Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
-ai mei bebici isi fac somnul de dim.
-deea-am pus emoticonul cuptr ca am spus ca mi-e dor un pic.ne e dor mai mult de fapt,dar nu ma vrut sa recunoscpacat ca stam asa departe una de alta
-stef intra int-a 5-a? mami, dar ce copil mare ai..sa aiba un an plin de succese
-miki- tu..esti o amma eroina, ptr ca vladut cred ca este un baietel deosebit, un pic mai dificil decat majoritatea, iar tu ai o rabdare de fier cu el..pana la urma, cum altfel?nu putem fi toti la fel, si dc noi nu-i iubim,si incercam sa le creem un mediu in care sa se simta linistiti si in siguranta, atunci cine?poate la gradi va fi bine.iti tin pumnii
mi-ar place sa vii la intalnire.poate reusesti totusi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki-te inteleg.senzatia de parasire treb sa fie groaznicadap-oi ei cand ii voi lasa pe amandoi acolo, deodata?cred ca am sa am un gol mare, mare in stomacbine ca mai e mult pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

delia si eu pe aici...la plimbarici..acasa

cami, , am pus 3 pozici .


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

delia si eu pe aici...la plimbarici..acasa

cami, , am pus 3 pozici .


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


Lavi, SUPEEER!
atat am avut de spus

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Hello mamici!
Am terminat si noi cu vacanta! Am fost 1 saptamana la Mamaia cu mama mea (mamaia ). A fost foarte bine. Am avut o vreme superba. Gogoshica mea parca s-a bronzat un pic, desi am tinut-o la umbra si cu spf50.

Am inceput si noi diversificarea sambata. 2 lingurite de suc de morcov. Prima lingurita a acceptat-o imediat. Cealalta a fost mai mult pe hainute.
Deja am facut primele greseli in diversificare, dar totul e ok pana acum. I-am dat prima data cereale cu lp (Milupa orez+porumb cu lp)= deci 3 alimente noi in loc de 1
Apoi am intrerupt ca am plecat la mare. Am reluat cu suc de morcov sambata si duminica, iar duminica i-am dat iar cereale cu lp la ultima masa (ora 22).
Pe cutia de cereale scrie 130ml apa+5linguri cereale. Eu i-am pus 3 linguri pt inceput si i-am dat cu bibe. A mancat imediat tot si apoi a inceput sa planga ca mai vrea. I-am dat san, dar sugea cate un pic, apoi plangea. Voia cereale si nu tzitzi .
Spuneti-mi si mie va rog ce sa fac in seara asta? Ii dau mai multe cereale? (adica sa pun cele 5 linguri in mai multa apa(ex. 150ml)? ca nu cred ca mai trec prin bibe dc las tot 130ml apa)

Va anunt saptamana viitoare daca ajung si eu la intalnirea cu Strumphy! Avem o nunta si nu stiu cand plecam din Buc. Sper sa ajung si eu.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



eu zic ca daca pe cutie scrie ca tb sa pui 5 linguri la 130 apa tb sa respecti mai ales ca sunt cu lp. daca pui mai putin iese laptic mai diluat si nu e hranitor. asa cum a zis delia- fa-i 180 si pune inca 2 cupe cam asa.
eu ii dau seara 180 apa+5-6 cupe de cereale Nestle orez cu roscove insa sunt fara lp si te poti juca cu cupele sa pui cate vrei tu.
asteptam pozici

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mi-a venit scolaritza ...impresii 3 sferturi din manuale groaznic de deteriorate de la coperti lipsa la pagini murdare...dar sincer nu imi vine sa ii cumpar un eu noi...sau sa vad..azi daca bebelina e ok ,ca e ff mofuroasa de azi dimi , poate dam o fuga la librarie si sa notez editurile sa vad ce gasesc

Mikiii ora 1 a sosit omul negru n-a venit...stii ca era un joc....
ei uite ca ai facut-o si pe asta..eu nu am vrut sa iti descriu in detaliu cam cum se intampla ,dar sentimenul ca ma despart pt toata viatza de stefy l-am avut si eu...offf greu ..tare greu...m-ai facut sa lacrimez canmd ai pov....stefy cand au zis educatoarele sa parasim sala ca incep gradi pe bune....s-a agatat de piciorul meu si cu ochisorii ei cei negri se uita in sus si ma implora sa nu o parasesc...bine ca jalea asta de dimineata nu a durat decat 3 dimineti...acum cerd ca depinde si de educatoare si de ceilalti copii..ca e de ajuns unul sa de a tonul
super daca d-na nu a primit nimic..acum numai drag de copii sa aiba si sa se ocupe la maxim de ei

da, Maria a inceput scoala?!!!....si vacanta de vara cand o incep daca zici ca pe 22 si 25 iunie au liber?

ei Viss am glumit..asa e ca nu stam mai aproape..eu de intalnire nu zic nimic..nu stiu inca sa vad atunci mai aproape

acum iar sunt tare aglomerata am apa optita si am trrcut pe hidrofor dar nu vreau sa folosesc la bucatarie si uite ca stau ca pe ghimpi ca nu am nici apa plata multa sa pot sa ii spal si fierb legumele la fata

Yasmi la voi au zis la stiri ca e vara pe bune..au inflorit iar liliacul si nu mai stiu ce alt pom...cum tu esti o plimbareata ,tocmai bine

Irinuca spor la diversificat....e lasa ca nu ai gresit cu cerealele
si da pune 3 cupe in 150 ml...daca vrea fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

deea, cami- aveti si voi dreptate cu datul banilor pe cantar. insa daca pui in biberon acolo masori ml si nu grame. ma gandesc da daca pui in biberon 100 ml de fructe sunt de fapt vreo 130 cam asa ca au densitatea mai mare
ma rog, cand oi vedea ca mananca o canita plina cred ca e de-ajuns.

azi i-am dat din nou mar si e. deci scoatem din noul marul. nici mie nu-mi plac merele.ca atare azi ructele au fost 3 linguri si restul lapte dupa vreo ora ca nu-l vrea imediat.

deea- cu casuta sa stii ca sunt fff multumita, mai ales ca aclo avem de toate si se face si scoala. si cand o fi la liceu sa ajungen noi pana acolo ...poate ne mutam iar. avem toti msini si ne descurcam plus ca astia de acolo au linie privata de transport pana in oras deci....ffff civilizat.

ma duc sa intind rufele piticoatei. apropo fetele voi le mai calcati?? eu nu mi se pare pierdere de timp. vreau sa-mi iau uscator de rufe sa termin cu era calcatului. le impaturesti cand le scoti fierbinti si le pui in dulap

strumph- sper ca ai ajuns bineeeeeeeeeeeee!!!! miresicaaaaaaaaa!!!!
cum a fost Sophia pe avion

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

delia si eu pe aici...la plimbarici..acasa

cami, , am pus 3 pozici .


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


Lavi, SUPEEER!
atat am avut de spus

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




multumesc frumos


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!
Am intrat sa spunem ca saptamana asta o sa cam absentam ca vine bunicul la noi!A terminat munca aici si mergem acum dupa el pana la Piombino(Pisa),deci am de condus vre-o 800 km dus intors.Va pupam !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Alexina da tu vrei totul la gramaj ...acum pe bune eu cand blenduiesc o para si un mar galben ca azi si vad cat este ,pai zic ca nici eu nu as putea manca ,daca mi-ar da cineva un pahar din ala aproape plin. dar ei ca au stomacelul mic
dar parca ma faci sa imprumut maine cantarul de la socrela si sa vad exact cat inseamna de ex 160 de pe gradatia acelui paharel ,in grame

in ce stadiu esti cu diversificarea..nu ai ajuns sa combini 1-2 fructe, ca poate asa iti ia marul..sau poti incerca si cu el copt...pentru ea o fi prea acid asa crud...nici amea nu-l vrea simplu si crud,dar combinat cu alta fructa il ia, iar copt il haleste imediat..si sa mai aiba si putina branzica

Mergi la inceput