Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

noi ieri am scos finii la biserica si apoi am mers la un restaurant langa Bucuresti , la Belciugatele tare frumos. E chiar pe malul lacului, au avut si formatie, ne-am simtit f bine.
..asta ca sa-mi motivati absenta

Strumph, cum a fost drumul????

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris, mada de abia astept sa vad pozicile cu voi!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, inca nu l-am spalat pe dintisori. mai peste vreo luna doua. voi lua periuta de la nuk. ce papa ii mai dai la cata dupa masa???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am reusit sa-i culc si sa calc si rufele care le aveam restante..si e doar 10.30..boierie
mada, a fost mai bine decat ma asteptam dupa ce vazusem dimineata..cand m-am dus sa-l iau el deja dormea, cu fundul in sus intr-o camera mica plina de patuturi si pliante ca nu le ajungeau probabil, cate doi in pat..si juamte dormeau, jumate urlau
am fost f prost inspirata sa-l trezesc ca n-a mai dormit toata ziua pe urma..dar ce sa fac, simteam nevoia sa-l strang tare in brate
n-a plans cand m-a vazut desi toti se bazaiau pe acolo..l-am luat si eu tare ca l-a laudat doamna ca a fost barbat si n-a plans era el cam nedumerit dar a inghitit galusca pana la urma
mare lucru nu stiu ce a facut acolo, raspunde cu da la tot ce il intreb..doar ca mai repeta ce-a auzit azi acolo..taci din gura..pune capul pe perna..nu face pipi pe jos..vine repede mami sa va ia..mami e la servici, tati e la servici a zis ca a mancat ciorbita pe paine..si ca n-au avut mem , adica gem dimineata.. si-a luat f mandru desertul si am plecat acasa..
nu parea afectat prea rau..si zice ca mai merge si maine a facut si pipi pe el..dar eu cred ca a spus, dar nu l-a auzit nimeni in harmalaia aia..
mi se pare in schimb putin mai agresiv, si chiar cu andra..dar e posibil sa fi fost doar de la oboseala..
deci ar cam trebui sa fiu multumita, ca nu avea okii rosii sau vocea ragusita cum erau altii [pe acolo..
sper sa nu ma bucur [prea repede si sa se intoarca treaba..ca baza prea multa pe ce spune el nu pot sa pun..
cert e ca de maine incerc sa-l las si la somn, daca tot a reusit sa adoarma acolo prefer sa-l iau odihnit ca e mai bine si pt el..acasa nu mai doarme si pana seara e nervos rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bravo vlad!!! miki, daca face nani la pranz ar trebui sa il lasi la program normal pt ca apoi o sa te astepte mereu sa il iei inainte de nani.

chiar mada, vroiam sa te intreb cum a fost si pt cristi azi la gradi....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, am mai intrat odata special sa vad ce a facut vlad azi. Ma bucur mult ca s-a acomodat bine si ca mai vrea sa mearga si maine . Daca a si adormit acolo cred ca totul a fost super mai ales ca acasa nu adoarme prea usor. Nasa copiilor imi spunea ca acomodarea dureaza cam 2 sapt. Maine cine-l duce la gradi? tot imp[reuna mergeti?

yasmi, Cristi nu a inceput inca gradi...am mai poestit eu pe aici...poate vom reusi pana la urma la stat...daca nu...de la 1 oct cred ca-l bag la particulara.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, am mai intrat odata special sa vad ce a facut vlad azi. Ma bucur mult ca s-a acomodat bine si ca mai vrea sa mearga si maine . Daca a si adormit acolo cred ca totul a fost super mai ales ca acasa nu adoarme prea usor. Nasa copiilor imi spunea ca acomodarea dureaza cam 2 sapt. Maine cine-l duce la gradi? tot imp[reuna mergeti?

yasmi, Cristi nu a inceput inca gradi...am mai poestit eu pe aici...poate vom reusi pana la urma la stat...daca nu...de la 1 oct cred ca-l bag la particulara.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


da, cred ca tot eu il duc..ca sotul inca n-are curaj zice ca sta el cu andra acasa pana ma intorc
mada bafta sa reusiti..desi nici o particulara n-ar fi rea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Alexina da tu vrei totul la gramaj ...acum pe bune eu cand blenduiesc o para si un mar galben ca azi si vad cat este ,pai zic ca nici eu nu as putea manca ,daca mi-ar da cineva un pahar din ala aproape plin. dar ei ca au stomacelul mic
dar parca ma faci sa imprumut maine cantarul de la socrela si sa vad exact cat inseamna de ex 160 de pe gradatia acelui paharel ,in grame

in ce stadiu esti cu diversificarea..nu ai ajuns sa combini 1-2 fructe, ca poate asa iti ia marul..sau poti incerca si cu el copt...pentru ea o fi prea acid asa crud...nici amea nu-l vrea simplu si crud,dar combinat cu alta fructa il ia, iar copt il haleste imediat..si sa mai aiba si putina branzica

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



ba da combin morcov cu para si cu nectarina si ii place. mananca cam 3/4 de canuta.dupa vreo ora la somnic mai vrea lapte cam 80-90 ml. azi ti-am zis am incercat mar si nu-i pace,beacs.


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, multumim. Noi am vre ala stat, mai ales ca sunt gradinite de stat in zona noastra f frumoase, renovate de curand sau nou construite. Daca nu reusim, la 1 oct sse deschide o gradi chiar la noi pe strada, si vedem daca e ok asa.

somn usor fetele, ne "auzim" maine

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada te=am tot intrebat de cateva ori : ce ii mai dai la cata dupa masa papa??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput