LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Lalala, poate sunt ciupituri de tantar sau de paianjen? Ciupitura de capusa arata destul de urat...Sunt multe bubite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

de tantar nu e sigur

sunt 4

arata urat..adica sunt mari si rosii..

acum doarme, dupa ce se trezeste plec la medic cu el

cristina si eu m-am gandit dar sunt putine..aaa..maine facem 14 zile de cand am facut ror-ul dar nu cred sa aiba legatura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

crissy multumesc pentru indicatii este exact asa cum mi-a spus si dr aseara, caci abia aseara mi-a raspuns la telefon. Din pacate nu stiam ca se da lapte fara lactoza, iar dr mi-a zis ca dupa o varsatura puternica un bibe cu lapte normal cum i-am dat noi ii face extrem de rau. Sara nu a mai varsat, dar are gaze urat mirositoare, insa pare a fi doar o indigestie.
Mi-a spus sa nu dau fructe dupa masa, le face rau, ca si noua de altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981
Cand va aud cate bunatati faceti ma faceti sa intru in pamant de rusine. As vrea sa fac si eu pasta de ardei si sos de rosii, dar mi-e ca iar dau rateuri cu sterilizatul


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


Miha , hai sa-ti spun eu cum fac cu toate gemurile / zacustile / rosiile: le fierb pe foc (am incercat si in tuci si in cratita de email si in cratita de teflon), cand sunt gata opresc focul si pun compozitia in borcane (nu calde, nu altfel) care sunt asezate pe lama unui cutit. Apoi pun capacele si le las sa se raceasca acoperite cu prosoape de bucatarie. Cand sunt reci le pun la sterilizat intr-o oala cu apa rece (pe fundul oalei pun o carpita de bucatarie mai mica). Le las sa clocoteasca cam o jumatate de ora si apoi le pun iarasi in prosoape de bucatarie. Cand sunt reci le pun etichete si le arunc in camara. Pana acum nu mi s-a intamplat sa-mi fiarba ceva sau sa se sparga vreun borcan.


Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Holaaaa, fetelor!

Lalala, exact asa a avut Antonito sapt trecuta, Si noi era cat pe-aci sa mergem la doctor pana cand mi-am dat seama ca ii schimbasem cerealele... Cum am revenit la cele de dinainte,, cum au disparut

Tort pt copilasi, eu ma gandeam la un tort facut din clatite cu magiun Topoloveni, credeti ca merge la 1an? Nu e ideea mea, am auzit-o odata pe tipa aia de la Antena 2-traieste sanatos...

Acum off topic , Pufescu daca esti pe faza, te rog, poti sa -mi spui cam cat costa un proiect de reamenajare a unei garsoniere- ma refer la mutat bucatarie pe balcon Si alte nebunii....am ajuns la concluzia ca deocamdata e mai bine sa nu avem de-a face cu credite pe la banci...

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

puiutz - nu merge pt copii.. Poti freca branza cu untul, pus ceva fructe si gata

amelia bine ai venit in delfinariu! Multumesc de sfaturi. Am mai primit si de la crissy, insa nu stiu unde gresesc, am incercat de 2x si nu mi-a reusit (cu un borcanel de-al Biancai)
Tind sa cred ca nu era filetul bun.

abdomenul - burta se da jos prin cardio

racusor - ardeii umpluti & co eu ii fac (bine nu facuti de mine, doar pusi la fiert) in oala sub presiune (aceea de inox) timp de 40 minute
Ciorbele/ supele eu le fierb 15-20 minute in oala sub presiune

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

eu i-am schimbat laptele in sensul ca am trecut de la Humana 3 la Humana junior..da' ce naiba...ar fi culmea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Rody, scuze, n-am vrut sa te supar.. vroiam doar sa te incurajez..

Michelle, pai noi nu punem in borcanele de bbi, ca ne-a spus Victo ca nu ies asa.. Vezi? Nu-i din vina ta!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ca tot doarme A. Si pot sa ma desfasor...

V-am zis ca am inceput de pe acum sa caut gradi particulara....am vizitat trei pana acum si niciuna nu ma satisface pe deplin... Nu mai zic de preturi Si de cum se lauda pe internet si cand te duci acolo e complet alta situatie

Burta- am si eu, desi am kg de dinainte dar si bag la ghiozdan ... Pai cum nu cand ma alearga Antonito toata ziulica?! tre sa fac fatza situatiei .

Olita- eu m-am gandit mai bine Si am hotarat sa-l invatz din prima la reductor mai la primavera-vara ca am vazut ca la gradinite asa au... Oricum, face haotic rau si nu ma tin momentán nervii la asa ceva.

Scuze ca raspund dupa o mie de ani dar greu ma apropii de iPhone ... Ca de laptop nici nu se Pune problema....

Va pupam!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

eu i-am schimbat laptele in sensul ca am trecut de la Humana 3 la Humana junior..da' ce naiba...ar fi culmea..

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!



De unde ii iei Humana Jr? Eu ii dau Humana 4, de pe produsehumana.ro, nu au traducere in ro, dar cica-s ok.

V are 5 bubite, parca-s umplute cu putina apa.. Nu i-am dat nimic nou in ultimele zile, nu am avut tantari in casa, afara doar in carut to f putin (la noi ploua de 3 zile)..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput