LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

fete, am descoperit pe sebi niste bubite, care ieri erau mici, aratau ca nistepiscaturi si azi sunt mari. in mijloc sunt putin umflate, iar in jur e roeseata destul de mare...ce ma fac? de la ce sunt? el nu se scarpina, e vioi...as vrea sa ma duc la medic..mi-e teama de capuse..dar ieri nu a avut de unde..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bumble, stiu ca 37.3º nu e febra, de aia am si pus "" dupa... dar cred ca nu e termometrul ok (bateria pe terminate) si nici ea nu a stat linistita pana la capat. acum vad ca a adormit, asa ca o sa-i iau temperatura doar asa, ca sa stiu intre cat si cat fluctueaza dupa sirop. ca diferenta intre cum e ea de obicei si cum e acum e uriasa!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, Oana, multam. o sa intreb ce zice si med de fam de acel medicament (daca stie de el)

Puiut, ai grija de tine! sanatate multa! Noroc ca sunt ai tai la tine!

Noi iesim afara , a dormit zmeul 30 de min. In casa nu e de stat ca e marait nitel.

Aelita, pai tu ma incurajai pe mine cu condusul si acum zici ca tu te temi? pai de stiam, nu indrazneam sa ma sui nici eu la volan cu copilul. Dar mi-ai dat o incredere. Incearca cum ziceau si fetele, solo, pe distante scurte. Cum te descurci cu atatea treburi prin casa cu 3 copii, cu atentie distributiva, sofatul va fi floare la ureche pt tine!

Ainotna, mai vreau vreo 4 kile sa dau jos, in spaeranta ca toate se vor da jos de la BURTA!!! Ca e mare!

Am fugit, din nou, maraie soarecul!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Rody, 37.3 cred ca e ok pt temperatura luata seara, caci dimineata ar trebui sa fie mai mica, nu?
Sper sa nu fie nimic totusi.

aelita - nici eu nu am condus vreun an, dupa ce am avut un accident (din vina mea, fara victime, doar masina botita, am intrat intr-o poarta cu spatele) insa acum m-am redresat, am condus pe distante scurte la inceput si acum nu mai am probleme.

bumble - esti o draguta.

puiutz - eu am facut crema asa:
500 g crema de branza (de la Plus este Fricheso), 500g frisca lichida Hulala, 1 cioco alba, 1/2 pliculet gelatina
Jumatate din frisca o bat si incorporez cu furculita crema de branza, jumatate din frisca o incalzesc si topesc cioco alba. Separat pun la inmuiat cateva granule de gelatina in apa (20 ml) si cand s-a racit frisca le incorporez. Apoi asamblez ambele creme si dau la rece.
Blatul e pandispan cu cacao si am mai pus si visine in crema:
sectiune


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

fetele, va rooooog! O reteta de tort pentru Raducu!!!! Va rog frumooooos!!!1

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

elena, mai bine te duci la a la francais sau la silvian si ai terminat balciul
vezi ca ti-a scris michelle

ma duc sa fac bagaj ca cica plecam la cta

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Michelle, saru'mana, dar pot sa-i dau lui Raducu din tortul asta? As fi vrut sa fac un tort micut pentru el, sa poata el sa pape.

Oricum, reteta ta cred ca e minunata. Am vazut poza si e super!!!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Puiutz, tocmai ti-a raspuns Michelle Mai avea Rody o reteta:
"eu am pus dedesubt un strat de biscuiti patrati bagati si scosi repede din lapte. crema de gris cu unt iar e simpla. faci un gris molicel, il lasi sa se cam raceasca si amesteci cu unt (se mai intareste apoi, asa ca o pui repede peste biscuiti). branza am facut-o eu din lapte cu iaurt, am pus cam 2 linguri de dulceata de piersici. si gata! inalt cam de o palma! cred ca poti continua in inaltime cat vrei... l-am imbracat in frisca si m-am jucat de-a ornatul, doar putin!" A scris de mai multe ori, dar asta e varianta pe care am salvat-o eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainotna

Puiutz, tocmai ti-a raspuns Michelle Mai avea Rody o reteta:
"eu am pus dedesubt un strat de biscuiti patrati bagati si scosi repede din lapte. crema de gris cu unt iar e simpla. faci un gris molicel, il lasi sa se cam raceasca si amesteci cu unt (se mai intareste apoi, asa ca o pui repede peste biscuiti). branza am facut-o eu din lapte cu iaurt, am pus cam 2 linguri de dulceata de piersici. si gata! inalt cam de o palma! cred ca poti continua in inaltime cat vrei... l-am imbracat in frisca si m-am jucat de-a ornatul, doar putin!" A scris de mai multe ori, dar asta e varianta pe care am salvat-o eu...


ce noroc am cu voi ca salvati . asta e varianta proaspata si cea mai completa


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

fete, am descoperit pe sebi niste bubite, care ieri erau mici, aratau ca nistepiscaturi si azi sunt mari. in mijloc sunt putin umflate, iar in jur e roeseata destul de mare...ce ma fac? de la ce sunt? el nu se scarpina, e vioi...as vrea sa ma duc la medic..mi-e teama de capuse..dar ieri nu a avut de unde..

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!




am avut si noi o problema de genul asta acum cateva luni. initial dr-a ne-a suspectat de pojarel (a mea a facut si febra inainte de bubite) dar apoi dupa ce le-a mai vazut odata a zis ca ar fi o alergie. Ne-a dat tratament antialergenic, si de a doua zi au inceput sa cedeze bubitele. Cel mai bine sa va vada un medic. Sanatate!



Mergi la inceput