Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Bine ai revenit Nicole! Am uitat sa-ti spun ca mi-a placut f mult rochita ta crem! Ai fost superba si cu burtica, o mamica tare eleganta si mandra de familia ei!
Felicitari pt eco si pt fetita! E frumos cand ai pereche!

Ana, mami de Darius (2005), de Sara (2007) si de gemeni 25 +


Multumesc de aprecieri. Cred ca tu stii cel mai bine cum este cu pereche...mai ales ca acum veti avea 2 perechi... Ce frumos !

in 22+ de si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

sunt la capitolul trecut.

olga, atunci cand eram gravida cu mara si nu stiam ce e. ma gandeam la patric daca e baiat. si acum imi place dar l-am auzit foaaaarte des in ultima vreme, asa ca ne-am sucit. deci, imi place

altesa, mie, sincera sa fiu, nu imi place nici cezar nici rafael sper sa nu te supere rasp meu

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Buna seara! Si eu am lipsit sapt asta pt ca baietelul nostru s-a jucat pe computer si a dat peste cap tastatura, n-am mai putut scrie nimic pe ea, asa ca am intrat doar sa citesc...
Olga, eu sunt a treia sapt cu raceala, mi-a mai ramas nasul infundat si vocea ragusita, in rest mi-a trecut. M-am tratat cu vit C cu propolis, occilococinum, stodal pt tuse (ultimele doua homeopate), mult ceai cu lamaie si miere, comprese cu cartof ras si otet din mere puse la gat si infuzii cu ceai. Sper sa te faci bine curand, stiu cat e de rau! Multa sanatate!
Legat de nume si noi suntem in mare cautare! Vrem sa inceapa cu aceeasi silaba si ne tot gandim. Avem cateva optiuni, dar parca nu sunt total multumita.. Maia&Matei, Natalia&Natanael, Rut&Ruben.. Poate mai aveti voi ceva idei...
La multi ani mamicilor sarbotorite, scuze pt intarziere, multa sanatate si tot ce-i mai bun in viata!

Ana, mami de Darius (2005), de Sara (2007) si de gemeni 24 +


mara/marius dar seamana cu sara/darius :)))

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Ana mi-eu mai venit in minte: Adelaida+Adelin si acum citind ca nu iti place Teodor, cealalta propunere cred ca nu isi are rostul (Telma si Teodor)

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Neatza...

M-am trezit dup o noapte grea,chiar ca e greu cu somnul. ma dor toate incheieturile si acum pe scaun e incomod...offf.
Nu ma pot obisnui cu dormitul pe partea stanga. Atatia ani mi s-a spus sa nu "dorm pe inima", ca nu e sanatos si acum trebuie sa ma obisnuiesc si parca ma iau toate crampele si junghiurile.

Imi plac numele pe care le-am citit: cezar, patric, ruben......

o zi frumoasa va doresc !!!

gravidutza 24+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna dimineata,

alina sa stii ca nu am luat in calcul varianta de a le returna. multumesc de idee. o sa vad cum ar trebui sa procedez.
altesa mie imi place cezar.
felicitari pentru cele care au fost la eco si felicitari pentru fetite . toti tatii cred ca sunt speriati cand aud ca vor avea fetite. se gandesc intotdeauna la masuri extereme ...sunt atat de haiosi
eu, pentru ca voi avea baiat, am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca de fapt si cel mare, adica tatal copilului, va fi tot un copil mai mare de care trebuie sa am grija.
multa sanatate fetelor racite. se pare ca e sezonul. eu abia am scapat si sper sa nu ma mai ia din nou.


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Ica si eu am aceeasi senzatie ca o sa am doi bebei de care sa ma ocup. Parca taticii de fetite sunt mai responsabili. O sa vedem noi atunci!

Va tot puneti poze cu burtici la profil si aveti niste burtici asa mari si frumoase. A mea parca e mai mica decat ma asteptam pentru perioada asta.
Sa fiti sanatoase !!!



gravidutza 24+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Nicole,Adriana felicitari pentru fetite

Referitor la tatici sunt responsabili daca le sta in fire nu cred ca pot deveni peste noapte responsabili. Adica sotul meu se mai joaca la PS sau nu stiu ce mai butoneaza, chestii din astea copilaresti dar stie exact ce are de facut cand sta cu Sara. Baita numai el i-a facut pana la 1 si ceva cand au inceput mofturile la spalat pe cap pe care nu le putea suporta.
Al meu se gandeste ce casa curata va avea cu 3 femei , eu nu prea cred. Mai degraba machiaje si haine aruncate peste tot, bine ca pe mine ma apuca isteria daca vad dezordine in dulap sper ca macar acolo sa fie totul ok.
Dar cu doua fetite mai degraba ma vad eu pusa la perete ca astia doi si acum se coalizeaza la prostii si la cumparat chestii nefolositoare, pe cand eu sunt aia rea si rationala

Si mie imi place si Patric,Marc si Cezar( daca aveam baiat ori Marc ori Patric).
Ieri sotul zicea Ruth dar eu i-am zis ca nu imi place. Eu ma gandeam la Eva si un nume la care ma gandesc de cand inainte sa am vreun copil Lorelai- dar presupun ca va fi prescurtat de cunoscuti la Lori Mai avem timp.

Bulinuta sanatate multa si va doresc sa nu mai aveti episoade cu alergii.

O zi frumoasa!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte 21s+ cu
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Buna dimineata.
Scuzati absenta dar am avut treaba si apoi seariale de vizionat de pe net
Cum pot sa intru si eu sa vad pozele cu voi pe picasa si sa pun si eu?
Si inca o intrebare...mai tineti minte ca a pus o mamica un site cu baby-wrap-uri parca asa se chema ,pentru sustinut bebe.IN LOC DE port bebe,esarfa de aia in care il bagi si il tii langa corpul tau Nu stiu unde sa il caut

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata'

ica si eu te intrebasem de bonprix...eu am returnat tot si am primit banii inapoi

ghiulten si eu vreau baclavale asa ca te rog sa nu faci diferente ...can am venit de la istambul am adus 5 kg de baclavele in ideea sa le impart rudelor...am dat doar un kg restul le-am pastrat eu

adriana felicitari pentru fetita si rezultate bune

nicole felicitari pentru fetita

dr anca multumim

rares era mai ok aseara si aucm ma suna mama ca iar incepe pe burtica se umfle niste pete


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput