Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

da, cel din stanga asta: http://chicco.ro/product--super-oferta-scaun-auto-eleta-018-kg--1638.html

este si pentru grupa lor de varsta. Il asezi o perioada cu spatele la sensul de mers, apoi cand va creste il poti pune si invers. Este f frumos

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!







Se aseaza cu spatele numai daca este instalat pe scaunul de langa sofer, ptr ca in fata la bord de regula, exista airbag si in caz de accident, rupe gatul copilului.
Scaunul, montat pe bancheta din spate, se monteaza in pozitie normala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Catank, uite ce am cautat eu la un scaun auto, si unul singur, fara sa mai iau altul ulterior:
- cand am cumparat carutul am cautat sa pot folosi pe cadrul lui si scoica de masina, am avut scoica Maxi Cosi, pe care am folosit- o pana pe la 5-6 luni
- am cumparat scaun auto Romer king grupa de varsta 0+ , ca sa il pot folosi oricand si sa nu fiu conditionata ca trebuie sa aiba 9 kg+, eu am luat de la 0-36kg si il folosesc si acum in Opel, asta are bancheta din spate mai joasa si in scaun vede Andrei perfect pe geam, doar cu inaltator nu vede nimic
- nu am montat niciodata scoica/ scaunul ulterior, pe bancheta din fata, de langa sofer, din mai multe considerente, in primul rand ca si siguranta, chiar daca puteam sa dezactivez airbegul, in Is am Honda civic, aici am Ford Fiesta
- ti- am scris avantajul cu modificarea pozitiei scaunului, ai descoperit- o int timp si tu. Sunt scaune cu avantajul astal de la grupa de varsta 0+ , nu trebuie musai sa iei de la 9 kg cum au prietenii, trebuie sa te gandesti la siguranta Ioanei, ca nu esti numai tu pe
sosea si mergi prudent, mai sunt si altii
- Daca iei doar un scaun ptr 0-36 kg, il vei putea folosi pana tarziu, chiar si 0-18 kg este pana la 4 ani, cand pe urma poti cumpara doar inaltator, si prinzi copilul direct cu centura de siguranta a masinii. Andrei are 4 ani, intr- o masina avem inaltator in alta avem scaunul Romer king.

Cam asta despre scaunele auto. Nu te grabi ca iti trebuie urgent, alege intelept ca vei folosi scaunul mult timp de- acum inainte. Cat despre convins Ioana sa stea in el, vezi ca gasesti diferite jucarii speciale pentru masina, de agatzat de scaunul din fatza. Unele se apasa cu piciorusele si fac diferite zgomote, altele au oglinzi speciale ptr ei sa le reflecte mutrisoarele, etc. Sunt convinsa ca Ioana va fi cumintzica!
Va . Sper ca ti- am putut fi de folos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Yasmi, la multi ani sotului, sa fie sanatos si sa fiti fericiti! Azi si Andrei implineste 4 anisori.

Lalely, sanatate multa lui David, sa treceti cu bine peste asta!

De azi incepe o noua saptamana, cu noi drumuri la Buc zi de zi. Azi ii iau si tortul, sper sa fie frumos si bun . O sa pun poza cu el daca e frumos, l- am comandat in Buc ca de cand suntem in Ro nu am mai prajiturit nimic. Daca eram la mine acasa sigur faceam eu unul din martipan.
Va pe toate, sa aveti o saptamana usoara!

Strumph, bine ati ajuns acasica! Mai lasa treaba, incet incet!

V- am vazut in poze, sunteti niste mamici minunate, copilasii sunt dulci tare! O mamica una si una, care mai de care mai tanara si mai frumoasa iar piticii care mai de care mai frumos si mai dulce. Mi- a placut mult tare si de daddy de Sophia, ca a avut rabdare la intalnire. De regula barbatii nu prea sunt convinsi cu usurinta sa mearga la astfel de intalniri. sigur sotul meu ar fi zis sa mergem doar noi, ca sunt numai femei si noi vorbim mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy, pentru Andrei!Sa-i dea Dumnezeu sanatate si noroc!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

ieri n-am mai apucat sa intru ca am venit tarziu de la iarba verde. a fost frumos , a fost soare dar ne-am tot mutat cu masa si scaunele ca venea repede umbra pe noi. si mai pe dupa masa a inceput si vantul putin si s-a facut frig de mi-au inghetat betele

Anastasia a dormit 2 ore in masina, m-am si mirat ca ea de obicei nu dormea la iarba verde. asa ca ieri a scapat de supita, i-am dat doar dimineata fructele cu cereale apoi toata ziua san si spre seara cereale cu lapte.

strumphitza bine ai venit acasa, tare bine cred ca este. cel mai bine spor la treburi, la spalat, la despachetat.... pozele sunt super, am mai zis, tare mult imi plac, ce fain ca v-ati intalnit. bebeii sunt asa dulci, toti, toti
mi-a placut cum i se vad dintucii Catalinei, ce dulce este cu 3 dintisori.

bb_yasmi La multi ani! sotului, sa fiti fericiti alaturi de copilasi

stefy ma bucur ca este mai bine puiuta

si eu spal separat hainutele Anatasiei, asa mi se pare mai bine, de ce sa le bag cu ale noastre. plus de asta, se aduna mereu cate o masina pentru ea, asa ca n-are sens sa le amestec cu ale noastre. asa vreau sa i le spal si mai incolo.

madu da, nu este o idee rea cu buretele. eu nu folosesc asa, adevarul este ca nici nu mi-a trecut prin cap noi nici nu mancam grasimi, condimentat, din astea..... cafele nu bem...

lalely multa sanatate lui David, dragutul de el

yvy ma bucur ca ati inceput bine diversificarea. fructele ii plac, clar stai sa vezi supita

happiness La multi ani! pentru Andrei, sa creasca mare, sanatos, si cumintel

catank vezi cate ajutoare primesti? o sa faci cea mai buna alegere, sunt sigura.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning si-o cafea?

Hai trezireaaaaaaaaaa!!! Ce atata somn ? eu as mai fi dormit inca pe cat am dormit, se ridica si patul cu mine dar a trebuit sa merg la baie ca era urgenta si apoi cand am ajuns inapoi la pat imi sarise somnul nu stiu cum , cred ca din cauza ca abia asteptam sa deschid usa la camera piscoatei sa vad ce face si cum doarme ca ieri dimineata am gasit-o dormind pe burta cu o manuta sub cap, era asa de scumpa s-o fi intors in mijlocul noptii si nu s-a mai putut rasuci inapoi pe spate ca nu stie decat de pe spate pe burta dar nu si de pe burta pe spate, ca o sapt in ro m-a innebunit cat se intorcea prin somn si scancea sa o intorc inapoi, ma trezea din 2 in 2 ore ca atunci cand avea 2 luni, acum acasa nu am auzit-o deloc , slava Domnului ca deja eram chiauna de cap si abia asteptam sa ajung acasa sa o bag in rutina ei ca imi cam pierdusem rabdarea cu foielile ei si scancitul ca nu poate sa se intoarca inapoi singurica.... dar vad ca ieri noapte s-a intors pe burta dar a vazut ea ca nu mai sare mami un doi rapid sa o intoarca ce si-o fi spus, ia sa fac eu nani asa pe burta si asa am gasit-o ieri dimineata si azi era pe spate cum o lasasem aseara, ma si gandeam , oare mai respira? dormea asa calm si relaxat si frumos de m-am dus si i-am pus mana pe burtica sa vad daca respira

Ia sa imi termin eu cafeluta si sa ma bag iar in poze ca nu am reusit aseara sa termin, multe a naibii, nu stiu cine m-a pus sa fac atatea

Happiness La multi ani cu bucurii si sanatate pentru Andrei , sa creasca mare, sanatos si voios si sa va umple sufletele de fericire pana la adanci batraneti

Yasmi La multi ani sotului si sa fiti fericiti impreuna alaturi de copilasii vostri minunati

Lalely multa sanatate lui David, l-am vazut in poze, ce mare a crescut si ce scump este

Roxy, da cata iarba verde papi? glumesc, te invidiez pentru aerul curat de munte si gratarelele cu bere

Cami, pai cine putea sa puna multe poze de la intalnire daca nu eu care-s bolnava cu pozele???? multumim de aprecieri

Ally multumim de comenatrii la pozici si pupa ochiosul de Eddy pentru mine

catank, nu am apucat sa te felicit pentru teza, o fac acum mult ti-a mai luat sa revii pe forum, dar vad ca ai intrat in forta sfaturi nu am cum sa mai dau eu ca ti-au dat fetele destule

Irinuca, poze inca mai am de selectat si mesterit , deci mai dureaza vreo 2 ore asa, sper mai putin dar promit s anu va mai tin in suspans mult timp

Fetele am uitat deja ce am citit ieri, asa-i cand imbatranesti si pierzi memoria si nu scrii la momentul potrivit, deci scuze pentru cele ce mi-ati mai scris si nu am apucat sa raspund acu, dar promit sa imi iau revansa curand sunt iertata da?

Ma duc sa mesteresc la poze si revin cu linkurile in dinti



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LMA PT SOTUL TAU LAVINIA!sa-ti traiasca, sa fie sanatos!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Neata
azi dimineata gaza s-a trezit la 6 jumate!!! dar pana la 8 nu m-am putut trezi asa ca in timpul asta a mai atipit, a mai dat cu manutele in grilajul de la patut...draguta
am de pregatit o plasa de spanac, de calcat o droaie de rufe asa ca ma pun pe treaba

Strumph e bine acasa la mama..rasfatata..dar tot mai bine la casa ta! spor la treaba

La multi ani Andrei
bb-yasmi La multi ani sotului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza hai ca imi era dor de romanele tale
la iarba verde mergem si iarna, la un vin fiert pe zapada si un gratar. stii ce fain este iarna? abia astept s-o vad pe Anastasia in zapada. oricum, n-o sa stam asa mult iarna cum stateam mai demult ca este prea frig pentru ea.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

moulinet Multumesc! L-am comandat deja!Sper sa-i placa si mindrei mele sa serveasca supa la o asa masuta!

Vin iar cu o propunere, ...despre acest scaun-fotoliu, ce parere aveti? La drum lung isi ''intinde oasele'' mai bine

http://www.buburuza.com/mergem-la-plimbare/scaune-auto/scaune-auto-9-36kg/scaun-auto-nautilus-orion

Mai am un pic si ii iau unu de birou deja

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






este extraordinar de frumos, dar eu l-as pune pe cristi in el, nu un bebelus
Noi de-a lungul timpului am schimbat 3 scaune: avem o scoica pt pana in 9-10-11 luni, apoi un scaun in genul celui rosu cam www.ibebe.ro/products/Scaun-auto-Grand-Prix.html#" target="_blank">asa- care se pune cu fata la sensul de mers si care nu l-as fi folosit de la nastere. Cristi a stat in asta pana acum 1-2 sapt, deci tine cam pana la 15 kg. Cel de-al trei-lea scaun(si ultimul) este asta, la care mai tarziu se scoate spatarul si ramane inaltator folosit cu centurile masinii.

pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput