Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

buna dimineata

la noi vestile sunt amestecate !
ieri a mancat ceva , a reusit intr-un final sa adoarma (dupa ce i-a trezit pe toti de nenumarate ori pentru ca el nu doarme la pranz ) , s-a jucat .Mi s-a parut altul cand m-am dus sa-l iau. E drept ca era dupa somn (avea urma de perna pe fatza :))) )dar f sacait si aproape fericit ca ma vedea.
Azi a inceput cu urlete ca nu vrea sa stea ! L-a speriat o fetita ce urla (infricosator) ca ea nu vrea sa stea acolo. Daca la inceput era doar reticent , cand am plecat era tot lacrimi . Sper sa-i treaca repede !
diseara avem sedinta


iau si eu partea buna a acestor zile
confirmam prezenta pentru 1 oct
adica doar 2 pers : Seb si eu



Elena ramasesem datoare cu o informatie: mi-a zis sa-i dau vigantol ca pana acum (2pic/zi)

Pentru vaccin sun cand face el 4 ani si merg sa-l fac !

va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Natalia
Ana

La multi ani, Sim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ceamica, o imbratisare mare pentru voi! Imi pare rau pentru Sebi, inceputul e mereu greu. Imi amintesc ca si ai mei erau tare afectati de copiii care plangeau. Sper sa fie mai bine de acum.

Vale, mie mi au dat lacrimile cand ai povestit tu, parca ai transmis o parte din emotii. Eu sunt deja refacuta si obisnuita cu ideea de scoala. Ma bucur ca Alexandra s-a obisnuit, si sper ca Buster sa ne povesteasca numai de bine. Va tare si astept pozicile.

Alina, mult succes scolarului dansator, bravo lui pentru ca e in asa forma. Cred ca ii prind tare bine dansurile si il admir mult ca e perseverent. La fel ca mami. Tare haioasa Olivia cu rechizitiele, e drept ca si Andrei a fost oarecum interesat, dar intre timp a lasat o mai moale. Cat despre scoala, nu parea sa fie ceva diferit de ieri. Nu m-am ales cu vreo povestire, dar inteleg ca au facut fise, deci au inceput evaluarile. Astept si eu sedinta, insa pana acum impresia mea este foarte buna, cred ca am facut o super alegere. Combinatia de activitati si modul in care reusesc sa atraga copiii sunt exceptionale, de aceea s-a si adaptat atat de repede Alex. Maine spre exemplu are clasa "do it yourself" unde fac diverse chestiuni de tip lucru manual. Se pare ca vor face salam de biscuiti si trebuie sa duca rahat, iar Alex a cerut sa ii dam pentru toti colegii. Ceea ce inseamna ca deja functioneaza ca si echipa. De altfel am remarcat de la party. Astept insa cu interes partea de educatie pe programa romaneasca - citit, scris, socotit - ca sa pot evalua complet sistemul, dar conceptul in sine este minunat. Si desi ma temeam de programul lung pana la 4 jumatate, Alex chiar este ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Rox, de fapt la asta ma si asteptam, si ma bucur mult pentru voi!
La noi anul asta obiectivul la lb. engleza este examenul Cambridge, care va fi in luna aprilie/mai.
Alex ieri, cand a vazut-o pe miss de engleza, a luat-o in brate, si ea il intreaba "how are you, Alex?", si el a ridicat capul spre ea si mandru ii zice "i'm fine, thank you si o pauza de ezitare...i'm very good!" ca sa fie mai convingator.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Natalia si Ana !

Sim, Dantje multa sanatate si numai bucurii!

Alina, foarte tare Alex! Ii tin pumnii pentru testul Cambridge, nu cred ca va fi foarte complicat. Testarea la engleza la noi s-a dat pe un astfel de model de test si Alexandra s-a descurcat asa incepatoare cum era. Oricum Alex al tau este minunat si ambitios, si va fi super. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Natalia Ioana de mami toma_lly!
La multi ani Ana de mami anamica!


Sa fiti sanatoase, vesele, norocoase si sa aveti o viata lunga si implinita!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Sim!

La multi ani Dantje!

Sa fiti sanatoase, iubite, fericite si norocoase!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, hai ca s-a facut loc in lista de !




=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Valentina, o pentru mica solarita si inca una pentru emotionata ei mama!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mai asta mica, sper ca acomodarea sa se faca repede... in afar de plansul de dimineata care-i "verdictul" lui: ii place acolo?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput