LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

pai si eu vroiam sa-i dau cu prebiotice..eu iau de pe un site familiavesela, dar are stocul epuizat si am zis intre timp ii iau din asta...off..mai bine asteptam..inca doarme, dar dupa amiza clar ma duc

pai la fel mai si Sebi...si la noi a plouat..deci?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Maurice, cu mare intarziere, asa a patit si V acu' vreo 2 saptamani, dupa trat cu antibiotic. A vomat in jeturi, dar muuuult. Asta s-a intamplat dupa amiaza, pana seara l-am tinut cu apa, la culcare i-am dat mai putin lapte ca de obicei. Nu l-am tinut la regim fara fructe proaspete.. Poate ar fi trebuit, nici nu stiu, dar nici nu am mai avut probleme.


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

fete, am descoperit pe sebi niste bubite, care ieri erau mici, aratau ca nistepiscaturi si azi sunt mari. in mijloc sunt putin umflate, iar in jur e roeseata destul de mare...ce ma fac? de la ce sunt? el nu se scarpina, e vioi...as vrea sa ma duc la medic..mi-e teama de capuse..dar ieri nu a avut de unde..

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!




am avut si noi o problema de genul asta acum cateva luni. initial dr-a ne-a suspectat de pojarel (a mea a facut si febra inainte de bubite) dar apoi dupa ce le-a mai vazut odata a zis ca ar fi o alergie. Ne-a dat tratament antialergenic, si de a doua zi au inceput sa cedeze bubitele. Cel mai bine sa va vada un medic. Sanatate!



Krys, fericita mamica de bubulina RIANA MARIA (28.07.2010) si scumpetea RAZVAN (23.11.2004)


lalala, posibil sa fie tantar sau paianjen...si Filip reactioneaza la fel cand e muscat...prima zi nu e asa mare si rosie si umflata, abia de a doua zi...asta pt ca au pielicica foarte sensibila...da-l cu fenistil gel sau vezi ca au la chicco/autan ceva solutii pt 'dupa muscaturi'...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

pai si eu vroiam sa-i dau cu prebiotice..eu iau de pe un site familiavesela, dar are stocul epuizat si am zis intre timp ii iau din asta...off..mai bine asteptam..inca doarme, dar dupa amiza clar ma duc

pai la fel mai si Sebi...si la noi a plouat..deci?!

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!



Cred ca si eu ii voi comanda de acolo data viitoare, mersi de pont!

Cat despre bubite.. zau ca nu stiu, dsr mi s-au inmuiat picioarele ieri cand le-am vazut.. ma si gandeam ca o face iar vreo minune , si cum noi acuma sambata ii luam din mot, sincronizarea ar fi fost perfecta .

Apropo, fac tortul ala cu 3 feluri de cioco in 2 tavi, una va fi baza, cealalta va fi deasupra, in forma de 1. Voi orna cu glazura alba o parte si cealalta cu cioco neagra. As fi vrut sa fie deasupra cu alb, dar tb sa vad cum fac cu scrisul.. Oricum, nu ma plictisesc, am facut o pauza sa pun plodixul la nani.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

aa..cu placere noi nu am avut nici o problema cu produsele de acolo(luam de 5 luni) si ma gandesc ca astea cu prebiotice sunt cele mai bune..plus ca sunt ceva mai ieftine acolo

oricum nu mai iau junior..chiar daca nu e de la el



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Miha , da, e posibil sa fie borcanelele de vina, ca si mie mi s-a intamplat sa nu reusesc sa inchid borcanul. Au filetul tare aiurea, greu reusesc sa sigilez ceva.


Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

Fetelor,nu am apucat sa intru sa citesc dar va multumesc pentru ganduri si urari(stiu ca au fost!) si mai ales pentru surpriza,a fost bestiala!
Sunt foarte ocupata zilele astea,plecam la bunici o saptamana si am de facut f.multe pt servici,plus bagaje,plus nu dorm ca bubu plange de cateva nopti cu o masea(facuse de vreo luna un hematom de eruptie,ieri i-a iesit maseaua prin el,sange peste tot....si mult,m-am speriat ingrozitor,azinoapte urlat aproape continuu....noroc ca nu mai are multi de iesit ca in ritmul asta inebunesc).Sambata ii luam motul la gaza :). Sper sa apuc saptamana viitoare sa citesc din urma.
Pupaturi la toata lumea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crispro

bubite - noi nu am avut decat gen piscaturi de tantari, care dispareau intr-o zi.

Bumble - cum se pune diagnosticul de hernie? imi face eco? sau prin palpare doar?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna, mamici!

Noi tocmai ce am revenit acasa din vacanta de la munte. Am intrat putin pe DC. Raspund la apelul postat pe prima pagina: eu intru destul de rar si citesc, dar nu tot. De scris, atunci cand apuc, aici sau la alte subiecte de pe forum.

Multumim Paulei_m si celor care ne-au felicitat pentru ziua lui Denisuc!

Uram si noi tuturor colegilor de scutecele care au implinit sau vor implini 1 anisor LA MULTI ANI! Sa fie fericiti, sanatosi si sa creasca frumos alaturi de mami si tati!

Am luat si noi motul pe 31 iulie (avem poze AICI). Obiectele alese de pe tava au fost: chei de masina,surubelnita, parfum si aur.

Saptamana viitoare vom pleca cu pustii la mare. Cand ne vom intoarce vom merge la controlul de 1 an si la vaccin (pe care l-am amanat putin).

Va dorim o vara frumoasa in continuare si multa sanatate copilasilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

uf puiutz, tin pumnii sa scapi cu bine...si fara operatie...

princess, vazut pozicile...sunteti niste frumosi...o familie tare reusita... iar ochisorii aia albastri ma dau gata...

mama ce pofta imi faceti cu torturile voastre...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput