LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:


Multumesc din suflet pentru urari M-am emotionat cand am citit subiectul separat.
Ii sunt recunoascatoare lui Dumnezeu pentru ingerasul blond ce ni l-a trimis , si asa e, ma simt implinita, nu imi mai amintesc cum era viata mea inainte (mult prea searbada).


Am pus cate o felie de tort la rece in frigider sa aveti maine dimineata la cafea


LMA pentru cele doua Sara!!
LMA mami Stefania!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!

LA MULTI ANI, STEFANIA!!



Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!

LA MULTI ANI, mami STEFANIA!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



la multi ani si din partea noastra printeselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am citit si eu subiectul cu fetita din bacau e groaznic cata nesimtire exista...nu am cuvintecata durere pt un pui asa mic
si Antonia s-a oparit cand avea 1 an si 4 luni a tras de ibric de pe aragaz...am stat 7 zile cu ea in spital...nu va mai zic prin ce am trecut...MARE ATENTIE LA ARAGAZ,LICHIDE FIERBINTI,acum gatesc doar pe ochiurile din spate...

va n buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Baby- multa sanatate daca nu vrea sa pape nu-l forta,da-i ce vrea el mai mult lichide...supica...lapte...doare tare rau gatul...eu am avut puroi in gat,febra nu a facut? sa va faceti bine repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Baby pupam bebelasul cu febra du-te la dr

Ramonavlas,legat de LP,eu ii dau de la Topfer,mie mi se pare ok,pt ca e organic(sper),la bebei le place muuuult,mai mult decat Humana.De ce ai dubii legate de LP?intreb si eu cxa si Puiutz ca sunt curioasa



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana



Am fost la doctor...avem pungi de puroi in gat....Micutul de el sufera asa de tare....Sigur nu ii vom serba ziua pe 5 ca nu va fi in forma

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010



Vai bietul copil, pupam sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

ioiiiii,asa nervi am!!!!!!!!!!mateo de o ora jumate se tot fataie si maraie,imi vine sa ma tot duc si sa nu ma mai intorc!!!!!!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ilinca, Victor cu poosa

Alice, ce-i place Marei la balaceala.

baby, sanatate puiutului. Cum se mai simte? Offf, gata, am citit... Sa-i treaca repede si sa nu aiba dureri

katalina, de sfatul cu rosiile. DAR unde gasesc eu IKEA sa cumpar pungi din alea? Problema e ca locul la congelator e limitat. Cand ne-am luat electrocasnicele ochisem si un congelator dar tb sa platim inca 6 mil., am zis ca o sa luam "la anu'" si de atunci au trecut 4 ani. Si eu sunt cam legat de fierberea mancarurilor. Ce-ti fac baietii?

racusor, Andrei, faina faza cu "unde-i" si cu jucariile cah

M-ati pierdut la faza cu prescurtarile

rubia, fii optimista mami, pesimismul atrage dupa sine ghinioane

hi, hi, ce telegrafica-i crispro

carla, a mai adormit piciul?

Bai, is prima? Atunci dau cafeaua. Tort vad ca avem de la michelle

Daca intereseaza pe cineva: intrati www.teachchildrenesl.com/flashcards.htm" target="_blank">aici si listati pe carton, apoi decupati si apoi jucati-va cu copilul, va invata foarte usor (daca aveti si animalutele de plastic, luati animalul, cainele de ex. si-i spuneti "catelul HAM-HAM", cu siguranta ii va placea sa auda onomatopeea HAM-HAM, apoi asezati cainele de plastic peste cartonul corespunzator cainelui; apoi jocuri de recunoastere: "unde e HAM-HAM? Aici?" si-i puneti peste vaca; "NU, aici este" si puneti corect).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

michelle, cand a crapat borcanul in cuptor? Avea mancare in el?
- borcanele goale tb puse musai pe tava din metal (nu pe gratar sau tava din aluminiu), altfel crapa; uscarea se face la temperatura mica, 70 grade C timp de 15 min;
- borcanele cu mancare eu le pun la 160-170 grade C si le urmaresc cu mare atentie; cel mai usor e de sterilizat la bain-marie; pe fundul oalei se pun fie ziare, fie prosoape; borcanul nu tb sa atinga oala; focul dat la mic. Nu scoti borcanele din apa fierbinte ca-ti crapa instantaneu (am patit-o eu la inceputurile mele ca gospodina, am scos in timp ce fierbea un borcan de compot sa vad cum arata fructele, mi-a pocnit borcanul in mana, noroc ca tineam de capac). Trebuie sa iasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Si al meu s-a fatait azi noapte, de la 3 juma m-a tinut pana la 5 juma. Nu il inteleg, nu stiu ce ii place lui sa ste treaz noaptea. Si face asa indiferent cate somnuri are zi sau cate ore (1 sau 3), indiferent ca il culc la 9 sau la 11 seara, el la fel se trezeste...

No, bine ca a trecut, ca azi noapte vroiam sa ma tot duc.

Socrela e acasa, a fost toata saptamana. Ca e cumnata-mea bolnava ( a mai fost ea acum cateva luni cu aceleasi simptome), e slabita, cu atacuri de panica. Cred ca e foarte stresata - si la munca, si acasa cu copilul- vrea sa indeplineasca perfect toate indatoririle pe care societatea "i le cere". Ea e o tipa super puternica, insensibila, directa si gandeste la rece. Acum e un alt om, are o gramada de ganduri, parca nu mai face fata la cat stres are. No, i-am zis sa mearga si la un psiholog. E asa de pierduta, biata.

DEci, socrela e acasa si ii dau copilul in primire dupa masa de fructe, eu fug sa iau cadoul ce trebuia sa il duc ieri (ieri m-am dus cu mana in...).

Iuliana, cum a fost noaptea???

FUG!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput