Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Strumphy eu am intrat special pe forum ca sa vad pozele de la tine. Le-am vazut pe cele din Cismigiu. Superbe ati fost
Nu cred ca mai rezist in seara asta sa astept pozele de la nunta+botez ca mi-e foarte somn. Dar maine dimi am motiv sa deschid laptopul
Catank eu am comandat de la chicco patutul acela pliant care costa 350ron (Spring cu nivel intermediar). Acasa avem unul de la Graco de care sunt foarte multumita. Cel de la Chicco l-am luat pt acasa la socri, la tara, unde ne ducem foarte des. Eu nu sunt prea multumita de el. Fosneste foarte tare. Cand Daria da cu piciorusele in el face mult zgomot care o trezeste si pe ea si pe mine. Poate mi se pare mie. Sau poate Daria este mai agitata in somn acolo, ca nu e patutul ei. Nu stiu ce sa zic. Fetelor, mai are careva patutul acela?
Eu deja am scos nivelul intermediar si am luat o salteluta de la ikea. Salteluta patutului are un placaj (cred ca lemn) subtire, care trosneste cand Daria da cu piciorusele in saltea. Dar, cum am spus, poate Dariei nu ii place ca-i schimb locul si eu dau vina pe patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Deci: scaunul de masa e ok, (multam pisucmic si stefyapost)m-am decis...e trecut pe lista, patutul tot cu nivel intermediar l-am ales si eu...hmmm zici ca nu e ok, ...poate imi recomandati altceva ce voi aveti deja, ma las pe mina voastra

Cu scaunul de masina nu stiu ce sa spun, madutzace sa fac? Oricum, voi fi linga ea cit timp va sta in scaun, ....sunt convinsa ca nu se va adapta usor nefiind invatata, sau poate da

Ma mai gindesc, ...multumesc tare mult tuturor fetelor!

Dar voi cite scaune va luati ptr bb? la cit timp le schimbati?
Voi acum folositi tot scoicile de la 0 luni? si urmatoarea varianta care ar fi? ce bataie de cap...voi ce modele aveti? nu gasesc online? trebe sa fie! Help!!!

strumphyce bataie de cap imi dau mie cumparaturile, dar si tu cu foto...auzi la ea..suteLe vreau pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Strumphy eu am intrat special pe forum ca sa vad pozele de la tine. Le-am vazut pe cele din Cismigiu. Superbe ati fost
Nu cred ca mai rezist in seara asta sa astept pozele de la nunta+botez ca mi-e foarte somn. Dar maine dimi am motiv sa deschid laptopul
Catank eu am comandat de la chicco patutul acela pliant care costa 350ron (Spring cu nivel intermediar). Acasa avem unul de la Graco de care sunt foarte multumita. Cel de la Chicco l-am luat pt acasa la socri, la tara, unde ne ducem foarte des. Eu nu sunt prea multumita de el. Fosneste foarte tare. Cand Daria da cu piciorusele in el face mult zgomot care o trezeste si pe ea si pe mine. Poate mi se pare mie. Sau poate Daria este mai agitata in somn acolo, ca nu e patutul ei. Nu stiu ce sa zic. Fetelor, mai are careva patutul acela?
Eu deja am scos nivelul intermediar si am luat o salteluta de la ikea. Salteluta patutului are un placaj (cred ca lemn) subtire, care trosneste cand Daria da cu piciorusele in saltea. Dar, cum am spus, poate Dariei nu ii place ca-i schimb locul si eu dau vina pe patut.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Nu cred ca e somnul ei mai agitat, sigur e patutul de vina!
Si noi am cumparat un patut pliant pentru perioada de concediu si dupa ce l-am montat am observat ca fosnesete cam rau si se si misca foarte tare etajul intermediar asa ca daca se misca mandra mea putin noaptea incepea sa se legene patul, ea se rostogolea pe burta in somn si se trezea plangand ... nici nu prea intelegea ea de ce se legana tot patul cu ea doar daca rotea capul stanga/dreapta si se trezea
Nici noi nu am avut saltea, decat pe cea de la patut care e cam subtire si fosneste de asemenea daca da cu piciorusele in ea. E bine ca pui saltea normala si renunti la etajul intermediar, o sa vezi ca nu vor mai fi probleme.


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Deci: scaunul de masa e ok, (multam pisucmic si stefyapost)m-am decis...e trecut pe lista, patutul tot cu nivel intermediar l-am ales si eu...hmmm zici ca nu e ok, ...poate imi recomandati altceva ce voi aveti deja, ma las pe mina voastra

Cu scaunul de masina nu stiu ce sa spun, madutzace sa fac? Oricum, voi fi linga ea cit timp va sta in scaun, ....sunt convinsa ca nu se va adapta usor nefiind invatata, sau poate da

Ma mai gindesc, ...multumesc tare mult tuturor fetelor!

Dar voi cite scaune va luati ptr bb? la cit timp le schimbati?
Voi acum folositi tot scoicile de la 0 luni? si urmatoarea varianta care ar fi? ce bataie de cap...voi ce modele aveti? nu gasesc online? trebe sa fie! Help!!!

strumphyce bataie de cap imi dau mie cumparaturile, dar si tu cu foto...auzi la ea..suteLe vreau pe toate!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Eu am scoica asa http://maxi-cosi.com/Products/Car-seats/Infant/Cabriofix.aspx
Pitica mea are 7kg500g si inca are destul loc, dar nu cred ca merge folosit pana la 13 kg cum spun ei, dar pana la 9kg merge fara probleme!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Strumphy eu am intrat special pe forum ca sa vad pozele de la tine. Le-am vazut pe cele din Cismigiu. Superbe ati fost
Nu cred ca mai rezist in seara asta sa astept pozele de la nunta+botez ca mi-e foarte somn. Dar maine dimi am motiv sa deschid laptopul
Catank eu am comandat de la chicco patutul acela pliant care costa 350ron (Spring cu nivel intermediar). Acasa avem unul de la Graco de care sunt foarte multumita. Cel de la Chicco l-am luat pt acasa la socri, la tara, unde ne ducem foarte des. Eu nu sunt prea multumita de el. Fosneste foarte tare. Cand Daria da cu piciorusele in el face mult zgomot care o trezeste si pe ea si pe mine. Poate mi se pare mie. Sau poate Daria este mai agitata in somn acolo, ca nu e patutul ei. Nu stiu ce sa zic. Fetelor, mai are careva patutul acela?
Eu deja am scos nivelul intermediar si am luat o salteluta de la ikea. Salteluta patutului are un placaj (cred ca lemn) subtire, care trosneste cand Daria da cu piciorusele in saltea. Dar, cum am spus, poate Dariei nu ii place ca-i schimb locul si eu dau vina pe patut.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Nu cred ca e somnul ei mai agitat, sigur e patutul de vina!
Si noi am cumparat un patut pliant pentru perioada de concediu si dupa ce l-am montat am observat ca fosnesete cam rau si se si misca foarte tare etajul intermediar asa ca daca se misca mandra mea putin noaptea incepea sa se legene patul, ea se rostogolea pe burta in somn si se trezea plangand ... nici nu prea intelegea ea de ce se legana tot patul cu ea doar daca rotea capul stanga/dreapta si se trezea
Nici noi nu am avut saltea, decat pe cea de la patut care e cam subtire si fosneste de asemenea daca da cu piciorusele in ea. E bine ca pui saltea normala si renunti la etajul intermediar, o sa vezi ca nu vor mai fi probleme.


.


Multumesc tare mult ptr info!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

buna seara
liniste in casuta asa ca eu stau si pap o inghe buna

am vazut si eu poze de la intalnirea din Buc...mamici frumoase si relaxate iar bebicii o minunatie!!

Catank si eu am scaun de masa de la chicco poly iar zanei mele ii place tare de el; in masina e inca in scoicuta desi piciorusele ii sunt pe afara

de spalat si eu spal separat hainutele Mariei

aici e tare frig, am dat drumul la centrala sa se mai incalzeasca peste noapte (noaptea trecuta au fost 7 grade!); peste zi se incalzeste iar la soare este chiar placut dar noaptea e greu; dimineata e frig tare in casuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph eu sunt prin zona
vreau pozeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

moulinet Multumesc! L-am comandat deja!Sper sa-i placa si mindrei mele sa serveasca supa la o asa masuta!

Vin iar cu o propunere, ...despre acest scaun-fotoliu, ce parere aveti? La drum lung isi ''intinde oasele'' mai bine

http://www.buburuza.com/mergem-la-plimbare/scaune-auto/scaune-auto-9-36kg/scaun-auto-nautilus-orion

Mai am un pic si ii iau unu de birou deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

opaaaaaaaaaaa
cine a pus cele 49 de poze de la intalnire?
sunt minunayteeeeeeeeeee
doamne ce fluturasi frumosi am vazuttttttttttt
strumph sophia este o finuta
cata e deja o mare plimbareata eleganta
iar cei doi baietei niste grasunei frumusei
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

http://chicco.ro/


aici!!!As opta ptr modelul din dreapta ptr scaun de masina.Ce parere aveti? Nu pot sa ajung la Buc., ai am nevoie de ele... la sfirsitul saptaminii plec in moldova, la sfirsitul lunii in delta, apoi la inceputul lui nov in Vilcea la botez si stau mai multe zile...a...si am comandat tot aici si un pat pliant. Inca nu am dat send...astept un semn de la voi.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






Vezi ca scaunul din dreapta este de la 9 kg+. Eu as opta ptr cel din stanga ptr ca, fiind de la 0 kg, adica de la nastere, sigur are si pozitia de pus mai pe spate, si asta te ajuta cand ii dai sa bea/ manance ceva si sunteti in mers, dar mai ales, atunci cand doarme, are in fata unde se vede ca se regleaza centura, un maner de care tragi si modifica pozitia scaunului din vertical in putin inclinat, sau cel putin asa ar trebui sa fie.
Trebuie sa iau si eu unul ptr Maria. La Andrei am cumparat si aici si am si in Is, marca Romer king de care sunt f multumita.


Mergi la inceput