Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna Ziua!

Am intrat special sa anunt de intalnire, de ieri dupa amiaza sunt la mama dar de ieri de la pranz pana azi la 11 nu am avut curent electric in Romania lui 2011, de spui ca esti in comunism nu alta a vazut si Nick acum cam cum se traia inainte de 89 ca tot ii povesteam ca stateam la lumina lumanarii Am prins puitn laptopul dar merge netul foarte greu si la fel si laptopul, nu stiu ce are cred ca e foarte incarcat sau are vreun virus ceva, deci o sa fiu scurta ...nu am apucat sa citesc din urma ca de pe telefon nu am avut cum, s-a descarcat si nu am avut cum sa il incarc si semnal prost aici ca maica mea sta intr-o vale deci imi cer scuze, o sa am ce citi cand ajung acasa la Londra

Deci intalnirea o sa vreau sa fie Vineri dimineata sa pot sa am liber mai dupa amiaza ca trebuie sa ajung si la banca sa imi inchid niste conturi si nu stiu pana la ce ora pot face asta, presupun pana pe la 4-5??? deci as putea sta de la 10-11 pana pe la 3-4 e ok asa fetele cu intalnirea?? O sa mai intru mai tarziu pe latopul asta care merge cu viteza melcului turbat sa vad ce spuneti sau daca vreti scrieti-mi un sms ceva pe nr de tel cu nr romanesc , e in lituta cu telefoane , va rog frumos

Va pup si mai intru eu cumva , ori de pe telefon daca ies in fata casei in drum ori de pe laptopul asta din Cretacic

Deja mi-a expirat timpul, ma duc ca aud o Sophie care chicoteste si e in grija sora-mii care voia sa doarma un pic, ma duc sa o eliberez



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Strumph casa de piatra! Multa fericire si sanatate in familia voastra sa aveti!
Deea ce nazdravana ai tu acolo! Condoleante pentru socru.
Simona pupici!Miss u
La multi ani pentru ziua de ieri pentru puiuti de Lavi si Ioana!



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Puiutza mea merge foarte bine de-a busilea prin toata camera intr-o zi a ajuns si in hol. Sta in funduletz bine si dumineca am pus-o la restaurant intr-un fotoliu ca oamenii mari si spre surprinderea noastra s-a ridicat in genunchi.
La bazin ne scufundam de zor. Inoata pe sub apa cam cate 2 metri. Este super. Ma bucur ca ne putem duce la bazin. Dupa ce o scot cu capul la suprafata numai intr-un chicot o tine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele sa fiti atente la prognoza ca la mine ploua de rupe de doua zile

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)



delia, la noi e mare seceta si astia zic ca nu va ploua nici in zilele urmatoare. Au secat lacuri intregi..in locul lor a crescut iarba si pasc oile

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pt 180 ml, 4 cupe de lapte este putin. In 180 ml apa se pun 6 cupe lapte. Mai incearca si varianta asta plus 2 cupe cereale.
La ce ora ii dai ultima masa? ...sa nu fie prea devreme..mananca tot? cat mananca pe timpul zilei?




cerealele mele au si lapte praf inclus. de aceea am inlocuit 2 cupe lp (din totalul de 6) cu 2 cupe de cereale+lp.

ultima masa la ora 9.00-9.30. manaca cam 150ml din biberon. cand ii dau bibe + san nu am cum sa masor
in timpul zilei mananca LM la cerere. nu am numarat mesele. in ultimul timp trebuie sa-i bag sanul de vreo 4-5 ori in gura ca sa accepte. incepe sa strambe din nas. e posibil sa-i placa mai mult la bibe. apa si ceaiul, mai nou si lp, le accepta imediat din bibe.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



eu m-am ametit de tot...tu ai diversificat-o? sau ii dai numai suc de fructe? Ai grija cu apa si ceaiul ca nu sunt hranitoare deloc doar ii umplu stomacelul. In loc sa poata papa lapte, stomacul sa fie plin cu apa si ceai.
...sau poate doar trece print-o perioada de mofturi si figuri

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

2 intrebari:

1. voua va cade parul? ce este de facut?
mie imi cade f tare. la Daria in manute gasesc mereu parul de-al meu, desi tot timpul il am strans in coada.

2. cum mai tineti bebeii in casa? pe jos? in tarc?
de cand a cazut din pat, mi-e frica sa o mai tin pe canapea. as vrea sa cumpar un tarc cu gardulet de lemn (patut din plasa am, dar mi se pare prea mic). ceva de genul asta are cineva? http://www.at4.ro/parc_pliant.html costa cam 300ron

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Irinuca si mie imi cade parul teribil,peste tot prin casa gasesc parul meu,nu mai zic ca David este de ajuns sa intre putin in el si iese cu mana plina...Momentan aplic ,sau incerc sa aplic ca nu prea ma tin de treaba..o masca:un galbenus de ou,1 masura ulei de ricin,2 masuri miere..o pun pe par cu perie de vopsit si o las 15-20 minute,apoi spal..ar tb sa se regenereze..Am mai aplicat trucul asta mai demult cd aveam aceleasi probleme..

Legat de problema 2 sperca ai primit raspuns ca si eu sunt curioasa..Si David face tumbe si in curand il gasesc pe jos,,,

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

am vazut ca a intrebat cineva in ce tinem copii in timpul zilei, eu mi-am furat o rau pentru ca il tineam pe luca pe cubul acela de piele in centrul de activitati si ei bine, intr o zi aud un zgomot puternic BUF si cand ma duc in sufragerie il vad pe jos. mi a stat inima nu alta, a inceput sa planga dar i a trecut destul de repede, oricum a fost cumplit in secunda 2 am intrat pe net si am comandat un tarc de lemn modelul asta : http://www.e-kid.ro/shop/product.php?id_product=18 ; am vazut ca il pot pune si patrat lucru care mi a convenit ft mult pentru ca m am gandit k luca deocamdata e prea mic sa stea pe jos ca nici nu sta in fundulet bine. asa ca din tarcul asta am imprejmuit cubul pe care statea el deocamdata ca sa nu mai cada de pe el, norocul e ca vine la fix. mai tarziu o sa il fac hexagonal si o sa stea sa se joace in el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Puiutza mea merge foarte bine de-a busilea prin toata camera intr-o zi a ajuns si in hol. Sta in funduletz bine si dumineca am pus-o la restaurant intr-un fotoliu ca oamenii mari si spre surprinderea noastra s-a ridicat in genunchi.
La bazin ne scufundam de zor. Inoata pe sub apa cam cate 2 metri. Este super. Ma bucur ca ne putem duce la bazin. Dupa ce o scot cu capul la suprafata numai intr-un chicot o tine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011


wow, super Felicitari!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, daca pt toate e bine dimineata sa ne vedem , atunci asa facem. Desi mie mi-ar fi fost mai bine dupa-amiaza...Catalina doarme in mod normal dimineata pana spre ora 10 si deci vineri o sa-i cam sucesc programul..dar asta e. Nu pot rata o intalnire cu strumph si Sophia . Pe retsul fetelor poate le mai pot vedea dar pe Strumph poate doar anul viitor


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Lalely,Irinuca si eu in urma cu doua luni eram tot asa. Nu prea ai ce face,am auzit ca e ceva normalsi trece de la sine. Eu amtaiat 10 cmde par si cam atat. Oricum nu strica niste masti, si eu ar trebui sa fac.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput