Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy..ma simt vinovata ma bucur ca ai revenit...te-am chemat de atatea ori.... branzica cu lamaie: cand da laptele in clocot storci picaturi de lamaie pana se branzeste. apoi o storci de zer, dar nu de tot sa fie seaca. cartoful dulce este fff bun la copilasi.eu doar cartof dulce folosesc.

lalely, deea

miki cum a decurs prima zi la gradi a lui vlad??

cris nu ai mai primit pozele de la nunta???

mada sa inteleg ca ai poze de la nunta si noua nu ne arati??

la multi ani luca de alina!!!!!!!!!. mami ce mai faci???

dorina cum a fost zborul??

happy i-a trecut varicela mariei??

ally drum usor sa ai!! sa conduci cu grija!

simo , mami, cum a fost azi prima zi de scoala/.gradi??








mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely ce frumos e davidutu!!!! si ce seamana cu mamica lui

stefy am vazut si eu pozicile cu printesica mie mi se pare ca seamana cu tine!!

miki ce frumoasa si ce mare a crescut nepotica!!! iar copilasii tai sunt minunati!!!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

stefy..ma simt vinovata ma bucur ca ai revenit...te-am chemat de atatea ori.... branzica cu lamaie: cand da laptele in clocot storci picaturi de lamaie pana se branzeste. apoi o storci de zer, dar nu de tot sa fie seaca. cartoful dulce este fff bun la copilasi.eu doar cartof dulce folosesc.

lalely, deea

miki cum a decurs prima zi la gradi a lui vlad??

cris nu ai mai primit pozele de la nunta???

mada sa inteleg ca ai poze de la nunta si noua nu ne arati??

la multi ani luca de alina!!!!!!!!!. mami ce mai faci???

dorina cum a fost zborul??

happy i-a trecut varicela mariei??

ally drum usor sa ai!! sa conduci cu grija!

simo , mami, cum a fost azi prima zi de scoala/.gradi??








mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)




esti superba,fata draga!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

lalely ce frumos e davidutu!!!! si ce seamana cu mamica lui

stefy am vazut si eu pozicile cu printesica mie mi se pare ca seamana cu tine!!

miki ce frumoasa si ce mare a crescut nepotica!!! iar copilasii tai sunt minunati!!!






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)




mersic...dar seamana ffff mult cu ta-su.. am sa pun o poza cu fiecare dintre noi bebe sa vezi cat de mult seamana....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

am vazut ca se vorbeste de cantare de bucatarie, eu mi am cumparat unul tefal digital, masoara si in grame si in mililitrii, 150 lei. sincera sa fiu mie mi s-a parut extrem de folositor la inceput cand habar nu aveam cantitatile, si acum il folosesc zi de zi dar mai mult pentru confirmare pentru ca am ajuns sa stiu proportiile la ochi. bine, eu am fost foarte constiincioasa la indicatiile doctoritei in ceea ce priveste cantitatile pentru ca imi e teama sa ma joc aiurea cu mancarea lui, mi-a ramas in cap treaba cu maritul stomacului inutil si atunci am vrut sa fiu sigura ca mereu ii dau cat ii trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi am vazut cateva din ele pe facebook la finuta mea dar o astept maine pe la mine sa mi le aduca pe toate sa le aleg eu pe cele care imi plac mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

stefy, puiul tau seamana cu tati , dar are pielea ta alba si nasul tau, miki seamana nepoata cu Andra ta... ce bine ca e si cea mica ok... ce prietene bune vor fi ele cand vor creste, scrish, eu am cantarul din sarcina de cand imi masuram papica, dar nu m-am gandit sa-i cantaresc papica.. incerc si eu maine.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

stefy, puiul tau seamana cu tati , dar are pielea ta alba si nasul tau, miki seamana nepoata cu Andra ta... ce bine ca e si cea mica ok... ce prietene bune vor fi ele cand vor creste, scrish, eu am cantarul din sarcina de cand imi masuram papica, dar nu m-am gandit sa-i cantaresc papica.. incerc si eu maine.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




asa zic si eu...cu toate ca tot sper sa mai se brunateasca ..
un cantar de buc cred ca tre sa procur si eu..cu toate ca mie dr nu mi-a zis nimic de cat trebui sa ii dau sa pape..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

ce liniste pe aici.... se vede ca a plecat Strumphitza in vacanta
noi am ajuns acasa din parc, Petru are program de "tummy-time" si apoi masaj, laptic si culcare! Si apoi abia astept sa mai citesc si eu cateva pagini din Steinbeck
va pup pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

pisuc, multumim, nu e o regula cu dintisorii. oricum se spune ca daca ies mai tarziu sunt mai rezistenti..la mine la ambii colasi au iesit destul de devreme..vom vedea cum o sa fie pe parcurs.

Fetele cu bebici dintosi, voi spalati deja dintisorii zilnic? Eu am luat periuta din aceea degetar dar inca nu am inceput ritualul zilnic, E cazul sa incep, nu?

cami
, sa va traiasca finii!

deea,Sa inteleg ca emotii nu au fost la voi cu prima zi de scoala. Poze cu fetele tale nu mai pui?
Apropos de cant de mancare ..... eu nu cantaresc nimic daca se satura e ok aaa..si vezi ca si merele coapte constipa, cand ai pb mai bine i le dai crude
Legat de dintisori, cred ca ai confundat pozele cu Lucas al lui Yasmi, la el sunt toti dintisorii jos, la noi deocamdata 2 jos si unul sus

delia

irinuca, felicitari ! hai ca in curand oi ia din loc

yasmi, hot sexy mamaaaaaaa!!!
Nu am inca poze de la nunta. A pus finul meu pe facebook poze facute d eun prieten. Eu le astept pe alea frofi sa vi le arat

alexina, nici eu nu mai calc hainutele de ceva timp...nu mai cand

ally, distractie placuta cu bunicul

lalely, ce frumos si grasan s-a facut David

miki
, la tine cum a fost prima zi de gradi? Off tb sa fie si la noi azi prima zi...dar daca m-a lasat in baza altora uite ce patesc . inca mai trag sperante sa-l bag in maxim 1 luna...



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput