Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada de abia astept sa te vad si eu!! si pe cris!!! eu astazi ii fac pt prima data ficatel de porumbel. asa ca nu ii mai bag diseara si mamaliguta cu iaurt si branzica ca e suficient pe ziua de azi.,probabil ca maine ii voi da.

alexina voi pune o poza imediat. esti???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

bravo bebe!!!...eu i-am dat cereale in farfurioara, din acelea care au laptic inclus, la 130 ml 9 masuri..si le-a papat f bine...incearca si tu sa ii dai mult..

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia


Stefy tu ii dai cerealele tot la ultima masa de seara? Aseara i-am marit cantitatea de cereale si cred ca a durut-o burtica, ca pana la oa 2 noaptea s-a foit continuu si se trezea mereu. I-am dat putina apa la ora 2 si a adormit bustean. Intr-adevar s-a mai trezit la 5.30 sa manance.Tu ii dai apa sau ceai dupa cereale?

Madutza si noi am fost la Belciugatele la o nunta. Superb!

Miki felicitari pt prima zi de gradi a lui Vlad!

Nu mai am timp sa citesc ca s-a trezit pufoshenia









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hello!

Am trecut doar sa va salut, scurt pe 2 pentru ca scriu de pe telefon . Suntem in masina in drum spre mama, abia astept sa ajung dar abia suntem in ploiesti, mai este pana sus in nord. Piscoata baga nani, e rupta franta, ieri am avut o zi superba in Bucuresti , socrii au ramas placut impresionati si la cina am fost la Caru cu bere si am mancat romaneste, le-a placut tare mult, si vinurile la fel, vor sa cumpere cateva lazi sa ia cu ei in UK cica sa puna un transport Cargo ca asa simplu cu avionul nu merge. Ar trebui sa ma apuc de afaceri sa export vin in Uk.
Abia astept sa ajung la munte sa vedem cum o sa le placa pe la manastiri. Am emotii si pentru sambata dar incerc sa nu ma stresez ca sunt sigura ca va fi totul minunat
Nu mai stiu ce sa spun,ar fi mai multe dar de pe telefon nu e usor de scris romane,le pastrez pentru cand ajung la un laptop
Va pup si continui sa va citesc dar mai greu cu scrisu acum, poate sapt viitoare dupa ce pleaca socrii si ramanem numai noi va fi mai usor




_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi si cartoful normal contine toate astea numai ca in cantitati mai mici. au evoluat nu zic ca nu, dar acum nu trebuie sa devenim asa obsedati ca vai sa nu-i dau aia sau vai sa-i dau aia neaparat....
mai demult cu atat de putina informatie cat era, erau copii si oamenii mult mai sanatosi ca acum. acum parca am devenit obsedati cu toate, cu bio, cu natural 100%.....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza super ca v-ati simtit bine. drum bun, sa ajungeti cu bine.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, cartoful dulce este mai "bogat" in continut pe langa cartoful clasic. nu devii obsedat daca alegi intre 2 alimente pe cel cu proprietati mai bune. probabil ca pe vremuri erau oameni mai sanatosi pt ca aveau hrana peocurata din gradini, de la tarani..dar acum se cauta cat mai mult bio sau alte alternative pt ca, chiar si taranii (unii) folosesc ingrasaminte/chimicale.
iar daca pe vremea cand eram eu bebe nu a fost avocado de exemplu usor de procurat si nu am beneficiat de calitatile lui asta nu inseamna ca nu ii voi da copilul meu doar pt ca asa am crescut eu.

strumf sa aveti parte de un concediu de vis.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi da sunt de acord cu tine
de aceea evoluam
ca sa invatam cat mai multe
sa incercam alimente noi
astea sunt practic beneficiile globalizarii
asta e avantajul democratiei
deci sa profitam
roxy nici eu antoniei nu i-m dat multe
dar nu pt ca nu am stiut de ele ci pt ca nu a vrut ea
sa incerce nimic
acu petra pofteste
ii dau din mancarea mea
si linge orice
dulce sarat oriucum ca pofteste
se uita in gura mea
e normal sa dam copiilor
diverse alimentye
si sa le incercam pana una alta si noi
cum cumparam haine fgrantuzesti
de la z
sau de alte nationalitati
si nu ne mai multumim cu cele romanesti sau turcesti
asa dam si mancarea
acu depinde de fiecare copil
da ti-e drag sa ai un copil mancacios
care nu refuza hrana care i-o dai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu am zis ca nu sunt tare stricta cu mesele
dar cele inlocuite i le dau mereu
adica masa de pranz
cu piure de legume
si masa de seara
cereale cu lapte
date cu lingurita
pai daca bagati cereale in bibe ce diversificare mai e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

semnez si eu contica!!!!
vreau sa ma plang si eu un picut si nu am cui...asa ca ma plang la voi
sunt un picut ingrijorata cu puiutul meu...ea este o papacioasa de fel,dar cu piureul de legume (cartof dulce,morcov si dovlecel) nu se prea impaca....ieri a papat cca 100 ml si azi 80 ml..se straba la el ca la poame acre... este normal, fiind un gust nou sau ?????

fug sa bat un cui si revin sa citesc ce ati barfit pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

eu am zis ca nu sunt tare stricta cu mesele
dar cele inlocuite i le dau mereu
adica masa de pranz
cu piure de legume
si masa de seara
cereale cu lapte
date cu lingurita
pai daca bagati cereale in bibe ce diversificare mai e?


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



E O DIVERSIFICARE MAI RAPIDA.....Eu i-am dat Mariei intotdeauna lapte cu cereale la bibe seara si la Andra fac la fel... grisul cu lapte il l-am dat la farfuriutza, cerealele cu fructe la fel... dar laptele cu cereale il dau la bibe

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput