LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!

LA MULTI ANI, mami STEFANIA!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)




La multi ani si de la noi!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

Buna dimineata

Mi-a vazut sotul numele trecut pe lista rosie si se teme ca ii stergeti printesa de pe lista

Nu stiu cum va descurcati voi dar eu abia am timp sa va mai citesc ca de scris oricum prea va scriu decat la cateva luni.

Sa va spun despre noi...eu nu mai am timp de nimic- cand doarme fac curat sau mancare, cand e treaza ne jucam impreuna(singura nu vrea) sau suntem la plimbare, cand e la bunici eu sunt la servici.

Acum sa ne laudm
Merge in picioare,mai face buf dar nu se lasa, noaptea nu doarme foarte bine, spune unde-i, nu-i, acolo, apa, papa, face pa, mama pa pa (cand sunt plecata si o intreaba unde sunt), arata ochii, nasul, gura, se da jos de pe pat, fugareste catelul, cam asta imi aduc acum aminte.

Bunicii ii spune "caca" si bunicului "cucu" a evoluat de la "ca", zice cotcodat (nu mai scriu cum suna mai ales ca striga si pe strada ), face ca porcul, vaca, oaia, catelul si vorbeste foarte mult in legea ei, asta e ciudat ca mami si tati nu sunt prea vorbareti.

Fructele le manaca intre mese asa ca nu mai avem masa de fructe - delfinasii vostri ce si cum manaca?

Inca ceva, Iulia e blonda, noi suntem bruneti, dar negrii de bruneti, asa ca lumea se uita cu mila la sot cand ne vad ipreuna la plimbare si mai si spun mirati "E BLONDA!!!" cu cine seamana ?" si se uite la sot intrebatori

Scuzati greselile, cu o mana scriu cu cealalta dau papa la printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78


LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!

LA MULTI ANI, STEFANIA!!



Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


LA MULTI ANI SI DIN PARTEA NOASTRA!!!!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Crissy, eu cand am facut compot intr-un an, am pus in 2 oale borcanele. In una cu ziar pe fund, una fara, nu mi s-a spart niciun borcan. Ziarul, dar nicio carpa nu poate face transferul termic mai 'bland' se incalzesc chiar mai repede decat sticla.
Asta ce imi mai aduc aminte din categoria 'maioneza se taie daca nu amesteci intr-o singura directie' .
(Eu vin cu incercarile mele, tare as innebuni sa faca vreuna ca mine si sa se sparga borcanele.. atunci chiar ca mi-as merita bataita)

Mousel, welcome back! Ce fetita desteapta ai!
Edit: Ce glume se mai isca pe baza asemanarii copilului cu unul din parinti.. Eu intr-o zi m-am intalnit cu o amica veche, fosta colega de facultate de-a sotului. Se uita la Vick, imi spune ca nu seamana cu mine, dar se vede ca-i a lui George. Eu ii spun ca nici nu-i al meu, dar razand. Mai trec cateva minute si ma intreaba: 'Dar al cui e copilul?'

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Holaaaa, fetelor!

Am un pic de timp liber, A doarme primul somn....

De cand vroiam sa va zic ca zilele trecute am vazut o fetita de varsta alor nostri mancand in carucior un ..... carnat am ramas masca.... Si eu intru in panica deseori ca nu mai stiu ce sa-i dau sa manance dar la carnat nu m-am gandit....

Ca tot vorbeati de modalitati de adormire a piticilor, eu efectiv nu stiu ce o sa facem cand vom renunta la tzitzi.... Mi-e groaza de momentul asta...cred ca n-a mai dormit fara tzitzi de cand era mic-mic....

La multi ani sarbatoritilor de azi!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, Sara!
La multi ani, Bianca!
La multi ani, Sara Elena! Sanatate pui mic, crestere usoara, noroc si iubire!

Mamica scumpa, Stefania! Sa fii sanatoasa, voioasa, sa ai noroc si tot ce iti doresti!


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Sara Maria

Bianca Maria

Sara Elena

Azi e ziua si lui mami meu

Cristina_serban wellcome back...te mai asteptam cu poze multe

Paula ce incruntat sta Raul intr/o poza...de fapt cam in toate pozele el e serios...Ramona ai ras/o cumva pe Raisa pe cap?

Baby multa sanatate lui Tudor...offf saracutul de el

Mousel bine ai revenit...pupam blondina desteapta...si Antonia e blonda si noi bruneti dar am soacra blonda...poate aveti vreo ruda mai blonda



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!

LA MULTI ANI, mami STEFANIA!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)




Si din partea noastra cu mult drag!!!!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Edit: Ce glume se mai isca pe baza asemanarii copilului cu unul din parinti.. Eu intr-o zi m-am intalnit cu o amica veche, fosta colega de facultate de-a sotului. Se uita la Vick, imi spune ca nu seamana cu mine, dar se vede ca-i a lui George. Eu ii spun ca nici nu-i al meu, dar razand. Mai trec cateva minute si ma intreaba: 'Dar al cui e copilul?'


ii spun mamei, la telefon, cand merge pe la sora-mea, sa se uite la poze pe net ce cretulina se face Isa. si ea, dupa o pauza luuungaaaa, intreaba: dar cu cine seamana creatza??!! si e MAMA!! d-apoi soacra, ce-ar fi zis?!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

giorgia, mamei tale!!

Isa e treaza de la 8.30. drept urmare acum e deja maraita!! nu fac un pas fara maraiala ei, nu cumva sa plec fara ea! si ii spun ca mami pleaca la bucatarie si revine repede! eh, la bucatarie toate-s mai interesante! desi deja te coci de cald acolo . mai devreme i-a trantit pisoiului adorit o jucarie in cap de s-a bagat ala sub pat si nu mai iese!... deci, o zi grea ma asteapta... o mai "coafam" din mers, am pus muzica si dansam in pauze


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput