Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Yasmi superb!!!!...
Ally sa conduci cu grija!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna mamici...unele doar de bebei mici,altele cu copilasi la gradi sau scoala...
Va doresc un an nou extraordinar la scoli si gradinite...

Miki..m-a impresionat povestea ta,mai ca bocesc pe aici...asa sunt si eu o closca protectoare si chiar daca nu trec prin emotiile tale in acest moment imi inchipui ce este in sufletul tau!!!

Scrish..este horror poza..bine ca nu s-a intamplat altceva...

Deea..pup o mamica care mereu ne ajuta cu sfaturile ei...cred ca esti foarte rabdatoare si o mama super!!!!Tu intotdeauna iti gasesti timp sa ne ajuti cu sfaturi din experienta ta..

Roxy..Anastasia este o grasunica si ce mare esteeeee!!!!

Viss..pui tai sunt de viss...sunt superbi,nu am cuvinte sa ii descriu..Apropo cand mai mergi la control???Eu in octombrie sa fac cistografia si stau deja cu morcovul..nu stiu cum as reactiona daca imispune ca il opereaza cat mai curand..

Alexina..felicitari pt casuta!!!Desi fetele au scris si ceva impedimente cred ca cu timpul o sa rezolvati voi..

Strumf sper ca ati ajuns cu bine!!

Lavi esti superba ca de obicei si imi place mult coafura...!

Acum despre noi:de ieri papam piersica nu chiar suc ca nu iese asa numai zeama...David pare incantat..acum sa vedem daca apar ceva reactii..Oricum toata luna asta o sa ii dau numai sucuri si abia la 6 luni incep cu supa...La cati ml de suc ar tb sa ma opresc???Caci el vrea mereu si am impresia ca ii dau prea putin...

Se rostogoleste si nu il mai pot lasa deloc nesupravegheat.Pana acum de 2 ori era sa cada din pat.Am inceput sa il tin in fundulet,sta dar doar cu sustinerea mea,inca nu am incercat varianta cu pernele,sa mai creasca putin..

De plimbat inca mai iesim de 2 ori dar nu stiu cat timp,caci deja este greu sa vin acasa sa ii fac sucul,pe care oricum il dau la pranz nu la 10...Pai daca i l-as da la 10 l-as tine in casa si asa prefer sa mai profit un pic de vremea de afara...

In rest nu am timp de nimic si parca sunt intr-o rutina totala..fac in fiecare zi acelasi lucru,nu am timp sa merg la cumparaturi caci nu am cu cine sa il las pe David..este aiurea!!!Incerc sa imi fac timp de cateva saptamani si nimic...il las cu o bunica dar intr-o ora si jumatate nu prea fac mare lucru decat arunc cate un ochi prin oras..Daca il iau cu mine nu sta..sare din carut daca stam pe loc...

Cam atat de la noi..!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am mai pus si eu cateva poze noi cu Davidutzu...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutare si de la noi pe ziua de azi!!!
zi insemnata in calendar pt noi astazi....am papat legume!!!! piure de cartof dulce,morcov si dovlecel din acela cu coaja verde inchis....nu s-a omorat puiuta mea dupa el,dar nici nu l-a scuipat pt tot.. a papat cca 100 ml..este bine pt prima oara????
soacra-mea mi-a trancanit in cap ca nu-i bine ca i-am dat cartof dulce, ca din cauza asta nu il papa asa bine...

fug sa citesc ce "s-a mai barfit " pe aici...
maicile sexoase si bebici minunati



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

buna seara dragelor,
]cam liniste, ce-i drept e weekend..
noi am facut shoping wk asta, duminica viitoare avem botezul nepoatei noastre, abia astept sa o vad
am fost sa-i iau lucrusoare mai groase pt eveniment, dar daca va fi tot asa cald, o sa ne topim nu alta..

am mari emotii, maine dimineata vlad merge la gradi..eu vroiam sa-l las doar cu tacsu sa-l duca, ca eu acolo sa nu fac mai mult rau decat bine..dar tacsu nu e de acord, vrea musai sa merg si eu..
si n-am ajuns deloc sa stau de vorba cu educatoarea sau femeile de pe acolo si habar n-am cu ce sa-l trimit..i-am cumparat ghiozdanel dar nu stiu ce sa-i pun in el..a, si sac pt lucrusoare acolo..la fel nu stiu ce sa pun..]
o sa-i dau haine de schimb, insa nu stiu ce sa fac de canita, tacamuri, oala, etc..banuiesc ca si un buchet de flori ar trebui..
mamicile cu copilasi mai mari, aveti idee cum se procedeaza ? precizez ca e gradi de stat, nu cresa..
cam tarziu pe ultima suta de metri m-am gasit si eu sa intreb dar cine stie poate citeste cineva..
oare pe cei mici de la grupa mica ii mai ajuta cineva acolo la mancat, schimbat, dat pantalonii jos pt pipi/caca, sters la fund ? scuzati detaliile..

viss, ai un pm

imi pare rau ca nu pot veni si eu la intalnire, dar n-am cum sa ma deplasez, vlad e cu gradi, eu stau si departe, in afara bucurestiului, tati ajunge f tarziu de la servici..nu prea am sanse

mami de 2 prichindei



ce frumos!!! cred ca l-a ora asta deja sunteti acasa...cum a fost prima oara la gradi??? pup "gradiniciosu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

neatza si de la capitala insorita!!!!
bravoooo dodo !!!!eu nu i-am dat inca banana si branzica doar de doua ori i-am facut...dar am facut si cu lapte 3,5 si cu 1,5...clar cel de 3,5 e mai bun...branza cremoasa..o fac cu lamaie
da Maria nu a inceput scoala????

a, un an plin de note si calificative bune pt toti fratii si toate suriorele fluturasilor!!!!!!

noi am dormit bustean de la 20 la 8 dimi ..bine ca i-am mai dat eu un bibe pe la 23.30 si a tras cca 110ml...dar acum decand s-a trezit si a baut lapticul tot in varsa in jetsi e nervoasa...off si mai trebuie sa ies si la market sa iau niste kaizer sa fac lui stefy spaghete carbonara si parca nu imi vine sa plec cu ea vomata asa...

Miki hai cu primele impresii
dupa amiaza o sa va scriu si eu impresii de la cls.a5a

o zi minunata va doresc!!!!!!!!!!!!!!!!!

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)




deea ,invata-ma si pe mine cum faci tu branziga cu lamaie, ca aici nu gasesc calciu... la cat lapte cata lamaie???? ca vreau sa iti urmez sfatul si s-o hranesc "romaneste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata,
dintr-o data am timp si nu stiu ce sa fac cu el glumesc..

la mine nu-i asa insorita dimineata, deja am bocit si ma framant, numar secundele pana la ora 13..a fost traumatizant sa-i vad dimineata..si viteazul meu cu ghiozdanelul in spate si cu un buchet de flori in mana, hotarat si calm desi nu stia ce se intampla, a luat-o pe educatoare de mana si cand a deschis usa sa intre in clasa alaturi de ceilalti s-a rupt filmul..s-a dus naibii toata pregatirea si imbarbatarea noastra..
o masa de bebelusi ca nu pot sa le spun copii ..se tarau pe jos, se agatau disperati unul de altul, se tavaleau de urlete, dadeau sa iasa pe usa printre picioarele educatoarei si ale lui vlad..sau peste el..l-au daramat efectiv ..si speriat..si cand i-au dat lacrimile mi s-a inchis usa in nas..
nu mai pot am o stare de parca l-am abandonat..parca era lagar nu gradi..


a, si am vrut sa fiu atenta cu ingrijitoarea si mi-a dat foile inapoi

mami de 2 prichindei



m-ai speriat!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Si am uitat sa va spun ca:
- dupa masa de cereale s-a trezit mai repede noaptea sa manance (la ora 2), deci nu se saturase la ora 22, de aceea plangea.
- a inceput sa refuze sanul stang
si partea frumosa:
- a inceput sa se tarasca si sa stea in 4 labutze

Poze cat de curand...

Mami fericita deDaria (8.04.2011)




bravo bebe!!!...eu i-am dat cereale in farfurioara, din acelea care au laptic inclus, la 130 ml 9 masuri..si le-a papat f bine...incearca si tu sa ii dai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

delia si eu pe aici...la plimbarici..acasa

cami, , am pus 3 pozici .


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)




vezi de ce nu am mai intrat eu pe DC de cca 2 luni...de ciuda!!!!...de ciuda ca dupa 2 puiuti minunati, tu arati asa !!! si am sperat si eu ca acum sa te gasesc cu niscai kg in plus, cu un popou mai mare, dar de unde?? arati EXTRAORDINAR!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Venim si noi la apel pe ziua de azi.
Miriam doarme dusa in lumea viselor dupa bazin. Tare i-a placut azi.
Am facut pentru prima data scunfundari. Tot intr-un ras si intr-un chicot o tinea.Cu papicu stam bine ,mancam de toate fara mofturi,mai ales iaurtul ne place.Am observat ca ii plac mancarurile acrisoare.
Azi am facut prima data kaka la oala.Deci numai progrese am facut azi.
Stef sa-i faci brazica ca asa le place si la Miriam mai mult ii plac fructele cu branzica.
Pont pt mamici care alapteaza care l-am aflat mai nou: pulberea de roscove are foarte mult fier,se foloseste si la fabricarea laptelui praf,deci se poate da la bebici si la mamici ca sursa exraordinara de fier.Se gaseste la magazinele naturiste. Asta a aflat mama saptamana trecuta in Turcia in concediu.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput