Floricele mai-iun2010.Felicitari Nana,Tigruta (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna dimineata!

cris multumesc pt ! Mi-ai luat-o inainte.
Si pt felicitari!

Dar, va servesc si eu cu www.artdevivre.ro/wp-content/uploads/2011/02/coffe1.jpg" target="_blank">una !


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Nu e cam tare?



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


E tare buna?
E buna pt cele care n-au dormit , ca mine..facem mutarea Ioanei din tarc in patul mare , sa se ridice singura din pat sa faca pipi.
Dar tot ne cheama pe noi. Asa ca avem doua trei treziri / noapte pt pipi. Ziua se da singura din pat.
Uneori vrea sa doarma in tarc..n-a renuntat definitiv la el.

In final, daca e tare cafeaua, va dau una m slaba..mai pe la pranz.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna fetelor..Nu am mai avut timp de net in ultima vreme dar de citit v-am mai citit..noi am avut bronsiolita, am fost internati o zi si a fost groaznic, Luca numai in brate mi-a stat dar important e ca acum e bine..Tot ii apar pe picioruse, adica pe talpa, pe degete(pe laba piciorului) niste besici cu lichid, doctorita a zis ca e de la mancare dar nu stiu cum sa fac sa-mi dau seama de la ce..ce ar trebui sa elimin mai intai din alimentatie????
Vreau sa felicit gravidutele si sa le doresc o sarcina usoara...
si sa va spun ca si noi suntem in 6 sapt..inca nu am fost la medic dar sper sa fie totul bine..tineam sa va impartasesc si voua aceasta veste minunata desi nu am mai zis nimanui, decat sotului normal si lui Luca
Va pup si va doresc o zi minunatat..

Elena mami fericita de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Fetelor, multumesc de cafea! Era fara cofeina, nu ?

Cris

Wow, Elena, felicitari pentru burtica !!! Si eu azi am sase saptamani fix! Suntem iar colege de odisee? Imi pare tare rau de problemele cu Luca, tare nasol trebuie sa fie... Ma bucur tare mult ca e mai bine acum. Despre besicute nu stiu ce sa-ti zic, ca noi n-am avut asa ceva. Nu stiu nici de unde sa incepi cu scosul alimentelor, pediatra voastra ce v-a sfatuit? A mancat ceva nou cam pe vremea cand au inceput bubitele? Tii minte sa fi papat cam aceiasi chestie sau combinatie inainte de eruptie?

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Da nana suntem din nou colege..eu am dpn pe 15 mai 2012 dupa calculatorul de pe dc..tu ai fost la medic??
Problema e ca n-am fost atenta, nu stiu de la ce ar putea fi..doctorita a mentionat oua, smantana..deci mai intai cred ca am sa elimin oul sa vedem..

Elena mami fericita de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Astazi va servesc cu o cana de ceai.
Sunt racita cobza!
Nici bine n-a inceput gradinita ca a si adus Ioana raceala.
Ea si-a revenit. I-am dat doua zile sirop www.farmaciastejara.ro/indian-herbal-cough-kalp-p-3523.html" target="_blank"> Indian Herbal Cough Kalp.
Iau si eu, dar la mine s-a "agravat" ca am mancat acum doua seri o inghetata.

tigruta wow..! Felicitari!
Sarcina usoara iti doresc, cu un bebe sanatos nascut la termen!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata fetelor !

Alina, multumim de ceai! sa treaca repede raceala.

Elena, eu am fost deja la medic la aproape cinci saptamani si am si primit tratament, ca am avut sangerari. Cu antecedentele mele nu m-am riscat sa nu vad ce si cum pana acum. Ma duc din nou cam peste doua saptamani, cand o sa am si rezultatele la analize. Tu cand te duci sa vezi samburelul?

Eu sunt in stare de soc de aseara, de cand a venit Florin acasa si mi-a zis ca a murit un prieten de-al nostru... Se trezise de dimineata cu o durere de umar, a luat un algocalmin si i-a facut sotia masaj, apoi a inceput sa se inece si sa nu mai poata sa respire, a intrat in coma si mai tarziu a murit la spital. Facuse de fapt un infarct. Nu-mi vine sa cred: era un om in floarea varstei, puternic, activ, vesel, vorba aia, "plesnea de sanatate". Si ce ma revolta, e ca s-ar fi evitat toata tragedia si durerea familiei cu un nenorocit de control medical de rutina, cu un simplu EKG si o analiza de colesterol... Insa din pacate traim intr-o tara in care a nu merge la medic si a nu face analize cu anii e de-a dreptul o mandrie nationala...

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna si de la noi!
Elena, felicitari pentru sarcina....sa fie cat mai usoara si sa ai un bb santos frumos!
Cris...inca nu stiu ce este....pe 4 oct ma duc la consultatie si pana atunci astept rezultatele bitestului.
Nana...imi pare rau pt vestea pe care ai primit-o..incearca sa nu te consumi prea mult....sa ai grija de bb.
Mi-e teama ca planurile mele de a o alapta pe miruna pana cd apare bb se spulbera incet-incet. La fiecare alaptat simt cum ma irita sfarcurile si nu mai am stare. Ea se eerveaza cd nu-i mai dau....si uite asa apare cercul vicios. Nana, tu cum esti? au inceput ceva dureri sau disconfort?
Nicoleta cd se intoarce....sau ne-a parasit si ea?
Alina....sanatate multa....bine ca Justina nu a racit si ea. As manca si eu o inghetata...
Pup fete

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


n_a_n_a multumesc!
Imi pare rau, de vestea prietenului!
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
De aia e bine sa facem analize/controale macar o data/ an.
Am zis sa fac si eu un control, dar sa vad cand..ca nu tb amanat.
R.cata multumesc!
Da, incerc sa stau cat m departe de Justina.
Asta imi mai tb sa raceasca si ea.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cata, same here cu alaptatul... Sfarcurile imi sunt parca tot mai sensibile, si cand e mai agitata si ma apasa mai tare cu dintzocii parca nici eu nu mai am stare. Si la fel si Adelina, daca-i iau tzitzi e maaare jale. Inainte, noaptea cand vedeam ca a atipit scoteam sanul din gurita ei si ii dadeam suzeta si se culca instant; acuma ar sta numai cu tzitzi in gura, daca-i dau suzi o arunca si iar apuca sanul - exact ca bunicul meu care adoarme de sforaie la televizor si in secunda in care il inchizi se trezeste si iti zice ca el se uita inca . Da' parca n-am suflet sa o intarc, ca-i tare atasata de san... I-am cumparat un biberon de la Chicco, din ala care seamana cu tzitzi, si de o saptamana am inceput sa-i dau dimi si seara lapte de vaca pasteurizat, sa o pregatesc treptat pentru momentul in care nu voi mai avea lapte. Nicio asemanare in mintiutza ei intre biberon si san; nici nu vrea sa ii zica lapte, spune ca bea "apa" - si asa si procedeaza: trage cateva guri, face pauza, iar mai ia o gura, nici vorba sa suga ca de la san... Poate n-am luat tetina potrivita (eram ca vaca la poarta noua in farmacie, la raftul cu biberoane ), ar fi trebuit sa iau una mai mica - am luat una pentru 6 luni +, si parca curge cam tare. In plus, ginecologul meu, tata de trei baietei alaptati, si care e mare sustinator al alaptarii, mi-a dat "tema de casa" sa ma gandesc bine ce efecte psihologice are alaptatul in tandem asupra copilului mai mare, ca lui personal nu i se pare tocmai safe. Am mai citit si eu una, alta, si hotararea mea de a merge pe tandem, parca nu mai e atat de hotarata... Tu cum vrei sa procedezi?

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput