Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Adi, eu am alta abordare: nu ma intereseaza sa fiu in forma, vreau doar sa pierd kg in plus. Si dupa ce m-am ingrasat in concediu si nu mai reuseam sa ajung la sala din lipsa de timp, am inceput sa tin o dieta data de nutritionist cumnatului meu. Am slabit intr-o saptamana jumatate 3 kg! si asta fara sa ma infometez! E greu pt. mine, eu nu reuseam veci cu dietele din cauza ca mereu am chef sa rontai cat timp stau la boriu, in fata calculatorului. De aici si kg extra. Asa ca urmand dieta, a trebuit sa elimit tot altceva. Ma tin de ea pentru ca vad ca da roade, altfel nu as tine-o. Deci am un nou 'low after pregnancies', vreau sa mai scap de vreo 2,5 kg pana la sfarsitul anului. Stiu ca dieta asta nu va mai merge asa bine pe masura ce o tin, dar sper sa-mi fac timp si pentru sala, macar biciclit 15 minute pe zi (desi pierd mai mult de 15 minute)...Timpul, bata-l vina!
Asa ca sa stii ca ai o prietena de suferinta si lupta aici, in nord!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Briana, Daria, Robert si Robert Stefan , sa fiti sanatosi si norocosi!

Anelor !

Cecilia, si mie imi pare rau ca nu ne sincronizam, oricum nu am definitivat nici noi orele. Dar sigur lunea avem pictura Alexandrei si FTK-ul lui Andrei.

Adimercedes, iar ma dai pe spate cu atata ambitie sa te tii de sport. Eu, spre rusinea mea, bag numai prostii si nu am mai ajuns la sport de o luna.

Yaia, aici gasesti multe haine cu nasturei, dar eu m-am ferit de ele. Insa avem vreo cateva camasute cu nasturi si spre surprinderea mea, Andrei a inceput sa se descurce sa ii deschida. Cu sireturile insa e mare problema, mai ales pentru Alexandra. Pentru marimile mari deja nu mai fac incaltaminte cu scai si nici nu reusesc sa o invat sa isi lege sireturile. Asa ca alaltaieri a venit acasa cu adidasii in loc de pantofi, pentru ca nu a mai putut sa lege sireturile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!

Am citit aseara, din ce imi amintesc..

Roxana, foarte dulce Alex cu luatul lui Andrei. E ceva ce si Daria ar face!!!

Adimercedes, esti super tare!!! Lasa gramele, e bine ca nu ai luat si la cit sport faci sigur creste masa musculara care e mai grea. Eu as vrea sa fiu fit, nu fac flotari decit pe genunchi, de tractiuni nu poate fi vorba. M-am ambitionat ca ieri era o doamna care avea pe bara 8 kg iar eu doar 3. Data viitoare fac mai mult, macar sa nu merg degeaba. Roxana am mers la Power Pump la PA (povestim). Hai mobilizeaza-te si tu chiar daca nu ne intilnim. Am in plan sa merg zilnic. Pe 17 e nu stiu ce eveniment, clase toata ziua.

Yaia, excelente rezulatate ai cu dieta. Vreau si eu 3 minusss!

Teodora te asteptam cu impresii din concediu

Carpatina, imediat trimit scanul cu raportul zilnic. Sper sa il mentina ca am vazut ca meniul si alte informari au hotarit sa le trimita pe e-mail pentru a economisi hartie.


In rest toate bune, Daria la gradinita, David acasa foarte solicitant si lipit de mine.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, ma intrebasei ce cautau vip-urile pe acolo? Si-au adus copiii la scoala.

Erina, si eu sunt curioasa de raportul cu pricina. Noi nu avem asa ceva, iar informarile privind meniul si programul se trimit pe mail si la noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu sunt inca in pom cu bona si menajera. Mi-a placut mult menajera de ieri, dar are super salariu unde lucreaza acum si mi se pare prea mult ce ar motiva o sa se mute. Luni aducem inca o persoana in proba, sa vedem...Nu stiu daca merita sa incerc sa le tin la programul de 12 ore al menajerei de pana acum, cea de ieri, desi era o femeie simpla, mi s-a parut chiar ok. Pe de alta parte mi-as fi dorit alt gen de persoana pentru stat cu copiii.

Tot aseara a venit si potentiala bona. Este o doamna mai sofisticata, poate prea sofisticata. Nu mi-a zis inca de pretentiile salariale, dar am impresia ca o sa imi pice fata. A ramas sa vada cum se descurca cu drumul si sa se gandeasca, timp in care ne gandim si noi.

Nu prea stiu ce sa fac...Ma rog, am reusit sa mai domolesc lucrurile pe la birou, sa ma ingrijesc cat de cat pentru maine (v-am zis ca sunt nasa de cununie? ) si ma mai calmez putin cu scolarita. In casa nu mai dau in branci, ca au mai fost doamnele si au dereticat cat de cat, dar as vrea tare sa pun lucrurile in ordine si sa avem cu totii o rutina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani, Robert Stefan !
La multi ani, Robert !

Mad, crishtina, sa va traiasca barbateii, sa aiba grija de surioarele lor si sa va aduca numai bucurii !

La multi ani tuturor Anelor, mici si mari !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi: Robert si Robert Stefan!

La multi ani Anelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Luy, venim si noi la petrcere 1 adult(sau 2 daca reuseste sa vina si tati) + 2 copii.

Roxana, ai doi copii minunati, Alex e o frumusete, asa o scolarota finuta. Multe succese in primul an scolar!. Si Andrei e un scump, cum pspun si fetele s-a schimbat mult.

Noi am fost azi la dr, i-am facut vaccinurile de 1 an lui Filip si am luat vizul pt gradi. Filip are 9 kg in cap si 73 cm l 1 an si aproape 2 luni, eu sunt super multumita, el a fost mereu mai finut la greutate dar altfel e un scump. De cand ne-am intors din Bulgaria, vrea sa ii dea Antonia sa pape, acolo ii dadea ea sa manance pe balcon. Trebuie sa mai incarc si eu niste poze cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Incep de la sfarsit, ca am tinere de minte scurta

Mandarinutza, te trecusem deja pe lista . O sa modific eu nr de adulti mai tarziu, ar trebui sa ma loghez cu userul de mamici si mi-e lene, imi merge greu laptopul.
Chiar ca e un finut Filip, Irina are la 1 an 9.65 kg si vreo 76 cm. ( Grasa si frumoasa ! )
Insa Filip arata tare bine la parametrii acestia, asa ca ai dreptate sa fii multumita. Abia astept sa vad poze cu frumosii tai . Ce dulce e Antonia, si ce grijulie ! Bravo !

Petrecere frumoasa la cununie, Rox ! Deci nu-ti mai ajungeau finii de botez
Mult succes cu bona si cu menajera ! Sa ai mana buna, cum se spune ! ( si ceva noroc )

Adi, refacere rapida Lisei ! Si tie mult succes in atingerea obiectivelor ambitioase ! Chiar ca despre tine se poate spune ca-ti traiesti viata la maxim !

Erina, vad ca si tu te ambitionezi cu sala ! Bravo ! Un pupic special pt Daria de la Maria, ma intreba cand mai mergem impreuna la munte . Sa stii ca si Irina s-a facut misunatoare, de acum 3 zile a inceput sa mearga singura . Inca nu l-a ajuns pe David la capitolul acesta, dar simt ca o sa ma astepte zile mai grele . Deocamdata ii place mult sa scormoneasca in lada de legume .

Azi e ziua tatalui meu, asa ca maine mergem o fuga la Ploiesti, iar duminica mergem in vizita intarziata la finutul nostru, este si el Alexandru dar nu l-am putut sarbatori la momentul respectiv, nefiind in Bucuresti. Asa ca avem un weekend plin

Va rog sa nu uitati sa cautati poze cu papanashii pt poster si felicitare . Eu inca nu m-am decis ce poza de-a Mariei pun ( cele de la ziua ei sunt facute in casa, cu blitz, si nu au iesit cine stie ce ). Se impune o noua sedinta foto, cred , mai ales ca in ultima vreme a fost dezavantajata fata de Irina, pe asta mica am pozat-o din toate pozitiile. Acum imi dau seama ca nu am apucat sa incarc poze din vacanta si sa va arat, in caz ca este vreo mamica interesata

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Carpatina, ma intrebasei ce cautau vip-urile pe acolo? Si-au adus copiii la scoala.



Nu io, Yaia! Io as fi intrebat cine erau (in afara de voi bineinteles)

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput