Citim impreuna - "O zi" - David Nicholls

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Am cumparat cartoiu' - de-aia stiu:)


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pana la pagina 83 amandoua personajele au reusit sa ma calce pe nervi. deocamdata inot intr-un fum de tacos/nachos & co si nu pot decat sa ma intreb de ce naiba nu s-a facut emma vanzatoare de pantofi, ca macar erau alte mirosuri.

dar cartea e ok scrisa (si formatul imi place, mai putin cartonul. dar foaia si distanta intre randuri sunt agreabile - banuiesc ca ar trebui sa ma duc la oculist, maica). adica nu-mi pare rau ca o citesc edit ca am dat send din greseala., nu mi se pare foarte diferita ca atmosfera de precedenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

pana la pagina 83 amandoua personajele au reusit sa ma calce pe nervi. deocamdata inot intr-un fum de tacos/nachos & co si nu pot decat sa ma intreb de ce naiba nu s-a facut emma vanzatoare de pantofi, ca macar erau alte mirosuri.

De ce te calca pe nervi ? Ce anume te calca pe nervi - asta ca sa pot contra-ataca , sa spun si eu ce mi-a placut ...ce inseamna pagina 83 ? tacos-nachos ? Ea e la restaurant si el inapoi in Londra cu Naomi ?

Citat:
citat din mesajul lui corap
dar cartea e ok scrisa (si formatul imi place, mai putin cartonul. dar foaia si distanta intre randuri sunt agreabile - banuiesc ca ar trebui sa ma duc la oculist, maica). adica nu-mi pare rau ca o citesc edit ca am dat send din greseala., nu mi se pare foarte diferita ca atmosfera de precedenta.

Hahahhaa - super, apreciez ca iti place formatul, fontul si distanta dintre randuri . Asta ai scris-o ca sa-mi faci placere, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Mi-a sosit si mie azi la biblioteca...dupa servici, ma duc sa o inhat!

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Gata, o terminai.

E de departe cea mai lacrimogena si tear-jerker-oasa carte pe care am citit-o in ultimii ani dar...mi-a placut! Adica am citit-o intrebandu-ma mereu daca ajung amaratii astia doi impreuna si am suferit cand ...nu cred ca pot sa spun inca ...si mi s-a parut relaxant sa citesc doar cu o circumvolutiune:)))

In rest, dialogurile sunt bine scrise - nu cred ca au avut mult de lucru la scenariu - si prost traduse, trebuie sa cauti cu lumanarea niscaiva introspectie, Emma e o combinatie nereusita de Bridget Jones si Emma lu' Austen (doar poate tocmai de-aia induiosatoare).

Filmul trebuie sa fie absolut ingrozitor! Abia astept sa-l vad!:)))


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Ah, ce nu mi-a placut deloc-deloc e mania asta de a explica totul si de a nu lasa cititorul sa faca nici cel mai mic efort intelectual, obsesia de a trata cititorul de parca ar suferi de un usor retard si cel mai mic spasm creieros i-ar fi fatal.

Take, for example, scena din casa parintilor lui Sylvie, scena cu jocul de societate. Din toata cartea, aia - pentru mine - e singura scena cu adevarat memorabila. Are un potential urias si Nicholls o scrie bine, isi conduce bine personajele dar n-ar lasa nimic neexplicat, nu i-ar lasa in ruptul capului sa-si duca jocul la bun sfarsit singurei si sa se autocaracterizeze.

Voi cum stati?


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Ceva dragut, apropo de tacos, nachos si burritos:)

www.youtube.com/watch?v=M8sZ1DWsAHE" target="_blank">Yo quiero taco bell


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Poate sunteti dragutele sa mai amanati comentariile. Eu abia azi ma duc dupa ea.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Dragutea io nu-s niciodata

Cat despre comentarii, ele pot incepe imediat dupa deschiderea subiectului. Cei/cele care nu vor a citi - nu citesc. Cei/cele care vor a citi - citesc comentariile oricum.

Parca asa era regulamentu'.


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu inca nu am primit-o.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput