Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

am terminat si cu marul si am trecut sa va salut

ailed ba da, sunt prieteni, o sa discutam despre asta dar mi-a fost si mie jena (culmea!) ca am zis ca poate o iau in nume de rau ca le critic copilul sau ceva, cand eu cu copilul nu am nimic k doar n are nici o vina, eu am cu ei...dar mai las sa treaca putin timp ca inca ma simt ca iau foc atunci cand imi amintesc

irinuka multumim de complimente, da, cand semnam acolo era in calitate de martori

intalnirea de vineri: subscriu si eu la ce a zis pisuc, ce ramane cu ea? o facem dimineata? eu dupa ce am insistat pentru dupamasa am aflat ca nu mai pot decat dimineata pentru ca o sa plecam la munte, sotul meu nestiind nimic de intalnirea asta a comandat un gard nou pentru casa si vin baietii sa il monteze, plus inca niste muncitori sa ia masuri pentru geamuri si izolatia casei (ne pregatim de santier), noi o sa trebuiasca sa fim in busteni pe la 6 asa ca acum nu pot decat dimineata, daca e dupamasa cred ca stau jumatate de ora si plec si nu vreau asa putin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele sa fiti atente la prognoza ca la mine ploua de rupe de doua zile

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va

sunt si eu pe aici....dar nu am mai scris nimic...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Irinuca draga, uneori trezirile de noapte nu tin de mancare, cat mai ales de cat de obosita este peste zi. In mod oarecum paradoxal, daca e prea obosita va dormi mai prost - deci e important sa se odihneasca si ziua dupa intervale de 2, maxim 3 ore de trezie. Vezi si blogul lui Easy Peasy (da asa pe google) - a scris ieri chiar din experienta ei de mamica...



am citit de ieri. am vazut si comentariul tau. nu este obosita. peste zi sta max 2h treaza si apoi o culc. imi da si ea semne ca ii este somn (manute la ochi, un scancit special)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pt 180 ml, 4 cupe de lapte este putin. In 180 ml apa se pun 6 cupe lapte. Mai incearca si varianta asta plus 2 cupe cereale.
La ce ora ii dai ultima masa? ...sa nu fie prea devreme..mananca tot? cat mananca pe timpul zilei?




cerealele mele au si lapte praf inclus. de aceea am inlocuit 2 cupe lp (din totalul de 6) cu 2 cupe de cereale+lp.

ultima masa la ora 9.00-9.30. manaca cam 150ml din biberon. cand ii dau bibe + san nu am cum sa masor
in timpul zilei mananca LM la cerere. nu am numarat mesele. in ultimul timp trebuie sa-i bag sanul de vreo 4-5 ori in gura ca sa accepte. incepe sa strambe din nas. e posibil sa-i placa mai mult la bibe. apa si ceaiul, mai nou si lp, le accepta imediat din bibe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pt 180 ml, 4 cupe de lapte este putin. In 180 ml apa se pun 6 cupe lapte. Mai incearca si varianta asta plus 2 cupe cereale.
La ce ora ii dai ultima masa? ...sa nu fie prea devreme..mananca tot? cat mananca pe timpul zilei?




cerealele mele au si lapte praf inclus. de aceea am inlocuit 2 cupe lp (din totalul de 6) cu 2 cupe de cereale+lp.

ultima masa la ora 9.00-9.30. manaca cam 150ml din biberon. cand ii dau bibe + san nu am cum sa masor
in timpul zilei mananca LM la cerere. nu am numarat mesele. in ultimul timp trebuie sa-i bag sanul de vreo 4-5 ori in gura ca sa accepte. incepe sa strambe din nas. e posibil sa-i placa mai mult la bibe. apa si ceaiul, mai nou si lp, le accepta imediat din bibe.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


e posibil... dar depinde si ce ai papat tu... sau daca te-ai enervat....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am intrat sa vad ce faceti si apoi vreau sa ma apuc de curatenie si spalat. cine are un pic de chef sa arunce si la mine

ailed vad ca si tu esti pusa pe fapte mari ...mancarici multe

deea condoleante.
chiar ca papa bine Anna, chiar mult mi se pare mie.
pai Anastasia nu mananca supita mai mult de 80. zilele astea a mancat numai 50 gr. nu stiu cum ai vostrii mananca asa mult.
fructe mananca mult, iaurt la fel, branzica...dar legumele nu cred ca-i plac ca alta explicatie n-am.


bb_yasmi ce faci?

cami faci ceva special cu nucile? dulceata, o dai la masina pentru prajituri? mie mereu mi-a fost groaza de curatat nuci. si imi aducea matusa-mea asa multeee.....

pisuc spor la lucru

viss ce dulci sunt bebeii...ce castronoi mareee le-ai facut au papat tot? tare scumpi sunt

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am facut snitzele, ciorbitza de fasole uscata, salata de cruditati...
pt bb am facut fasolica verde cu rosie , ceapa, telina si morcov.... poate papa...iaurtul cu banane si cu biscuiti a fost esec.., l-am papat eu... acum ii fac niste laptic si ne imbracam sa plecam sa o luam pe Maria de la scoala...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!
Am intrat pe fuga sa vad pozele si sa va salut ca timp pt citit si povestit nu prea avem.Tatal meu pleaca vineri dimineata si de atunci ne revine programul la normal.In rest noi suntem bine !
Am vazut numai copilasi minunati in albumele lui : Scrish, Yoni, Madutz, Viss, Irinuk si sper ca nu am uitat pe nimeni. Toti sunteti superbi si parca asa mariiiiiiiiiiii!
Deea, nu am apucat sa citesc dar am zarit o fraza si iti sp si eu sincere condoleante!
Strumpitz ,cu intarziere spun si eu casa de piatra si numai bucurii!
Va pupam pe toate si pe toti cu mare dor!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare din nou

la noi e f frumos afara inca
si am iesit cu fetele pana acum
cand le-am dat papa
si le bag la smnic
vad ca deja a inceput putin vant
si sa apara ceva nori
sa aveti o intalnire placuta cu strumph


Mergi la inceput