Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mirelush si eu am ramas uimita. Inchiriat???

Roxx pup fetita temerara si autodiversificata cu paine. Ce de progrese face ea... Noi nu excelam decat la capitolul cazaturi . Ieri iar a luat o tranta. Nu imi pot explica nici acum cum. Am dormit amandoi in pat si la un moment dat mi-a trebuit pipi. Baia e lipita de dormitor. M-am uitat bine la el dupa ce m-am ridicat si dormea dus. Am lasat usa deschisa ca sa aud daca face vreun zgomot. Nu s-a auzit absolut nimic, nici chitait, nici fosnit decat hodoronc bang, uaaaaaaaa! Si era departe de margine. Adica ca sa ajunga acolo trebuia sa faca ceva zgomot si in plus nu trecusera decat vreo 30 secunde de cand plecasem si il vazusem ca doarme. Vorba unui prieten: te-o fi pandit cum pleci, cu ochii inchisi si apoi a facut un flic-flac. E singura varianta care mi se pare plauzibila.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:


La multi ani: Rebeca, Luca, Dragos, Eduard, Sonia, Ana si Kevin!!!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Receptionat PM

Bebelu;hai cu vesti bune de la dr

Lori;avem kk de toate culorile..insa mirosul e la fel la toate[emoticon putoareee]

Mirela;esti funny cu motaneii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Doloress m-ai pus pe ganduri cu povestile care sperie copiii. Ai dreptate. Si pe mine ma speriau unele povesti. Dar ce povesti sunt bune, ca mie nu imi vine niciuna in cap care sa nu aiba intrigi si personaje negative.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Neatza si de la mine

Azi avem planuri mari. Incercam iar carnita. Poate-poate.

De ieri ma roade o chestie. Ieri am desigilat o cutie de lapte, am pus 500 ml intr-un ibric gradat si am facut o portie de branzica. Pe urma, ca o mamica responsabila, am zis ca daca las laptele in cutie o sa-l bem noi, asa ca mai bine fac si a doua portie de branzica. Numai ca laptele ramas in cutie mi-a umplut ibricul doar pana la gradatia de 350 ml. Deci... ori ibricul e gradat aiurea, ori in cutia de 1 l erau doar 850 ml de lapte. Trebuie neaparat sa verific azi, sa stiu pe cine injur.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

cred ca ne trag in teapa! am obs.si eu chestia asta...noi folosim zuzu,si am patit-o,caci nici mie nu-mi ieseau nistre ml?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu am luat aparatori groase, lungi si frumoase de la Kiabi, dar nu e decat pe jumatate de pat. Pentru a inconjura tot patul trebuiesc 2 si nu sunt chiar ieftine.

Lori kk la noi e de toate culorile in functie de ce mancam. Stiam ca banana face kk negru.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada si eu am observat asta, citindu-i povestile Disney si Creanga...toate cu intrigi, razbunari...Cenusareasa dupa ce ca nu avea mama, ii mai mare si tatal - cui ii spun asa ceva lui Robert? Sau Alba ca zapada cu adusul inimii...deci, deocamdata cenzurez la greu, deocamdata totul e roz si frumos; e timp mai incolo sa afle ca life sucks



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetele care ati fost la mare, de unde ati luat piscinuta? Eu am zis sa luam de la mare dar soata a zis ca alea sunt proaste si scumpe si sa cautam in Bucuresti. Recomandari? As vrea una mai maricica pentru 2 bebelusi balacitori. Inca nu mi-e clar cum o sa pun apa potabila in ea, dar vedem noi la fata locului.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La multi ani sarbatoritilor!

(Tunde, si aici a plouat pana adineauri)

Lorich, kk la al meu e maroniu de obicei, vad ca atunci cand ii dau branzica e mai galben.

Loutzy, branzica i-o planuiam pe ieri si azi. Sa inteleg ca ii dau prea multa daca portia e din 500 ml? Poate de asta nu termina bietul copil niciodata mancarea...

Monika, al meu se ridica in fundulet de pe burta. Ridica fundul, baga picioarele sub el si se invarte intr-o parte. Stai linistita, in doua saptamani parca vad ca iti vei face si tu probleme ca poate sare din pat

Cu capul de covor... L-am pus azi pe Darius pe jos, pe paturica, cat sa-i schimb cearceaful in patut. Habar n-am cand a ajuns sub biroul lui taica-su si cand a pocnit cu capul de picioarele scaunului Iar din pat daca o sa cada, o sa cada pentru ca se intinde dupa laptop sau dupa telefon... (Mirela, aici compatimim impreuna)

retetebebelusi.ro l-am pus eu acum, dar nu-i descoperirea mea... l-a postat cineva mai demult pentru articolul despre sare in alimentatia bebelusului. Mie mi s-a parut interesant graficul de introducere a alimentelor, desi nu sunt 100% de acord. Oricum, cateva idei bune pe acolo.

Deci, la cata documentatie am strans despre bebei, pot sa-mi fac propriul site

Aparatoare eu am la ambele patuturi. Una umpluta cu ceva, gen pernute, luata din Carefour, una ca un prosop gros si tare (nu stiu de unde, mi-a adus-o mama) - ambele ineficiente, pentru ca eu am patuturi-tarc. Adica exact acolo unde sunt barele nu protejeaza aparatorile.




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Aparatoare am facut noi in casa cu buni la masina
de cusut..am cumparat material matlasat si pe urma am invelit cu material de draperie care e rezistent la spalat si ff frumi cu printese.
De fapt initial era cu masinute..ca fu a lui Mario si acum am mai pus un strat pe ea cu plinti

Madalina;piscine gasesti acolo..nu cred sa fie calitate mai buna cele de la Buc..ca oricum tin numai un sezon..la anul va trebuie mai mare.

MA DUC LA PEDICHIURA..

Am rezervat camera la Sovata..ma duc Duminica cu fifi in doi..3 zile.

Mergi la inceput