Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

hai

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

este cumva in mijloc? daca vad eu bine...

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce dulci sunt amandoi ala este scaunul de masa? este fain, fain.
am uitat de unde ai zis ca l-ai luat

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata fetele

am bagat si eu un pic nasul pe aici sa vad ce faceti

pisuc - condoleante prietenele tale

ally - ma bucur pentru voi ca puteti colinda.eu anul acesta sunt sechestrata la domiciliu

yasmi - felicitari pentru cel de-al doilea dintisor

roxy


ma duc la trebuta ca am planuri mari azi
va pe toate


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally azi mi-am facut si eu un nessquik mai bei?

ioanna de ce sa fii sechestrata? pleaca si tu undeva , ce are?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

cafeluta careva ?

eu acum mi-o savurez si am spus sa intru sa va scriu ceva, de ale mele prostii ca intotdeauna vad ca Roxy e mare cafengioaica, de la o vreme tot imi cere cafea pai mai roxy, pofta-n cui ca ai spus ca nu-i buna, lasa cafeluta asta buna de o face u la espressor pentru adevaratele cafengioaice daca bei cafea de la mine nu mai dormi tu de seara de la 10 pana dimineata la 6 dormi ca mine de la 1 dimi la 6 jumate iar m-a tinut barbatu` ocupata azi noapte si de aia m-am culcat la 1 nu de la cafea , fie vorba intre noi da sa va mai spun o durere de-a mea? asta cu adevarat e durere... ma doare cam prea mult, la 4 luni de la nastere , epiziotomia asta , mama ei de taietura... am spus ca mi se pare mie sau ceva, dar pe afara taietuta nu ma doare ceea ce se vede si se simte la mana dar inauntru doare ca am verificat eu ca ma gandeam ca nu stiu ce ... dar nu, pe dinauntru doare rau si plus ca se simte aiurea , nu stiu de ce ... am spus ca ma duc la doctor sa vedem ce spune si el, nu cred ca e normal sa ma doara taietura/cusatura la 4 luni de la nastere nu ?

Yasmi, bravo flacaului pentru dintisor, ai un adevarat iepurila acum si ce mare e si furmos e , cum sta el in scaunel sa aiba pofta mare la papica si sa ii fie confortabil scaunelul de aici inainte

Simona, te-am visat azi noapte stateai la plaja, intr-un costum de baie rox bombon aveai niste wow ... ma si gandeam , de unde le-ai achiziotionat Pamela Anderson nu alta si un trup la fel ca al ei, tras ca prin inel si ma gandeam, ia uite la ea, se tot plange de burta si tine diete si ea e fotomodel langa tine pe prosop erau toti baietii la plaja, pusi de la mic la mare langa tine si nu ma intreba de ce te-am visat asa ca nu stiu Arsenie are niste ochi dementiali o sa ai ce il trancani ca umbla cu pre amulte fete deodata

madutza, aseara citeam forumul si spuneai ca iti era foame si nu mai gandeai coerent de la foame asa si eu cateodata, dar la mine trebuie sa imi reobisnuiesc stomacul cu mai putin ca inainte bagam orice prindeam si rontaiam, acum am spus stop si de aia tipa de foame mai mereu, dar am vazut ca incet incet e bine...incepe sa se obisnuiasca cu mai putin ce dieta mai tii acum ? cate kile mai vrei sa dai jos ? vrei sa ajungi ca Roxy sau yasmi ?

ally, da ce bine o fi de tine 3 sapt in concediu pai stiu eu ca toti italienii sunt in vacanta in luna august, acolo e cam mort tot , am fost de cateva ori in august si e atmosfera de vacanta peste tot...in special de Feragosto, daca am scris corect, m-a lasat italiana , cica stiam mai multa... deci tre` sa fac un drum pe la sora mea sa imi reimprospatez memoria de cand cu nepotelele nu mai vorbesc cu ele italiana ca au invatat ele romana... sunt asa scumpe , cand le sun si le aud romaneste nu-mi vine sa cred, ca eram obisnuita sa vorbesc cu ele italiana ca nu stiau romana pana anul trecut cand au stat o luna in ro la ai mei si de atunci nu le mai tace gura in romana, desi ele acolo merg la scoala/gradinita si vorbesc italiana si acasa cu maica sa tot italiana, numai cu bunicii din ro vorbesc romana si surorile mele si sunt fantastici copii astia , odata ce au prins nu mai uita Deci vreo 3 -4 sapt asa, vacanta+ recuperarea de dupa o sa lipsesti de pe forum ? hai poate mai intri de pe la surori si ne spui ce mai faceti si cate nazbatii mai face EDy miscaretu`

Pisuc , imi pare rau pentru prietena ta si pierderea suferita , condoleante si Dumnezeu sa o intareasca

E cam cald aici, sa nu spun foarte cald... na ca am ajuns si eu sa ma plang de caldura sa nu spuneti ca aici e frig mereu deci madutza poti sa vii la LOndra ca e bine acum nu o sa iti mai inghete toate cele si nici umbrela nu-ti trebuie Ieri au fost 30 grade si azi o sa fie la fel, cam numai 30 grade sunt de sambata incoace, dar nu stiu cat o sa tina minunea ieri am iesit la plimbare in pantaloni scurti si tricou, e prima data pe anul asta cand am imbracat-o asa, azi ii dau rochitica si palariuta, numai trebuie sa le calc ca nu am apucat dupa ce le-am spalat si o s aii fac poze sa o vedeti si voi in rochita nu numai cu maneca lunga si pantaloni ieri i-am facut pozici in tricou, asa scumpa ma opreste lumea pe strada si se uita in landou la ea si ma felicita si se tot holbeaza la ea si aseara cred ca mi-a deochiat-o careva ca a urlat fara nici un motiv vreo juma de ora si nu stiam ce vrea si ea nu a mai facut asa ceva de mult tare de cand era micuta de cateva saptamani va spuneam eu ca sapt trecuta 2 doamne mi-au spus ca cica sa mai fac copii ca ii fac frumosi , ieri alte 2, da separat mi-au spus cam acelasi lucru pai de unde stiu ele ca mai vreau si /sau mai pot? da parca din ce in ce mai mult ma gandesc ca sa ii fac o fratioara piscoatei pe cand o fi de vreun anisor jumate sau 2 asa, sa fie un pic de diferenta, macar sa mi se vindece epiziotomia , mama ei de taietura

Hai ca vad ca de dimineata am spor la , mai bine imi termin eu cafeluta si ma duc sa ii calc hainutele piscoatei

O zi buna va doresc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

roxy as pleca eu, dar sunt intr-un buget de austeritate.am o nunta pe 10 sept si pe 1 octombrie sunt nasa
asa ca...stau cumintica acasa ca e groasa situatia

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

tot eu ca nu am plecat inca la calcat rufele, mai bine le-as calca in picioare ca am o leneeeeeeee

Persi, am vazut pozicile noi cu Raducu da ce pletos e si parca nu mai e brunetel, i s-a deschis culoarea la par nu ? tot simpatic a ramas oricum, face niste mutrite scumpe scumpe ia sa o bag si eu diseara pe piscoata mea in casa sa ii fac baita cu colac, ca i-am luat de pe amazon unul si sa vedem daca i-o placea, dar cred ca da, ca atata da din picioare si manute in cada mica de imi uda tot patul , deci de diseara baita in cada mare

Ioana, mai las-o naibii de curatenie si smotru mereu, toata ziua ? hai ca dai de negru daca tot freci atata la podele ca doar nu e farmacie la tine in casa nu ? rad eu rad da ti-am mai spus ce am vazut la prietenii aia in casa unde am fost in weekend, valeu mama, aia cred ca nu a facut curat de cativa ani nu saptamani eu ca spal si fac curat de 2-3 ori pe sapt mi se pare putin dar cred ca la femeia aia i se pare mult de 2-3 ori pe an mai bine mai innebunita cu smotru si curatenia decat deloc, ca sincer cand vad o casa murdara imi vine sa ma intorc de unde am venit spor la treburi

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza pai da cer cafele din alea bune. virtuale normal cafea am zis ca nu mai beau si n-am mai baut.
mergi la doctor si vezi ce-ti zice, este normala durerea primele dati dar apoi cedeaza, nu ar trebui sa te mai doara.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am papat si noi fructele!!

hai mah roxy daca nici acum nu ii vezi ... ca primul a crescut binisor!!

strumf , ioana multumim,.

strumf cum simti la taietura?? asa ca niste sageti, usoare usturime....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput