Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

strumph- e nasol cu taietura daca te doare si acum;si eu mai simt un usor discomfort cand se intampla trebsorica dar trece repede...parca e mai stramta
eu as zice sa te vada totusi un doctor sa vezi ce zice
am citit eu bine??? te gandesti deja la fratioara?cand o avea sophia un an jumate?
pai poti face amr - ul: mai ai un an si 2 luni
glumesc...si eu ma gandeam, dar as vrea sa ma apuc de treaba la sfarsitul anului viitor, atunci rebeca ar avea 1 an si 8 luni si cand s-ar naste bebe 2 ar avea 2 ani jumate


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


da ma gandesc ca deja mi-e dor de bebe mic ieri in supermarket am vazut 2 baietei gemenasi, cred ca aveau 2-3 sapt, asa de mici si frumusei, off doame, eu parca nu-mi mai aduc aminte cat de mica era piscoata dar mi s-a facut dor de bebe mic mic si de colici glumesc , dar as vrea sa o proiectez in toamna tarziu sau iarna sa am burtica vara sa ies pe strada sa ma mandresc cu ea ca acum sarcina cu burtica mare a fost mai mult iarna si a fost ascunsa sub hainele groase, eu vreau sa am burtica si sa port rochite deci cand o avea piscoata un an si jumate asa as vrea sa ma apuc de trebshoara sa vedem ce spune si Nick, ca pe el nu l-am intrebat inca

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

scrish - ma bucur ca v-ati simtit bine in week-endsi la multi ani pentru cei 2 anisori de casnicie. la cat mai multi inainte plini de bucurie

madutza - super ca ati putut plati vacanta in 4 rate; as vrea si eu regimul tau daca nu te superi.iti trimit un pm cu adresa de mail

aaa si strumph nu cred ca exista leac pentru mine sa nu mai fac curat; daca ziua nu am timp sa fac tot ce imi propun fac seara dupa ce culc fata asa ca... no chance for me

m-am gandit sa bag la spalat tot ce se putea spala si e asa o vreme afara...cred ca vine ploaia

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph nici eu nu l-am intrebat pe al meu sot
e bine ca noi ne facem planul
cine stie poate-poate o sa fim colege de odisee
si poate mai avem si alte pretendente

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi ce bine ca nu are dureri asa mari!! k si eu ma pregatesc asa sufleteste, ma gandesc k poate avem si noi noroc si scapam de dureri crunte, ca de colici am scapat si nu sunt obisnuita cu un bebe care sa sufere

ioanna multumim mult, asemenea si voua

si eu ma gandesc la bebe 2, daca ar putea sa apara acum chiar n ar fi o problema ca simt ca ma descurc dar totusi parca as mai vrea sa astept, sa raman insarcinata cand ar face luca 2 ani, pe atunci, ca sa se mai adune 9 luni de sarcina, el sa aiba aproape 3 ani si sa pot sa ma inteleg cu el cat de cat. desi asa de frumos mi se pare sa fie o diferenta mica intre ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

woww ce mamici curajoase!! deja au in plan bb2


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



da, da, sa dea bataie , eu am inceput proiectul bb2 cand a implinit cristi 1 anisor

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, termin de mancat, apoi culc copiii si iti trimit dieta

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am pus poze cu piscoata pe contul comun de picasa sa o vedeti si la maneca scurta

in unele poze are asa o moaca de baietzoi pare grasuna in poze vad dar in realitate nu e ... e lunga si numai falcile-s de ea ca in rest nu prea are grasime, e low fat

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

madutza si multumesc

strumph - e o scumpica sophia, se vede ca a crescut e fata mare deja...cat despre poza cu ochelarii...e mortala

catank - ti-am admirat si tie buburuza; are niste falcute numai bune de smotocit si pupacit



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

am pus poze cu piscoata pe contul comun de picasa sa o vedeti si la maneca scurta

in unele poze are asa o moaca de baietzoi pare grasuna in poze vad dar in realitate nu e ... e lunga si numai falcile-s de ea ca in rest nu prea are grasime, e low fat

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

pup o piscotica frumoasa

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

am pus si eu cateva pozici cu gogoshica din week-end

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput