Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

pupici la fete obocite

Soniuc plintesa lu mami..avem juma de an si mai avem lapte in tzatze!CE MA BUCUR!Multam Doamne
La multi ani bebei dragi!
Ana Dragos Kevinutzu! Luca Eduard Rebecca


Roxx/Madalina;trimiteti-mi adresa !PM

ZI FRUMOASA SA AVETI..AICI PLOUA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata
si eu vreau cafea
ma doare capul
mah nush ce i cu copii astia
Robert urla de jale
are 2 dinti si vadca e umflata gingia de jos, cred ca o sa i mai iasa si altii
ar nu cred ca urla tot timpul de la dinti
am vazut ca daca il pun in patut, se joaca ce se joaca si apoi incepe sa maraie intai, apoi daca nu l bag in seama se pune pe urlat si intinde mainile spre mine ca sa l iau in brate
cum il iau cum tace si se apleaca spre patut sa se uite ce face frasu

il pun inapoi, ii dau o jucarie, sta ce sta si incepe iar
e clar alintaciune
azi l am lasat sa vad cat poa sa urle....poate frate, plange cu sughituri dar nu se opreste
Razvi are si el episoade din astea, dar cand e foarte obosit, asa se joaca, face turul patutului, mai trage de cate o jucarie, mai vb, face ca tractorul de zboara balele in toate partile
vesnic tre sa l pun o bavetica la gat ca altfel e ud pana la buric

le am inchiriat niste jucarii 2 mese de activitati cu fel de fel de butoane si cantece, un jumperoo din cel ce se agata de tocul usii si un centru din cel in care se pune copilasul ca in premergator si el se invarte acolo dupa jucarii............nici una nu i atrage suficient
cred ca s prea mici, is fascinati de ridicatul in picioare si de taratul pe jos
in pun pe o paturica si in loc sa se joace pe ea, ei sunt pe sub masa pe covor, pe sub masuta lui tacsu ca sa traga de cablul de alimentare de la laptop (Robi e fan cabluri)

nush ce sa fac ca inca isi mai trag cu capul ba de covor, cand sunt pusi pe jos, ba de zabrelele de la patut
sper sa nu ramana cu sechele

ref la mancare:zilele astea am lasat o mai moale
dar in general ei au mancat si ou si carne si peste, legume cam toate, mai am sa le dau conopida, brocoli, gulie, spanac, in rest au halit de toate

noaptea inca mai manca o data sau de 2 ori, le dau mai nou lapte de noapte de la Humana, le place sau se trezesc ca pierd suzeta........
ceaiul de menta nu i a placut lui Robi

Fragrant, te rog din suflet poti sa mi cumperi si mie traumeel, este o crema, asta daca se gaseste in farmacii de acolo
l am vazut pe amazon

in rest...toate sunt sa zic ok
s a trezit si Robert, a dormit 50 minute
pupici si multi ani sarbatoritilor de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui monika_bt

Neata si de la noi!

Mai, a mea nu sta in fund nesprijinita, iar de ridicat singurica nu poate ca nu are de ce sa se tina ca am patut tip leagan, fara bare...Ce ciuda mi-e! Oare ce sa-i pun sa se tina singura ca intentie de ridicare in fundulet are...


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.


hello

monik nici bubu meu nu sta singur in fundulet ..de ridicat nici vorba....stai linistita...nu au nici macar 6 luni implinite!!!!!!!!!!!!!!!! mie mi se pare multt prea repede! rabdare mami!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich


SZ: ce culoare mai are caca de bebei diversificati? Ca mi se pare prea inchis la culoare, desi nu-i dau fier... parca la Robert nu era asa inchis.

La multe lunite bebei de 10: Rebeca, Luca, Dragos, Eduard, Soniuca, Ana si Kevinush!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



la noi e galben-maroniu uneori cu ceva "bobite"


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

La multi ani: Rebeca, Luca, Dragos, Eduard, Sonia, Ana si Kevin!!!



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

neata


le am inchiriat niste jucarii 2 mese de activitati cu fel de fel de butoane si cantece, un jumperoo din cel ce se agata de tocul usii si un centru din cel in care se pune copilasul ca in premergator si el se invarte acolo dupa jucarii............nici una nu i atrage suficient

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


le-ai "inchiriat" vorbesti la propriu sau la figurat?? se poate asa ceva????
ma uit si eu pe net de un jumper ca a buburuzei de bebelu dar la ce scoruri sunt


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Monika, nici bebe al meu nu statea pana acum doua zile singurel in fundulet. Se pun ei cand sunt pregatiti, stai linistita.

Si eu ma tot uit dupa centre de activitati/jumpere pt ca l-am pus intr-un premergator cu butoane si i-a placut la nebunie. Dar sunt f. scumpe si mi-e ca n-o sa le folosim intensiv. Iar premergator am zis c anu-i luam.

Si eu am aparatori de la Ikea si sunt ok, poate putin cam prea joase. Dar nu le-am mai vazut de curand p-acolo. Erau intr-adevar altele.

La multe lunite sarbatoritilor de astazi!





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Lorich, si la noi kk e inchis si f. inchis la culoare. Si nu-i mai dau fier de ceva vreme.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce fac fetele?
noi cam la fel. am dus de dim kk la analiza sa vedem ce iese.si la 4 mergem la control sa ne vada dr. in rest, nimic nou.

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

neata


le am inchiriat niste jucarii 2 mese de activitati cu fel de fel de butoane si cantece, un jumperoo din cel ce se agata de tocul usii si un centru din cel in care se pune copilasul ca in premergator si el se invarte acolo dupa jucarii............nici una nu i atrage suficient

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


le-ai "inchiriat" vorbesti la propriu sau la figurat?? se poate asa ceva????
ma uit si eu pe net de un jumper ca a buburuzei de bebelu dar la ce scoruri sunt


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



incearca p okazii. eu deacolo l-am luat.am mai vazut aici p DC la bazar cu 4mil parca.

Rebeca, Luca, Dragos, Eduard, Sonia, Ana si Kevin!!!






Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Mimo noi folosim ff mult jumperu. e cea mai tare inventie. nu imi pare rau de bani. probl e ca nu la toti le place sa sara si atuncie exista riscu sa dai banii degeaba. cum a fost la irinuka.

noi pana la urma am luat premergator. diseara il punem in functiune. sper sa fie ok.maine va zic impresii si cum a reactionat




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput