Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...

Ma bucur ca suntei active si ca aveti timp...eu tb sa ma tin dupa David,cum ma vede cu laptopul sare pe el sa ii scoata tastele...Inca mai iesim si dimineata afara si chiar nu prea am timp sa intru..Va citesc insa printre picaturi si cu Dav in bratuc!!!

Super ca va intalniti..cred ca va iesi foarte bine..asteptam poze!!!

Scrish ai fost superba..mi-a placut rochia si coafura la nebunie..Chiar ai avut prestanta!!O nasa de nota 10+ ca si Mada!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely

mada din pacate si eu lui luca o sa i sucesc putin programul cine mai vine? noi 2, pisuc, shtumph evident...viss, miki voi ajungeti vineri de dimineata? miki oferta mea e inca valabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetelor, ce rau imi pare ca nu sunt si eu cu voi la intalnire...si un sfat pt fetele care sunt la primul bb:
e bine sa aiba bb un program, dar nu-l bateti in cuie... ca asa se invatza.... eu stiu pe cineva au copii 2 ani si 4... ei au ore fixe si acum de detoate.....si daca Doamne fereste nu sunt unde sunt ei obisnuiti e jale!Mai aveti si voi viatza!....


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

lalely

mada din pacate si eu lui luca o sa i sucesc putin programul cine mai vine? noi 2, pisuc, shtumph evident...viss, miki voi ajungeti vineri de dimineata? miki oferta mea e inca valabila

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


complicat rau..sunt xcu amandoi pe cap ca vlad imi face febra de 2 zile si nu reusesc sa-l pun pe picioare..acum face ca un magarus in piept si pune manuta acolo, deci cred ca-l doare..e o tuse seaca urata, parca behaie scuzati expresia dar nu stiu cum sa explic..a fost pediatra si l-a vazut insa nu i-a dat nimic in afara de antitermice vreau sa ajung din nou la doctor cu el, de data asta ma duc la cmu..
in plus, sunt suparata ca pleaca si sotul din tara si raman singura cateva zile.. si mama vrea sa-l ia pe vlad la munte vineri..nu stiu ora si nu stiu daca il las in starea in care e acum..
deci mai sunt multe de lamurit la mine pana vineri..stabiliti voi si eu o sa anunt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

miki imi pare rau multa sanatate lui vlad, sa se faca bine repede repede! daca se iveste vreo solutie sa imi spui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna seara!

am trecut sa va salut si sa vad ce mai ziceti

alexina - am o casuta normala, nu o ditamai vila, dar sambata viitoare nasesc si vreau sa fie casa luuunnnaaa...asa ca m-am apucat de frecat din timp

deea - condoleante

ailed - pupici pentru progresele facute de dodo;o felie de cozo si pentru mine???

ally - pupicei

felicitas - multumim de urare si pupici pentru miriam

miki - sanatate multa lui vladut



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

n-am facut cozo, ca n-a vrut Maria
Miki, sanatate lui Vladutz... da-i niste Stodal sau Humex pt tuse neproductiva...si daca poti niste Baraka de 100 mg...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

n-am facut cozo, ca n-a vrut Maria
Miki, sanatate lui Vladutz... da-i niste Stodal sau Humex pt tuse neproductiva...si daca poti niste Baraka de 100 mg...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




ehe..am ajuns deja la urgente la cmu ca se sufoca in somn la pranz..i-au facut pe loc o injectie cu dexa si ne-a trecut pe antibiotic si aerosoli cu adrenalina si dexametazona..si niste picaturi..
se pare ca e destul de grav, o laringita acuta..facea ca un astmatic si acolo avea 39 febra desi ii dadusem inainte antitermic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello mamici si bebici!

Am ajuns si eu la zi cu cititul... noi sintem la munte de o saptamana si tare bine a fost ca am evitat canicula.

Strumphitza CASA DE PIATRA si SA VA FIE DE BINE INCRESTINAREA PISCOATEI!!!

Scrish, Madutza ati fost niste nasici superbe, atat de elegante si atat de tinere !

Irinuca cred ca la Daria e puseul de crestere de la 6 luni... si eu am trecut prin asta cu L - s-a trezit timp de o saptamana sa pape la 1 si la 4 noaptea , apoi a continuat sa se trezeasca chiar mai des, de 4-5 ori pe noapte urland rau o puneam la san numai ca ea nu papa, ci doar molfaia la tzitzi ca la suzeta, dar nu o puteam impaca cu suzeta ca urla daca i-o bagam in gurita ... si acum se trezeste de 2-3 ori pe noapte si reusesc in general sa o readorm cu suzeta, daca nu-mi iese ii dau san, dar tot molfaie la el degeaba eu incriminez dintii......are si ziua reprize de urlat isteric de cate o ora, nu mai mananca cum trebuie, sare peste mese (eu inca nu am inceput diversificarea), ziua nu mai doarme aproape deloccc, seara face putina febra pana in 38 grd C ...pediatra a zis ca se vad alveolele incisivilor de jos

Alexina sa nu fie dintisorii de vina pentru apetitul alterat al micutei...la noi asa este!

Viss te cred ca te-ai panicat rau cand ai vazut o criza de plans adevarata...poate ii dau dintisorii...eu ce sa mai zic ca sint obisnuita, a mea urla rau pana se invineteste din diverse motive, dar in general cand e foarte obosita si nu vrea sa adoarma neam, eu acum ma panichez uneori doar daca urla toata ziua cu mici pauze, innebunesc ca nu reusesc sa o adorm dar de indata ce doarme macar o ora isi revine si e vesela si mie imi vine inima la loc...nu am ajuns cu ea la urgente pana acum din cauza urlatului isteric ca mereu s-a rezolvat cu somnn si sper sa nu ajung...cred, intr-adevar ca si eu m-as fi speriat sa vad o criza de plans daca as fi avut ,un copil tare linistit care doar maraie sau se tanguie cand il supara ceva nu urla din toti rarunchii ca a mea pana se albastreste, se opreste din respirat, se ineaca efectiv, apoi tuseste, ia o pauza, se odihneste si o ia de la capat ... asta e "spasmul hohotului de plans" ca la carte - asa-zisa apnee, dar stai linistita ca respira, insa e firesc ca trebuie sa faci ceva sa-l scoti pe bebe din starea asta, dar nu sa-l zgudui sau sa-l intorci cu capul in jos pentru ce e foarte periculos pentru bebelusi lucrul asta, pot sa faca hemoragie cerebrala...eu incerc diverse alte chestii, un stimul puternic (zornai o jucarie foarte aproape de ureche, daca e noapte si intuneric in camera aprind brusc lumina etc.) sau ii suflu in fata- asta merge intotdeauna si se opreste o perioada din urlat. Sper sa nu te superi ca ti-am zis, dar mai mult de asta am intrat sa te atentionez! Bebeii sint superbi! PupiciIar in ceea ce o priveste pe soacra tu stai linistita si vezi-ti de treaba, eu am stat un an fara sa vorbesc cu viitoarea soacra (inca nu eram casatorita cu sotul)si locuiam intr-un apartament toti trei, voi la casa nici atat nu veti avea ocazia sa va intersectati, mai ales daca aveti intrari separate...mai important este sa nu se creeze tensiuni intre tine si sot ca la noi au existat si a trebuit sa ne mutam noi intr-un final ca sa traim linistiti si sa nu ne mai ciondanim din cauza ei.

Miki m-ai emotionat cu plecarea lui Vlad la gradinita Multa sanatate puiului!





.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

vai fetelor mi-e rau de mor
\am de cativa ani niste dureri de stomac f aiurea
si recunosc c din cauza sarcinilor consecutive nu am ajuns la medic
ma doare atat de tsreeeeeeeeeeeeee
offfffffff
am luat [pastilele cu care ma fac bine
si v-am citit
sper sa ma lase mai repede ca nu pot dormi
si mi =e un somn de numaaaaaa

miki multa sanatateeeeeeeeeeee
asta deja a cules-o de la gradi???????????/
offfffffff
ce urat cu febrele astea
da va scapa de ea datorita antibioticului
ce antibiotic v-a dat?
la care cmu mergi?
ca am si eu o prietena
csre face garzi la unul
si e f buna pediatra
desi e f tanara

strumph multi pupici
sa aveti o intalnire placuta
cat despre banca eu zic sa mergi dimineata
sa nu laasi pe seara
ca nu se stie

Mergi la inceput