea-s chestiuni judecatoresti.
Am spus alungat de pe scena.

Mergi la inceput