Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki hai ca si eu vreau sa vad ce diversificare ai tu.

madu uite ca la treaba cu burete separat nu m-am gandit. este mai bine asa.

chiar, fetelor, voi aveti burete separat pentru lucrurile bebeilor?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi, ce faci? nu mai zici nimic? ...sau iar nu ai nimic de zis? Te intrebasem in cap anterioare cand e ziua Iasminei?...ca se apropie, nu? Cu casuta cum mai stati? Au mai iesit dintisori la frumosul Lucas?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


ti-a fost dor de noi??

ally un si pt voi!

suntem bine. casuta e acusica la gri. acum am intampinat ceva pb cu vanzarea imobilului care ne costa iarasi timppp si bani

lucas e golan mare e un scump si imi topeste inimioara. toti din casa sunt topiti dupa el..micul barbatel
la 7 luni fix avea 9400 gr dinti are 4 iesiti si maricei si 2 pe cale sa apara.

mancarica la fel ca tine mada, o pun ori in cutiute care se inchid bine , am si un mic bol-termos sau in borcanasele in care a fost papica cumparats.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


chiar, fetelor, voi aveti burete separat pentru lucrurile bebeilor?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu!
si hainutele le spal impreuna cu ale noastre!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



chiar, fetelor, voi aveti burete separat pentru lucrurile bebeilor?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, da mi-ati lipsit

pup si un barbatel adevat

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Catank draga, bine ai revenit si felicitari pentru realizare! Ce bine ca de-acum te poti concentra asupra Ioanei si diversificarii! Si noi incepem de pe 4 octombrie. Azi am montat scaunelul de masa, ca sa se invete cu el, vreau sa incep sa-i dau si lingurita sa se joace... Noi avem scaun Chicco Polly 2 in 1, mi se pare foarte bun, poate singurul dezavantaj este ca ocupa ceva loc in spatiu, dar e foarte solid si frumos. Cu dive eu sunt linistita, din tot ce am citit aici si din discutia cu moasa si pediatra, am decis sa:
- incep cu legume, direct pasate (fara zeama chioara) la pranz
- primul va fi morcovelul
- introduc cate ceva nou la intervale de 3 zile (morcov la pranz, apoi mar la 10, apoi morcov+telina la pranz, apoi mar+para la 10, apoi morcov+telina+dovlecel la pranz etc); regula esentiala e asta cu 3 zile ptr a te asigura ca nu face alergii la nimic; asa diversific in paralel 2 mese
- incep cu 3-10 lingurite, si cresc progresiv
- cand a ajuns la 100 g la o masa, pot adauga branzica sau pui sau galbenus la piureu; cantiatea maxima e 200 g la o masa
- tot dupa ce depaseste 100 g ii pot da la acea masa in loc de laptic (matern in cazul meu) apa sau ceai (de fenicul, anason etc)
- a treia masa diversificata va fi gustarea de dupa-masa cu iaurt, eventual cereale (eu nu ma grabesc inca cu ele)
- ramane LM dimineata si seara
Sper sa-ti fie de folos planul meu, sper ca Petru sa-l accepte si el

Pupaturi tuturor si multumim pentru complimente!!!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ffff frumoase pozicile de la intalnire!!! bebei superbi!!!!
am remarcat-o pe mada !!! iti sta ffff bine tunsoarea!!!

catank, felicitari pt reusita!!! nici nu ma asteptam la altceva de la tine! bravo iar pozicile....senzationale!!!!! de reclama!!!! iaoan este minunata!! superba!!!

aly, imi poti spune te rog daca ai trimis vreo recomandata/acte din italia in ro in cate zile au ajuns???? plsss

deea la multi ani !!!!

azaz la multi ani!!!!


apropo de buretele folosit separat....ca tot mi-a ramas in minte care ii este scopul???? pai daca se foloseste detergent de vase nu e acelasi lucru....oricum asta mi-a scapat pana acum.....zau daca mi-ar fi trecut prin cap

mada, ziua iasminutei este luna viitoare la sfarsit!! te intrebasem si eu de peste....file cod proaspat folosesti sau congelat?? eu i-am dat o data peste si atat...am uitat sa cumpar ficatel la fel





mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, am cumparat congelat...in supermarket nu imi place cum arata pestii proaspeti ..par mereu sa zaca acolo de mult timp... Zilele astea bag si eu ficatelul.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu atunci cumparasem pastrav proaspat cand i-am dat. dar vreau sa cumpar acum fara oase. cred ca ii voi lua somon. am citit ca este bun.
ehee si pestii proaspeti sau "zacuti" se recunosc dupa cateva indicii....sotu' se pricepe


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada i-ai cumparat papucei/ghetute catalinei??? ma refer la papuci de mers nu de stat in carucior eu de baietei nu gasesc nimic frumos dar cele de fetite sunt


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput