Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

La multi ani Ramonaiani si Marunzika !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragele mele, La multi ani frumosi tuturor celor care-si serbeaza azi ziua numelui, Maria cea dulce de Nana, Maria cea minunata de Luy, Maria cea pretioasa de Roxana, MAria cea frumoasa si cu versurile-n maneca ( mai faci si anul asta cronica petrecerii in versuri ?), Maria cea indemanatica si minunata din germanica pe care am ratat-o la mustata anul asta in Bucuresti , Maria cea priceputa si destoinica, big-sister din tara cangurilor, Maria cea minunata de Si_Bv, Maria cea dulce- surioara de aviator de Tomasa, Maria cea motzata de Ripley, tuturor Mariilor si Marianilor, sa fiti sanatosi si voiosi !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sunt pe fuga, laptopul e iar virusat, suntem in reamenajare apartament, pe ultima suta, ca maine seara mergem sa luam baiatul. asa ca am treaba de mor, parca nu le mai vad puse la loc. La munca e ok, sediu nou, am reusit sa asez cat de cat in ordine toate documentele carate. Va mai povestesc, saptamana viitoare, sper.
Va pup pe toate si scuze ca n-am timp de citit din urma, mai stiu de pe fb despre voi.
Sanatate maxima tuturor !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, noi o sa mergem luni si miercuri de la 18,15...pacat, poate asa din cand in cand ne mai nimeream la o barfa mica. Eram la un pas sa schimb zilele, insa sunt fff aglomerata la scoala si am ore joi si vineri la seral .

Papanash, spor la treaba..mai ai putin,o incurajare de la mine.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Carpatina, Rox, Erina, Ceamica, Ramonaiani, Roxali, Papanash, multumesc mult. Da, se recupereaza ok, peste 2 sapt avem evaluare la chirurg sa vedem ce si cum...

Pana una, alta am crezut ca a venit primavara, am avut vreme superba, soare, 19-20 grade si acum e iar cu ploaie, vant, 11 grade azi la 10 dimi :( Pana la urma vine ea si primavara, vara...

Crishtina, va imbratisez cu drag, va urez acomodare usoara la viata in 5 si sunt sigura ca se vor linisti apele. Aveti urmatorii 20 de ani la dispozitie . Meciuri vor fi mereu. Ai mei au vazut in trecere cursuri de box la gym si ghici ce fac acasa?!? Exact, se boxeaza unul pe altul. Noroc ca le-am explicat de la incuput ca boxam in pernele alea mici, nu unul in altul . Apoi la gym ne-am oprit si le-am aratat ca nu se lovesc unul pe altul, ci dau in "pads" :D

Rox, superba scolarita si gradinarul! Era sa nu il recunosc pe Andrei, bronzat, cu ochelari... Iar Alex e o scolarita frumoasa! Va doresc sa aiba parte de ani de scoala minunati!

Carpatina, un extra pt tine si Ioana!!!

Erina, m-ai dat gata cu Adele, aud piesa mereu in masina, si chiar azi dimi la gym ;) Am fost cu sotul si ne-am facut noi programul nostru si am reusit sa ne dam sufletul in 45". Incepem sa ne pricepem :D La voi cum mai e cu gym-ul??? Ca eu nu am mai reusit sa dau jos un gram de cand a venit socrul la noi, adica de mai bine de 1 luna jumate . Cat a stat la noi si pt ca e vegetarian am facut "infuzie" de paste si panificatie etc, deci ioc slabit :( Apoi alt soc pt organismul meu cand am mers la 0 grane! Acum dupa 2.5 sapt inepe sa se prina di devine eficient, mananc mai putin etc. Ma simt bine, doar ca trebuie sa recuperez la somn. Dar sper sa se miste acum cantarului in directia corecta! Plus ca ieri mi-am vazut antremorul si i-am zis ca trebuie sa ma faca sa slabesc iar. A ras. Nu stiu ce ma asteapta . Plus ca sapt viitoare am "examen". Cica trebuia deja sa pot sa stau in maini fara ajutor si sa fac cel putin 1 flotare in maini cu picioarele pe perete . Hugh?!? Mda, doar eu mi-am pus "deadline-urile" astea . Macar am scos 5 tractiuni. Nu stiu daca scot 7 pana la sf lunii... Daca slabesc cele 3 kg planificate, poate... In fine, ma distrez si eu cu ce pot. Dar sotul a descoperit ca poate face niste salturi absolut bestiale in inaltime, am sa urc poze si film sa vedeti si voi. Stateau antrenorii de la sala si priveau ca la circ. Absolut demential! Eu cu mare greu sar jumatate din inaltimea aia si amsi reusit sa imi trag o pereche de pulpe vineti pt 2 sapt :S

Spor tuturor cu analizele pt gradi. Aici nu se cere nici o analiza, doar sa vada lista de vaccinuri ca sa stie ce vaccinuri au facute in caz de boli ce apar pe parcurs... Dar nu e o idee proasta faza cu analizele... Pacat de nebunia si nervii aferenti.

Ma duc sa mai citesc din urma, ca am tot sarit prin capitole...


P.S. Nu am pierdut NICI UN TRX zilele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

scuze de greseli, scriu de pe tastatura de MC vs aia a mea split de la MS :( Nu ma duc sa mai corectez, dar sunt sigura ca esenta transpare nealterata :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Mariana, condoleante. Nu iti fa griji de standarde etc. Normal ca daca stai tot timpul dupa fundul lor invata multe si marunte. Intrebarea e: vrei?!? Vrei sa stea cu fundu' pe scaun sa deseneze bastonase in loc sa alerge pe afara, sa dezeneze oameni scalambi, sau sa isi puna o bluza pe cap pe post de par si sa defileze prin casa??? O sa aiba timp de scoala cand va fi vremea de scoala. E interesant sa stie multe, dar cu ce pret?

Erina, Daria are o logica beton!!!! Normal ca raspunsul e absolut corect! Vecina ta sa invete sa puna intrebarea in asa fel incat sa capete raspunsul pe care il asteapta!!!

Sanatate Oliviei, si pt Ana de Bernix sper sa nu fie probleme... Antibioticele ajuta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI
Robert cel grijuliu de Crishtina
Robert Stefan Cel cu ochi mari si curiosi de alehiam!
Sa aveti vieti minunate, sa va bucurati de ele din plin!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Ce de VIP erau pe la deschidere...


Ce faceau acolo?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Vorbeati de nasturi zilele trecute si am inceput sa ma gandesc daca Tudor stie sa-i incheie/descheie. Si atunci mi-am dat seama ca nu a prea vazut nasturi pe hainele lui, nu are nimic cu nasturi. Aici nu se prea folosesc, aici sunt capse si fermoare la hainele copiilor, iar papucii au scai marea majoritate, mai putin sireturi. Se pare ca vor sa faca viata copiilor mai usoara prin partile astea.


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput