Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

hello fetele.
Intram si noi in clubul copilasilor care rod tot ce prind si nu e al lor. Acu ca avem si al 3-lea dintisor lasam semne peste tot. Telecomanda si telefonul lui mami au fost deja insemnate. Vedem ce urmeaza.
Pupicei.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Apropo de mancare. Stef face kk functie de cat de consistenta e mancarea, de la fructe si legume mai tare si de la iaurt si cereale moale.
Anka nici Stef nu e un mare iubaret. Ii place sa fie plimbat de la o persoana la alta. El mai are si placerea de a ma apuca de par si trage, ma prinde cu mainile de cercei, de obraji, de buze, de nas de tot ce apuca.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

bebelu multumim de capitol nou! Mi-era si dor d ecapitolele facute de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

bebelu multumim de capitol nou! Mi-era si dor d ecapitolele facute de tine.





de data asta am fost pe faza si am fugit de langa buba 2min, ca ea avea treaba cu oualele lu cezar (catelu)







am inteles eu bine????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

bebelu multumim de capitol nou! Mi-era si dor d ecapitolele facute de tine.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...




de data asta am fost pe faza si am fugit de langa buba 2min, ca ea avea treaba cu oualele lu cezar (catelu)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

daaa Lori
cainele dormea pe fotoliu, ea in premergator, l-a ochit si drept in bijuteriile lui s-a infipt.
iti dai seama k nu am lasat-o.oricum s=a sucit si el si i-a lasat doar coada p post de jucarie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

stiu ca si mama se tot interesa, se poate anticipat , tb saai varsta de pensionare minus vreo 5 ani dar te taxeaza bine de tot la pensie, parca 50%; nu stiu nimic sigur

ba da, as fi putut sa iau blat dar nu e ca asta facut cu migadale, fara faina in blat si tone de ciocolata, fiecare cu piticii lui.
acum tocmai ce l-am terminat, l-am bagat la frigider, arata onorabil, mai tb sa il glazurez..sa il imbrac in ceva, vreo idee de crema? bunaaa rauu ?

uite aici tel.de care ziceam:http://www.amazon.com/Fisher-Price-Laugh-Learn-Smilin-Smart/dp/B00428LJ0Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314786596&sr=8-1

eu ma gandesc ca ii atrage asa mult pt motivul ca le folosim noi..nu stiu zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Pranz Ad de Ana:
-brocoli- o parte muscat, o parte terciut de ea
-aripa de pui fericit, i-am luat pielea, i-am rupt-o in doua si i-am dat-o. A supt la ea, i-a dat de gust si cred ca a mancat 80% din aripa
-desert:1-2 guri de mango

Ma declar multumita si relaxata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Da Zumzu, cam asa stiam si eu insa nu eram multumita cu asta...ca mama nu are decat 53 de ani
mai studiez, poate gasesc ceva sa-mi convina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Wudy, din cate stiu eu nu se mai pensioneaza anticipat de cand s-a modificat si legea mamelor. Nu mai stiu cat era... parca pe 30 iunie s-au facut ultimele pensionari anticipate. Daca au revenit asupra subiectului, imi cer scuze, dar nu cred ca faceau ei asa ceva, ca nu au bani de pensiile celor care sunt pensionari deja.

Bebelu, sora-mea si-a intrerupt CIC-ul de la primul copil pentru concediul de maternitate de la al doilea copil. Pe urma a reluat CIC-ul si cand bebe mare a facut 2 ani s-a dus si si-a prelungit cu inca un an pentru bebe mic (intre ei e diferenta de 1 an si 2 saptamani).
Am inteles ca daca CIC-ul se termina, pe urma iti trebuie 12 luni ca sa ai dreptul iar. Dar nu ma lua pe mine litera de lege.

Gata, mai scriu mai tarziu, ca acum imi zornaie creierii... Probabil i-e foame.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput