Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

yasmi, al doilea dintisor nu pre-l vad dar primul se vede ca a crescut fata de prima poza. Scaunel e tare dragut.

roxy, pai am facut ieri 60 de abdomene, deocamdata nu am febra dar parca vad ca ma apuca diseara. Candva in tinerete se vedea si la mine frumos..dar nu atat de bine format ca la tine Acum fac serii de cate 20. e ok, nu?

ioanna, da si eu cam tot asa sunt cu nunti, botezuri si mai si nasesc, dar vacanta am luat-o prin card avantaj si o platim in 4 rate . Sunt cateva agentii care accepta plata cu card avantaj.

strumph, da trebuie obisnuit stomacul cu mancare mai putina..cica am dat jos 300 gr Nu cred ca e normal sa te doara in continuare cusatura...pai nu ma mai doare pe mine ditamai taietura, si te doar pe tine? off, mergi la dr ca ceva nu e in regula

simo, saptamana viitoare as vrea sa vin sa va mai vad odata in parc, iar cealalta vreau sa merg sa vad gemenasii lui viss

scrish, tu esti cu masina(ca si mine), nu vrei sa vi in Moghioros sau in Tineretului sa ne vedem cu fetele?

deea, eu zic sa incepi sa prepari cerealele cu suc de fructe in loc de lapte/apa. Dupa cateva zile bagi si pulpa din fructe. Eu acum ii dau Catalinei piure din fructe in care pun si 2 cupe de cereale. Trebuie sa-i bag si branza de vaci dar mai astept putin. Da-mi si mie pe pm tel tau, ca nu esti trecuta in lista si nu il mai am

nu mai stiu cine zicea ca vrea regimul meu..dar nu a trimis nici o adresa de mail...

Azi ii bag ardeiul gras la fata. Azi-nopate s-a culcat f greu...vroi sa roada/suga ceva in continuu, se strangea si de picioruse, se introcea pe burta de atat foit si apoi incepea sa planga ca nu se mai poate intoarce inapoi ... i-am dat cu Calgel pe gingiute..dar nu pare sa-i iasa vre-un dintisor...am adormit-o in brate dar se trezea cand o puneam in patut...iar azi dimineata s-a trezit la ora 9(NOUA), am gasit-o dormind pe burta..pt prima data. acum doarme din nou.

De dimineata fac puzzle cu Cristi. I le-am luat din iarna dar abia acum a inteles ce trebuie facut cu ele.

pa pup dulce



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada si eu i-am pus azi ardei gras in ciorbica lui lucas. apropo de dormit pe burta...de cand a descoperit pozitia asta lucas DOAR asa doarme...da, nu se vede in poza asta al 2 lea. oricum se vede ff putin..e doar pocnita gingiuta...se vede putin mai putin decat in prima poza!! ai vazut ec repede a crescut primul dintisor???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo e superbbbbbbb arsenie!!!!! frumos!! frumos!! [olala

persi ce frumos e micutul pletos!! ] dar tu de ce nu ne scrii??

de strumfita mica nu mai spun nimic....e minunataaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

aprpos de poze, oare s-a suparat alina.n pe noi? am vazut ca a sters pozele acumc eva timp dar nu a spus nimic pe forum...sau nu a sters ea pozele ?!?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Fetele nu stiu ce sa spun de taietura mea, eu spun ca nu e normal sa ma doara la 4 luni de la nastere nu ?chiar ma streseaza chestia asta ca nu pot sa ma bucur si eu acum 100% de intoarceera in pat cu hubby dar maine ma duc sa ii fac vaccinul piscoatei de 4 luni si o sa ma programez sa ma vada si pe mine un dr cat de curand sa vedem ce parere are. Yasmi, nu stiu cum sa descriu durerea, dar parca ar fi o rana deschisa, asa ma doare... oare n-o fi cicatrizat in 4 luni? am mai spus, pe afara nu se vede nimic, nu ma doare nimic, inauntru ma doare rau si am simtit la deget niste chestii , asa ca niste carne crescuta pe langa asta ce-o mai fi ?

Pozele alinei.n cred ca ea si le-a sters ca acum vreo 2 sapt in urma a scris ea pe aici de la mare de la mama ei si noi i-am cerut pozici noi cu Alex si cred ca avea de gand sa ne puna poze noi si pana la urma a uitat iar de noi si revine la toamna cand revine in Bucuresti cred eu abia astept sa vina toamna sa se adune lumea pe la casele lor sa reinceapa activitatea pe forum

Piscoata mea doarme cu nasu in patura iar , e in body cu maneca scurta si pantalonasi si e asa scumpa, as lasa-o numa in body dar nu stiu de ce ea are mereu picioarele umede, cred ca trasnpira ... ii seamana lu` tac-su , nu numai la forma labei piciorului, sunt ca niste pernite asa scumpe , au o forma mai butucanoasa dar tot scumepe sunt ca doar e fiica mea nu ?

Ia sa descarc pozele din weekend si de ieri cand i-am dat pantaloni scurti si tricou, mare eveniment a se nota in calendar va rog

revin

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, mami, nu e carnea crescuta pe langa...este cusatura, este carnea cuma fost cusuta. si la mine se simte la deget inauntru asa mai crestatura.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!!

eu nu am mai apucat sa scriu, in weekend am fost cu prietenii la munte si a fost tare frumos, parca nu m as mai intoarce in bucuresti! am facut si piata acolo, am mancat la gratare de n am mai stiut de noi, porumb si fiert si copt, racoare...ce sa mai zic, o nebunie

luni am implinit cu sotul 2 ani de casnicie si de data asta am sarbatorit in 3! a fost foarte frumos

in rest alergatura, o ajut pe viitoarea mea finuta cu pregatirile de nunta. marti am fost cu ea la o proba pentru rochia de mireasa si maine mergem iar. eu astazi merg la prima proba pentru rochita mea si sunt tare curioasa sa vad ce iese, desi sunt constienta ca astazio sa vad doar "scheletul" de la corset si jupa....dar tot nerabdatoare sunt!

yasmi am vazut k m ai strigat, uite am aparut felicitari pentru al doilea dintisor!!! cum e lucas zilele astea? e mai agitat decat normal de la faptul k ii dau dintii?

pisuc condoleante prietenilor tai! nici nu pot sa imi imaginez prin ce trec sa le dea dumnezeu putere sa treaca prin acest moment, din punctul meu de vedere e cel mai greu, urat si nedrept lucru care i se poate intampla cuiva! ne rugam pentru ingeras!

mada vin daca se face intalnire saptamana viitoare, sapt asta nu pot maine ma duc cu fina mea la proba si vineri pe la 12 plecam iar la munte pana duminica seara! asa ca daca e vorba de sapt viitoare, sa ma puneti pe lista!

lalely subscriu la ce sfaturi ti a dat shtrumph! eu cred k daca le aplici in totalitate nu ai cum sa dai gres

ssabrya foarte misto site-ul si rochita e foarte frumoasa! eu mi-am comandat odata o rochie de pe lightinthebox.com, sunt exact ca astia de la tbdress, tot din china, tot cu masurile tale lucreaza, si a fost foarte ok!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris parca e putin mai agitat...dar nu exagerat!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph- e nasol cu taietura daca te doare si acum;si eu mai simt un usor discomfort cand se intampla trebsorica dar trece repede...parca e mai stramta
eu as zice sa te vada totusi un doctor sa vezi ce zice
am citit eu bine??? te gandesti deja la fratioara?cand o avea sophia un an jumate?
pai poti face amr - ul: mai ai un an si 2 luni
glumesc...si eu ma gandeam, dar as vrea sa ma apuc de treaba la sfarsitul anului viitor, atunci rebeca ar avea 1 an si 8 luni si cand s-ar naste bebe 2 ar avea 2 ani jumate


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

woww ce mamici curajoase!! deja au in plan bb2


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput