Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

si eu ii dau jucariile de pe jos la inceput le spalam cu apa si sapun, de sterilizat nici vorba. acum le spal o data pe zi cu apa si sapun si gata.
pe mine ma enerveaza daca vine cineva si ii pune mana pe jucarii, ma dispera. atunci nu i le mai dau, mai intai le spal.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




mine nu-mi place cand vine cineva si o ia de manuta, sau o pupa pe mana ..ea care e mereu cu mana in gura..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina eu mai calc hainutele Anastasiei.

strumphitza sper ca ati ajuns bine. abia astept sa te vad miresica

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu ii dau jucariile de pe jos, le mai scutur pe alea care scapa pe jos afara....cu suzeta o mai sterilizez odat pe saptamana...
andra mea papa asa:
- dimi 7-8 lapte cu cereale 170-180 ml 5 cupe de lapte si doua de cereale cu lapte.( dupa somn 1- 2 ore).
- 10-11-11.30 fructe cu branza sau cereale nu le-am cantarit, dar nu f mult max. 80 cred... de obicei ii mai dau niste lapte ca la noi fructele sunt bleah( somn max 30 min)
-2.00 -3.00piure din legume cu branza sau carnitza si laptic in completare max 100 ml, daca e f obosita sau nu am timp mai papa cateodata laptic cu cereale 180 ml( teoretic doarme 1-2 ore)
-17.00-17.30 laptic cu cereale din cele cu fructe facut fluid la bibe
-21-21.30 laptic 180 ml cu cereale.. cateodata ii dau ceai la 20.00 cand are mesele prea devreme si atunci papa la 22 cina.. somn 22-22.30-7-8


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu ii calc rufele Andrei pt ca detest sa o imbrac in lucruri sifonate... nici eu nu ma imbrac in lucruri sifonate, nu?
si mada apropo de calendar... mie si cu contraceptive nu-mi vine regulat...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza asta nu mai zic...cand o ia cineva de manuta imi vine sa-i bag una. parca n-ar gandi si oamenii astia, ei cu mainile pe bani, pe telefoane pline de jeg apoi pun mana pe manutele lor.... eu mai nou le zic sa nu-i puna mana pe manute. m-or crede nebuna dar nu ma intereseaza bine, le zic la unii dar la altii nu mai apuc ca deja sunt cu mana pe manuntele ei.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza asta nu mai zic...cand o ia cineva de manuta imi vine sa-i bag una. parca n-ar gandi si oamenii astia, ei cu mainile pe bani, pe telefoane pline de jeg apoi pun mana pe manutele lor.... eu mai nou le zic sa nu-i puna mana pe manute. m-or crede nebuna dar nu ma intereseaza bine, le zic la unii dar la altii nu mai apuc ca deja sunt cu mana pe manuntele ei.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



sau pe picioare, ca si ele sunt in guritza acum... Andra isi scoate sandaua si o roade

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca ce frumos a fost in Delta. ce i-a placut Dariei, se vede este o dulce

stefy ce dulce este puita, ce mare s-a facut, ce papa ea acolo

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed da, si piciorusele sunt in gurita, asa-i.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


fetelor, eu va tot aud cu cartoful dulce...dar asta normal ce are? ii sta in gat? parca noi am crescut cu cartofi dulci si alte minuni. eu ii dau cartof normal si gata ca doar n-are nimic. sincer nici nu m-am uitat de nici un cartop dulce, stiu ca exista si din ala dar tot cartof este la urma urmei.

toate mamicile si bebeii dulci.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy la faza asta cu " parca noi am crescut cu ...." lucrurile au evoluat ff mult de cand am fost noi bebelusi, avem acces la mai multa informatie....la alimente mai bune. de ce sa nu le oferim copiilor nostri ce e mai bun??
uite aici cateva informatii despre continutul cartofului dulce, daca vrei mai mult poti da un search pe google:
"Vitamina A (sub forma de betacaroten) este vedeta incontestabila a cartofului dulce. Practic, o suta de grame asigura chiar de trei ori necesarul zilnic al organismului pentru aceasta vitamina! Prin urmare, e necesar doar consumul unui cartof mediu, de 30 de grame, pentru a va umple de vitamina A utila. Vitamina C si manganul au si ele o concentratie importanta, de aproximativ 30% din necesarul zilnic, la 100 de grame. Urmeaza apoi cuprul, fibrele si vitamina B6 (15%), potasiul si fierul (10%). Ca si continut, tot la 100 de grame, intr-un cartof dulce se gasesc 20 de grame de carbohidrati, 1.6 grame de proteine si 0.1 grame de grasimi.

Cartoful dulce contine proteine care au capacitati antioxidante importante. Practic, un cartof mediu produce o treime din cati antioxidanti produce in mod normal organismul, singur. Vitamina A si vitamina C au si calitati anti-inflamatorii, reducand efectele crizelor de astm, osteoartrita sau de artrita reumatoidala.

Un surplus de vitamina B (care se gaseste in acest tip de cartof) reduce riscurile atacurilor de inima. Daca sunteti fumator, traiti alaturi de o persoana care fumeaza sau munciti intr-un mediu in care colegii fumeaza fara jena, atunci o dieta bogata in alimente care au un continut ridicat de vitamina A va poate fi de mare folos. Un element chimic continut de tutunul de tigara are, din pacate, proprietatea de a estompa vitamina A din organism, asa ca trebuie contrabalansat cu un consum de alimente bogate in aceasta vitamina, printre care si cartoful dulce."


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

neata si de ;la noi

nu am cirtit de ieri nimic
recuperez si vin

vreau doar sa zic ca daaaaaaaaaaaaaaa
yasmi arati superbbbbbbbbbbb
imi plac f mult pantofii
si coafura e minunataaaaaaaaaaa
iar rpochita ti se potriveste cxa o manusa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




sar'mana!!
ce fac fetitele???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput