Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Buna!

Am ajuns si noi de la scoala!A fost super!Scoala noastra s-a facut si mai superba!
Am pus si niste poze :

https://picasaweb.google.com/113021560116995670768/AlexClasaA2A12092011#5651408977074569762

Alina,

Alexandru Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Acum spune-i si Roxanei ca se vede casa voastra de pe geamul clasei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am vazut si poze de la Roxana, superbe.

Adi mi-au placut tractiunile, se vede ca ai o silueta longilina si ca esti toata fibra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am vazut si eu acum pozele si filmuletele de la Adimercedes. O familie de sportivi! Tare dragalas e Adam asa blondut si buclat.

Am studiat si raportul Dariei de la gradi, utila informare. Dar daca nu mananca ei bifeaza sigur de rau acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI, Sabina japoneza! Sa ramai la fel de zambitoare si vesela toata viata!

Felicitari pentru sarcina, Tomitza! Sa ai un bebe sanatos si bun!


Teo, scrie, ca ma intereseaza!

Luy, daca stii amanunte despre Mirella pt. prima pagina, updateaza tu, te rog, cand ai vreme!

Sabina de Romania, super torturile! Ispito ce esti, eu sunt la dieta si mor aici, langa poze!

Fetelor, sa aveti o zi buna si o saptamana si mai si!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Danuta asa e la stat dar sa stii ca sunt gradinite cu suflet chiar cu inconvenientele astea.

Sa fie bine.

Roxana, bineinteles ca nu ma pot baza pe el decit orientativ ba uneori am depistat clar inadvertente intree ce mi se spunea si ce scria, dar oricum e OK, stiu cind sa spuplinesc cu carnea, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Buna!

Am ajuns si noi de la scoala!A fost super!Scoala noastra s-a facut si mai superba!
Am pus si niste poze :

https://picasaweb.google.com/113021560116995670768/AlexClasaA2A12092011#5651408977074569762




Acum spune-i si Roxanei ca se vede casa voastra de pe geamul clasei.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle.
Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.



chiar am avut o surpriza s-o vad atat de aproape, ptr ca anul trecut Alex a avut alta clasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Bravo tuturor gradinarilor!

Olivia saptamana asta ramane acasa, vreau s-o mai tin departe de colectivitate. Dar tot am trimis-o cu buni, macar sa duca niste flori la doamne educatoare, sa le spuna ca venim!
La scoala s-a simtit in largul ei, dar stie ca nu e ptr ea, asa ca s-a retras spre casa usor.

Teo, ati avut o vacanta de vis!Ce face Mihnutu?

Rox, merci!Ce mai face mica scolarita?De azi incep activitatile mai serioase!Asteptam impresii!

Sabina, la multi ani Sofiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Rox, merci!Ce mai face mica scolarita?De azi incep activitatile mai serioase!Asteptam impresii!


Pai era bine mersi dimineata, ma refer din perspectiva scolii, in rest avea oarece dureri de burta (i-am comunicat invatatoarei ca e posibil sa fie nevoie de iesiri la baie). Azi a dus buburuza.

In weekend a fost la prima petrecere cu colegii de clasa. De fapt au dus o bunicii pana sa ma intorc eu din Buzau si m-am dus ceva mai tarziu sa o iau. S-a descurcat foarte bine singura, m-a ignorat cand am ajuns. A socializat si a fost tare in verva.

Joi am sedinta cu parintii, sa vedem atunci ce mai aflu. Iar detalii despre activitatile serioase abia maine, sa apuc sa o chestionez diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

SabinaY, la multi ani, viata lunga si plina de voie buna!

Sabina, la multi ani si numai impliniri Sofiei!

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimile zile si celor de astazi!

Alina si Rox, manca-i-ar mama pe micutii scolarei, asa frumusei sunt!
De cate ori ma uitam la pozicile voastre ma apucau si mai tare emotiile.
Azi-noapte nu am dormit mai deloc, cu gandul la ziua de astazi. La fel de emotionata a fost si Alexandra, la ora 6.30 nu mai avea stare, abia a putut sa manance cate ceva si nu m-a lasat pana nu s-a gatit de prima ei zi de scoala.
De cat de emotionata si nerabdatoare era la iesirea din casa, pe atat de nelinistita a fost la careu. Ma uitam la ea, se facute mica, mica si ma cauta mereu din priviri. Abia la venirea domnei invatatoare s-a mai linistit. A cantat imnul cu barbatie si usor usor starea de agitatie s-a risipit.A legat repede o prietenie cu colega de langa ea si impreuna au pasit sigure prin culoarul de flori. Mi-au dat lacrimile. Imediat ce a intrat in clasa s-a asezat in banca. In prima! Doamna invatatoare mi s-a parut de treaba si foarte hotarata. Are studii de specialitate post universitare si este adepta metodelor moderne de predare. Astazi au stat doar o ora la scoala, insa de maine intra direct in paine si vor da primul test.
Au si o mascota, un catelus pe plus, pe nume Buster! Buster este magic si stie tot, daca elevul stie lectia sau daca a fost cuminte acasa.
Concluzie: O zi emotionanta pentru toti, care s-a terminat prea repede. Insa maine este o noua zi, pe care o asteptam cu nerabdare. Alexandra se simte minunat intre doua mamici, cea de acasa si cea de la scoala!
Avem si pozici, insa nu ma descurc cu detaliile tehnice si astept ajutor de la cumnat! Promit insa, sa ma laud cat mai curand cu minunata mea boboaca!

_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

ALATURI DE BIBI

BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!

Vale, bravo micutei scolarite!Asteptam poze s-o vedem!
Rox, astept sa treaca si sedinta la voi, si prima saptamana, sunt curioasa sa aflu impresiile tale referitor la invatamantul privat!

Eu gata, m-am linistit, copilul cel mare a intrat in paine, atat la scoala, cat si la dans. La scoala cum m-am si asteptat, a trancanit intr-una, ca a venit ragusit acasa.La dans, am ramas surprinsa sa-l vad intr-o forma fizica excelenta, nu degeaba a fost toata vara la dans, in schimb partenera care nu a fost deloc, a ramas in urma.
Olivia nu prea are chef de gradi, sa vedem ce va fi saptamana viitoare!
Ne-a comunicat azi dimineata ca are nevoie si ea de rechizite, si i-am zis sa-si faca lista cu ce doreste, si a ramas putin pe ganduri, cred ca se astepta s-o refuzam!



Mergi la inceput