Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetelor sunt super happyyy a mamcat zuza mea aproape 300g de ciorbita de curcan. niciodata nu a papat atat

am sunat la tipa cu torturile. am ramas fara cuvinte. pt 20 pers costa in jur de 6.7mil. mi se pare enorm de mult. inca ne mai gandim dc ii facem la 1an sau nu.

ziceti-mi si mie cum e cu bubitele de la bolile copilariei?
nati s-a trezit de dim cu 3 bubite p fata destulde maricele si rosii. in alta parte nu are nimic. febra nu, altceva nu. doar astea. am dat cu niste mixtura mentolata, dar nimic. ce sa fie? ma gandeam la bolile copilariei pt ca ea ia contact cu copii in fiecare zi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

raluca...asta am uitat sa va spun....sunt foarte scumpe

si ai mei au mancat peste 400 g legume cu carne de curcan
mai erau vreo 4 lingurite zdravene, am vrut sa le dau si pe alea dar mi a fost teama sa nu verse apoi tot

acum se joaca pe la picioarele mele pe covor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Raspund si eu repede la cateva din intrebarile de ieri ca sa nu uit. Nu am terminat de citit.
As face curs de machiaj si fotografie.
Noi iesim afara cel putin o data pe zi - in total cam 4 ore (se mai intampla si 3 dar si 5). Am super noroc ca am parcul asta superb (IOR) chiar langa bloc. Datorita lui nici nu vreau sa ma mut din zona. Pe mine ma ajuta mereu vecinii sa cobor/urc carutul - chiar daca nu am neaparat nevoie - si cu toate ca abia de cand stau acasa am inceput sa ii mai cunosc pt ca desi stau de 5 ani aici plecam dimineata, veneam seara habar nu aveam cine imi sunt vecinii.
GabiR cam 600 ron / cuplu se da la botez. Cam asa au dat si la noi si asa am dat si noi la altii.
Mai citesc si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Bebelu, de banii aia, pana face Nati un an inveti singura sa modelezi figurine

Eu la IOR zic pas. E mai aproape Ploiestiul de mine.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Salutare
Zumzu...daca ai trimitere de la med de fam cu data internarii te costa 510 lei pe zi , fara trimitere te costa undeva la 780 lei pe zi si platesti si analize si tot .La prima varianta plt numai 510 si ai cazare , masa amandoi , analize si trat. Trimiterea o poti duce ulterior imp e sa fie cu data internarii .
Sanatate sa ne ti la curent.


pupici tuturor fug ca s.a tz mihai

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

La multi ani sarbatoritilor si sarbatoritelor!

Carmen ai PM.

Eu as pleca din tara maine daca s-ar putea. Dar e greu cu incertitudinea asta. Regret enorm ca nu am plecat acum cativa ani, inainite sa fac creditul asta de casa. Eu am primit oferta de job in Londra, dar nu stiu ce ar putea sa faca sotul acolo. El face un curs pe care il termina in martie, iar pe urma o sa-si ia avizul de libera practica in terapii cognitiv comportamantale. In romana se descurca sa consilieze, dar in engleza e mai greu... Iar chiriile sunt foarte mari in Londra. dar m-as simti ca acasa acolo. Am mai multe rude ca in Bucuresti (de fapt in B nu am pe nimeni), in Londra am doi veri cu familia, sora, frate... uff, ce chef de duca mi s-a facut!

Iar apropo de scola, imi povestea baiatul varului din londra cum e cu scoala acolo. El are 16 ani si de vreo doia nai a inceput sa faca indrumat de scoala cursuri de pilotaj, in cadrul unui program cu aviatia militara de acolo. Piloteaza avioane din alea militare deja de un an. Iar anual au intalniri in cadrul scolii cu parintii, si hotarasc impreuna ce cursuri vor studia in anul care urmeaza. stau la scoala 8 ore pe zi, dar au in total doar vreo 6 materii. Sunt unele obligatorii, iar in rest isi aleg singuri ce vor sa invete.

Deci, pentru scoala de acolo as pleca, pentru Tudor.

Eu am un nepot care are 18 ani si e elev de liceu in Romania. Eu si familia mea, l-am indrumat tot timpu sa-si spuna parerea, sa nu fie obraznic, doar sa-si sustina opiniile cu argumente. Ei bine, profesorii din Rom nu sunt obisnuiti sa fie contrazisi, sau sa li se solicite explicatii, etc. Abia acum in liceu a. dat de un diriginte mai open minded. Cat a fost in scoala generala, diriginta ii spunea sora-mii la fiecare intalnire cat e de obraznic si altele de genul. Noroc ca ei doi (nepotu si sora-mea) au o relatie stransa si stia sora-mea ca nu e chiar asa.

Cam atat ca m-am intins cam mult, eu care nu prea iau cuvantul pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

Carmen....cu mare drag..ai gasit pana la urma cum vroiai tu?pup Andreiutu
mai e o zi si vin la Bucurestilansez inca o data ideea de a ne vedea cu bebeii intr-un parc ceva..
pup cu mult drag toate mamicile

poze Tudor

Unde vei sta in Bucuresti? Eu ssunt dispusa sa ne intalnim.
Poate imi vine si mie pofta de a iesi din casa. Singura chiar nu-mi place.

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011







Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Cand vreti sa va intalniti, w-e asta? Eu nu poci ca sunt plecata.

Roxx, Lori sapt viitoare v-as face o vizita in Herastrau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Aoleu dar tuta sunt!!!
LA MULTI ANI MARII SI MARIOARE!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

incep cu sfarsitul (a ceea ce am citit)


Loutzy "lacrimatie" la Tnuva: un lapte integral in termne gata branzit si stricat, deja ma panicasem, ca mai avema 3 sticle cu acelasi termen, dar nu, o fo' doar un accident.


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



Mda tot timpul uit ca se ambaleaza si lapte integral. Antireclama Lapte Tnuva:Scump si Prost - In principiu din cauza cutiilor.
AM gasit si eu un termen de valabilitate ciudat la un iaurt. Urmeaza sa ma intalnesc cu o colega sa ii dau paharul. Mai nou septembrie are 36 de zile



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput