Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(73)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

No, tu Lori ce bine, merci mult. Dar scortisoara de cand pot folosi? As mai pune si eu pe un mar copt, pe un gris etc Tot de la un an?

Ce multe stiti voi mamicilea astea de mai multi copii! Imi place de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mda, copil mofturos am. Ieri i-a placut ciorbita, azi nu a mai vrut. Deja simt k o iau razna, stau si cate juma de ora sa manance si el.

Biscuti de la organix papa si Stef ii plac, desi eu una nu m-as atinge de ei. Nu-mi plac nici cum miros nici ce gust au.

Tunde mare Sonie sa se faca repede bine.

Apropo de facturi la bebelusi. Stiu o fetita careia i s-a fracturat glezna la nastere, ca a prins-o medicul numai de un picior. Dupa multe operatii acum e bine si merge normal.

Bine ai revenit Simo.

Legat de programul nostru de masa. E mai mult decat ciudat. Avem dimineta pe la 6-7 lm, pe la 10 fructe, iaurt, cereale, biscuiti, branzica(in diverse conbinatii), la 13 laptic din nou, la 15 legume cu carnita/galbenus de ou/ficatel, pe la 18-19 laptic si seara la 21 lapte cu cereale si completare lapte. Multe mese avem inca.

Legat de cacao nus stiu ce sa zic. Cerealele de la Nestle cu cacao sunt de la 8 luni. Acum nu stiu ce continut de cacao au. Eu una as mai astepta cu cacao pana pe la 1 an juma 2. E energizanta.

Adryii am gasit multe retete pt bebe cu scortisoara. Nu cred sa aibe nimic rau. Incearca intr-o zi cu putina si vezi cum reactioneaza.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Langa o prostituata opreste un jeep:
-Ce faci pentru 100 euro?
-Absolut totul.
-Ok, urca, ma vei ajuta sa-mi asfaltez curtea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Lume noua - lume noua! Ce ma bucur cand revine lumea "pe baricade"... Angie, Simo, Magnetism... super mamici - bine ati revenit!
Mai am de citit cateva pagini.... dar mi-a parut bine cand am vazut fetele si am zis sa scriu acum ca pe urma o sa uit... Pup mamici dragi!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Loutzy ce tare esti! Noi la ce ne place stam 15-20 de min si la ce nu ne place am ajuns si la 1 h jumate de stat in bucatarie pe scaunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Pai dupa juma de ora ma iau toti nervii. Ma plictisesc sa ma rog de el sa deschida gura, sa inghita si iar sa deschida gura.
Pana pe la 6 luni mi-a papat super bine orice. In 10-15 min era gata mancarea din castronel. M-am apucat sa fac tot felul de combinatii ciudate. Deja stiu ca nu pot sa-i dau conopida sau broccoli. Nu-i plac. In schimb ii place radacina de patrunjel si cartoful. Si cand ma gandesc ca asa o sa fie de acum incolo, ma ia durerea de cap.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Pai dupa juma de ora ma iau toti nervii. Ma plictisesc sa ma rog de el sa deschida gura, sa inghita si iar sa deschida gura.
Pana pe la 6 luni mi-a papat super bine orice. In 10-15 min era gata mancarea din castronel. M-am apucat sa fac tot felul de combinatii ciudate. Deja stiu ca nu pot sa-i dau conopida sau broccoli. Nu-i plac. In schimb ii place radacina de patrunjel si cartoful. Si cand ma gandesc ca asa o sa fie de acum incolo, ma ia durerea de cap.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

exact asa si Sonia.papa super la inceput!.-si acum e super nervoasa..o deranjeaza bandajul,dintii..nu sta locului o secunda


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

camd tati nu vine de la scarbiciu mai repede sa ne scoata afara...asta se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Nu stiu daca TUNDE o sa vada postul asta: eu ce pot sa-ti spun din proprie experienta este ca se reface, sa stai linistita. Fetita mea si-a rupt clavicula la nastere si tot asa ortopedul de acolo (un medic cu experienta pediatrica de 30 de ani) a pus diagnostic fara radiografie, doar prin pitait. Am pus eu degetul pe ruptura si se simtea ca un tacanit exact cum ai descris tu. Am inteles ca peste ruptura se formeaza un fel de depunere care leaga osul. Oricum cred ca si fetita ta tot cam atatea luni are ca si a mea. Ea nu a avut nici macar fasa, dar asta cred ca era pentru ca era nou nascuta.
Iti doresc rabdare si insanatosire cat mai rapida.
P.S. de exercitii ce trebuie sa faci cu ea, nu ti-a zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

camd tati nu vine de la scarbiciu mai repede sa ne scoata afara...asta se intampla

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...






Mergi la inceput