Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu atunci cumparasem pastrav proaspat cand i-am dat. dar vreau sa cumpar acum fara oase. cred ca ii voi lua somon. am citit ca este bun.
ehee si pestii proaspeti sau "zacuti" se recunosc dupa cateva indicii....sotu' se pricepe


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



da, da ..zacuti sunt, dar cand sunt facuti file nu mai ai "indicii"


De mers pe jos Catalinei i-am luatr niste pantofieori mai sport...de la Decathlon care au pe talpa silicon si nu aluneca cu ei. Va trebui sa-i cumpar si ghetute dar nu stiu de care....oricum se raceste si trebuie musai sa-i iau ceva. Nu ma hotarasc la ce numar sa iau...cat de repede va creste piciorul in urmatoarele luni....nu m-am hotarat ce sa fac...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daaaa de mers pe jos ma refer. eu cred ca voi lua marimea 19=20. sa vedem cum ii vin in piciorus. dar nu gasesc nimic sa imi placa de baietei ce am vazut mai ok au fost adidasi nike sau adidas


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici sunteti minunate. Va multumesc din suflet... Am notat si bagat la cap, ...ma apuc saptamina asta sa citesc despre dive., apoi decid ce si cum. Vorba lui pisucmicsunt relaxata, si ma pot concentra mult mai bine pe aceasta tema.

Acum vin din bucatarie unde am curata 30 kg de ardei capia si gogosari ptr suc de gogosari. Sotul a ramas sa-i toace la masina. Eu am venit la somn si sunt in trecere acum.

Va multumesc inca odata si vb maine. La 5 pun sucul la fiert... Doamne iarta-ma ca e Sfinta Duminica...dar ii am cumparati de miercuri...Cred ca au mai fost si iuti printre ei, ca imi ard mainile de numa...

Fug la nani acum.
Pupici, ...pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Aseara am dat stingerea si acum dau cafeau! Neata mamici, si va poftesc la cafea!

Asa cum am spus, m-am trezit de la 5.20 a papat Ioana, si eu la bulion cu mine, mai dureaza ceva...ca il am la foc mic... Mi-a ''sarit soacra in cap'' ca fac astazi treaba...se si mira ce patisi... ca nu-mi sta in fire sa ''muncesc'' duminica...

roxyma intrebai de aparat foto, da sa stii ca stau cu el linga mine, am sute de foto

cami_antonianu am botezat inca, din cite am inteles de la fina mea, va dori sa faca botezul in Vilcea(in ultima simbata pina sa inceapa postul, pe la juma lui noiembrie cred) si nu in Eforie. Deci, nu mai ajung anul acesta.

mikinu am apucat nici acum sa citesc din urma, insa sunt tare curioasa ce face nepotica ta. Sper ca e f. bine, asai???

madutza_bra si bb_yasmiati fost doua frumoase la nuntile unde ati participat. Mi-ati placut tare mult, cum v-ati aranjat, nu ca in viata de zi cu zi nu ati fi ''deosebite''
tuturor, si mai revin...

Poate se raceste cafeaua, ....hai trezirea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!
Catank, sper ca am mai prins si eu cafeaua calda . Nu esti singura care munceste duminica...si eu am de sters praf, apirator, mop....ieri am avut treaba mai mult pe afara si azi tb sa fac la int..profit ca sunt singurica si le pot face in liniste. Sper sa am acelasi chef ca ieri


Va urz o duminica placuta!
pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
ce faceti? noi ii asteptam pe ai mei sa iesim la iarba verde numai ca bebelina a adormit, o sa o iau usor si o pun in scoica, sper sa mai doarma.

bb_yasmi crezi ca eu m-am gandit la chestia cu buretele? nici eu, dar am vazut ca madu zicea ceva. nici eu nu folosesc asa.

fetelor nu mai am timp de scris, au venit ai mei.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, neatza si de la noi!
ieri am fost la un gratar si ce credeti ca a papat Dodo?
cartofi fierti cu unt, smantana si patrunjel, cu linguritza de metal....din cei facuti pt noi..
e drept ca erau facuti fara sare.... ca gazda ia un trat cu antinflam pt spate... si un pic de paine....mama ce o clefaia

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua dragi mamici

Mai e cafeluta si pentru mine sau ati baut-o voi pe toata?

Am ajuns si noi acasa aseara tarziu, morti copti franti de oboseala dar am dormit bine, ca doar unde-i mai bine decat acasa ? Aseara cand am intrat in casa dupa 2 saptamani mi se parea straniu, nu o mai recunosteam, ma gandeam ca am intrat in alta casa, deh... dupa atata romanie si culori si alte alea, cand am intrat in casa mea toata varuita in alb a fost altceva m-au obosit un pic culorile peretilor in ro si nu mai spun de bucurestiul cenusiu, dar asta-i alta poveste o sa scriu impresii mai tarziu ca acum doar am trecut sa va salut si sa beau o cafeluta mica ma asteapta piscoata sa ii dau sa pape ca s-a trezit la 8 si acusi e 9 si eu inca nu am pus-o sa suga, e tare vesela ca e iar la ea in casa/camera...aseara cand am intrat in camera ei a recunoscut-o si zambea si se chicotea... cand a mai dat si de jucariile ei , sa te tii veselie

Ma duc sa pun la san una piscoata si apoi am treaba multaaaaaaaaa.... desfacut valize, numai vreo 4 la numar pus la spalat, apoi sa iesim la shopping de mancare ca e frigiderul gol si sexy si mai pe seara sa descarc pozele de pe aparat si Cd ul de la nunta, in total vreo 1000 si ceva de poze o sa am de unde alege nu?

Va pup si o duminica frumoasa, ne auzim diseara

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Stumph!
home sweet home, nu?
pai tu nu sti ca gri-ul e in tendintze ? de aia a ramas Bucurestiul cenusiu.. mie oricum imi e dor nespus de el si da peretiii unor case... obosesc... mai ales alea roz turbat... adica ne facem unghiile pink si imbracam fetele in roz, dar sa pui pe toata casa

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mai care a avut de mesterit iar la contul de la picasa ? nu are cineva altceva de facut decat de schimbat nume, poze si alte alea? acum contul nu se mai afisa cu fluturasi2011 ci cu un nume, dyandrey andrew sau ceva de genul asta cine si ce a aavut cu contul acum? de ce ati schimbat numele din fluturasi in ala? l-am pus eu la loc Fluturasi2011 ca asa ne numim nu? nu andrey nu stefan, nu bogdan

Hai ca acum ca am schimbat la loc numele in fluturasi pot sa ma duc sa pun pozele de la intalnirea din Cismigiu tocmai le descarcasem si ma gandeam ca vreti sa le vedeti , deci la incarc acum sa le vedeti Mie mi-a placut la nebunie la intalnire, mai vreauuuuuuuuu.... da cand? la anul mai vin in ro la Londra nu vine nimeni ?

eu in loc sa desfac valize si sa pun la spalat si sa organizez totul ma dau pe net si ma uit la poze boala grea, nu mai am vindecare , nu se gaseste tratament pentru asa ceva

fug la poze si apoi la valizele mele

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput