LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

HELLO FETE,

eu inca recuperez,am cam lipsit cateva zile,din motiv de gospodareala:pus borcane pt iarna,sos rosii,gemuri,prune,urmeaza de afine(apropos ceva reteta aveti?Plus am facut pate de ficat de pui,bun bun

ENIK II UREZ LA MULTI ANI PUIULUI ROBERT!CU INTARZIERE CE E DREPT CA DE ABIA ACUM INCEP SA FAC URARILE DIN 1 AUG



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana



care reteta? a lui Victo? sau ai alta?
musai sa fac si eu...


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

LMA Anastasia!

LMA Otilia!

LMA Sebi & Felix!

LMA Radu!

LMA Cristi!

LMA Eric de grety_niku!


crissy - fac electroterapie si fototerapie (cu laser)

coteasca :( imi pare rau sa aud asa vesti. Sa dea Domnul sa il tina cat mai mult in viata

Cand va aud cate bunatati faceti ma faceti sa intru in pamant de rusine. As vrea sa fac si eu pasta de ardei si sos de rosii, dar mi-e ca iar dau rateuri cu sterilizatul

Multa sanatate puiutilor bolnaviori

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Dr asta ofta mi-a dat niste picaturi de pus la copil in ochi, Opatanol, pe prospect, pe net, scrie ca se dau de la 3 ani in sus. Inca nu i le-am cumparat. o sa merg si la med de fam, dar cel mai probabil nu i le dau.


si noi am primit tratamente in prospectul carora scria ca se administreaza de la o anumita varsta in sus, pediatrul si farmacista m-au lamurit ca alea sunt dozele pentru tratamentele care le dau parintii fara reteta si tratament (vad ca asa stie si OOANA), si e ok sa facem tratamentul cu doza prescrisa de dr ptr copilul nostru.


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Salutari cu drag de pe litoralul friguros!


Am lipsit cateva zile, iarasi am avut niste dureri de cap groaznice (sunt pe stop) si am mai facut si o mica hernie ombilicala de vreo 2 zile. L-am ridicat pe Raducu in brate si m-a taiat o durere prin ombilic de parca s-a rupt ceva acolo. Nu am dat atentie, ca in cateva minute mi-a trecut. Dar dupa-amiaza, dupa un acces de tuse, a inceput sa ma doara buricul, iar pana seara s-a inrosit. Am fost la medicul de familie si mi-a dat un tratament pana luni, poate scap de mers la chirurg

Noroc ca au venit parintii mei de marti si mai am ajutoare, ca nu am voie sa-l mai ridic pe Raducu pana nu-mi trece, tocmai acum cand se apropie ziua lui, taiatul motului

La multi ani delfinasilor sarbatoriti de pe 9 si 10 august! Am facut, cu intarziere, urarile la subiectele speciale! iertare pentru absenta!!!

Coteasca, multa putere si incredere, poate totusi cu tratament se poate rezolva, chiar daca are metastaze! Numai sa gasiti tratamentul si medicul potrivit! Au fost atatea cazuri disperate si care au gasit rezolvare! Ma rog din suflet sa traiasca tatal tau! Sanatate si putere!!!

Nu prea am citit tot, fete, mai revin mai incolo un pic. Suntem si in pregatiri pentru ziua gogoselului meu!

Daca ati sti ca nici azi, a treia zi de cand au venit bunicii, nu prea vrea sa stea cu ei sau sa se joace... A facut niste faze....in prima zi cand au venit nu se dezlipea de mine. Cu mare greutate a inceput sa se joace cand a scos bunica prima jucarie din cele aduse. Asa i-a capatat increderea cat de cat. Dar cu bunicul nuuu...il ocoloeste cat poate, desi ii zambeste de la distanta

Daca plecam la cumparaturi trebuie sa-l luam cu noi, ca plange sfasietor. Chiar nu ma asteptam sa se acomodeze atat de greu cu bunicii!

Aseara era cu mine si cu bunica in dormitor, iar eu m-am ridicat sa ma duc sa vad daca s-a oprit sterilizatorul. Nu am apucat sa ies din camera! S-a repezit cu disperare dupa mine, m-a prins de picioare si plangea in hohote cu niste lacrimi maaaari

Azi la fel...nu vrea sa se duca singurel la ei, numai dus de manuta de mine

Revin...

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

In ceasul al 12-lea vin si eu sa intreb: ce tort pot sa-i fac gogoselului meu pentru ziua lui? Dati-mi si mie o reteta - ceva cu branza si fructe, nu mi-am notat nici una cand le-ati postat

va rog muuuuult

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dragaica sa ti traiasca ratoii
sa creasca mari si sa fie sanatosi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Isa are febra . de dimineata cand am luat-o din patut am simtit-o prea calda, apoi a luat doar 2 lingurite de iaurt cu dulceata de capsuni. cu mare greu a rontait 2 biscuiti... si cum era tot mai fierbinte (altfel decat de caldura), i-am pus termometrul. 37.3º arata . dar e asa de fara chef (acum am pus-o in patut, poate adoarme putin), si alterneaza cu faze de plans de i se taie respiratia. nu se dezlipeste de picioarele mele decat daca am pus-o in pat langa Maria si am stat si eu in usa sa ma vada. acum e Maria langa patut, ii canta ceva si-i tot fataie o papusa prin fata (de ieri a capatat un interes deosebit pentru o papusica primita de ziua ei, o ia de un picior si-o plimba prin toata casa, ii povesteste, ii baga degetele in ochi, inca n-o stie apasa pe burta sa vorbeasca). i-am dat si siropel, cu mare greu, parca as fi taiat-o asa urla cand vedea ca ma apropiu de ea cu seringa...


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Puiutz, NU exista tratament pt hernie, decat CHIRURGICAL! Poate nu e hernie, crede-ma, sunt operata deja o data si ma pregatesc pt nr 2. Hernia nu are alt tratament decat BISTURIUL. Oricum, au chirurgii o vorba, o hernie nu e niciodata prea mica de operat, doar prea mare .
Sanatate multa!
Sa stii ca V e tot numai dupa coada mea, desi casa e plina de oameni , dar la modul ca daca ies din camera se lasa cu urlete, incepe sa ma caute si plangeee!

Rody, pe Isa! 37,3 nu prea e febra.. Dar tu stii mai bine cum se simte Isa, ca o vezi si o simti.. Sanatate multa!

Michelle, nu te descuraja! Sigur iti va iesi! Daca erai mai aproape veneam eu si faceam impreuna.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

Eu am o problema cu masina-
din septembrie trebuie sa duc si sa aduc eu copiii de la gradi,si mi-e din ce in ce mai greu sa reincep sa conduc ,ma simt inutila si incapabila,si ma simt atat de rau acum cand conduc incat aman mereu momentul ...Nu stiu cum sa fac sa-mi depasesc frica,la gandul ca sunt cu copiii in spate intru in panica.imi transpira mainile .Frica a intervenit cand eram in 9 luni gravida cu Andres,si Sofia avea 1 an si 4 luni,si am plecat cu ea cu masina ,am mers la magazin,si inauntru mis-a facut rau,si am iesit imediat,dar am simtit ca lesin ,ca nu mai ajung sa ies,si apoi m-a luat panica daca eu cadeam ce facea Sofia singura?daca mi-o fura cineva?ganduri nebune...daca eram la volan ?asa ca nu m-am mai intors acasa cu masina,m-am dus la niste prieteni si am stat pana a venit tati dupa noi .am condus totusi masina spre casa ..
deci de atunci,de 3 ani si ceva,conduc doar sporadic,si mereu ma simt foarte rau,incomod..
nu stiu cum sa depasesc chestia asta,daca nu imi trece e groaznic sa merg asa zilnic.

mai e cineva asa????

Sofia(2ian2007) ,Andres(22mai2008),Miguel(16aug2010)



Si eu sunt ingrozitor de stresata cand trebuie sa conduc. De cand am ramas gravida n-am mai condus decat ocazional, si atunci de nevoie (cand avea sotu un sprit) si parca mi-e din ce in ce mai teama. Iar singura cu amandoi copii n-am fost deloc. Iar acum ca are sotu piciorul in ghips trebuie sa conduc eu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Bumble si eu sper sa nu fie hernie... probabil de asta a zis si medicul de familie sa vedem cu tratamentul antiinflamator pana luni daca se remediaza problema. Ombilicul nu a iesit in afara (stiu ca asa se intampla la hernie, sau nu neaparat?), doar s-a inrosit un pic...

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput